Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Înapoi in România pentru un an -- o idee buna sau rea?


Recommended Posts

Vor locui la Tineretului, exact vizavi de parc, pe bulevardul Tineretului, la 5 minute de metrou. Pe Jodie nu am sa o las singura in parc, dar John ma gândesc ca la aproape 12 ani, va fi ok sa iasă in parc cu prietenii (prieteni pe care sa ii cunosc, sa le cunosc si părinții, sa știu ce copii sunt). La mall il va duce probabil un adult si il va lua tot un adult. La restul (scoala, activități) cred ca il vom duce si aduce. 

 

Va mulțumesc!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 181
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Ne-am mutat!!! Am ajuns acum 2 zile si ne place :) Am avut si peripetii una dintre fete a cazut de oe monkey bars si a avut nevoie de fire, dar am avut o experienta foarte buna (am mers la Budimex, ce-i drept cu onrecomandare a unui chirurg de acolo care e tatal unei bune prietene din copilarie, a fost rapid, fara traume, fara un leu spaga, asa ca nu am nimic de reprosat). Mi-am luat un numar de telefon, si acolo am avut serviciu profesionist si amabil. Le-am cumparat fetelor sandale, una dintre ele mai mofturoasa decat o printesa -- vanzatparra rabdatpare, amabila, zambitoare tot timpul. 

 

Pana acum, toate bune, maine mergemla Waldorf sa facem inscrierea. 

 

Am sa vad cum pot sa deschid o pagina de blog aici pe forum...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aveți vreo recomandare de dentist pentru copii? In afara de Dentestet, pe asta il știu, dar as vrea sa am mai multe opțiuni de vizitat si sa avem de unde alege. Îmi trebuie un loc unde sa aibă laughing gas. 

 

 

De asemenea, pentru activități de copii,îmi trebuie recomandări:

 

Balet -- Case de Balet, Palatul Copiilor sau VIVA? Caut ceva sa se facă serios. Nu doar de fun. Pentru 5.5 si 9.5 ani

 

Gimnastica -- un club unde sa aibă gimnastica pe aparate. 

 

Va Mulțumesc :))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • 1 year later...

Mi-am reamintit de acest subiect si M-am gândit sa va spun cum a fost anul trecut. A fost o experiența minunata, si pentru copii dar mai ales pentru mine. Atât de multe amintiri, atât de multe trăiri din copilărie pe care le-am retrăit, M-am reîntors in timp si am avut șansa sa experimentez împreuna cu copiii mei frânturi din Copilăria mea.

 

Scoala Waldorf a fost minunata, i-a redat fetei mele încrederea in ea, încrederea ca poate sa facă orice dorește, ca se poate învață si fara sa tocesti. Si-a făcut prieteni minunați, a mers in excursii si a participat la activități minunate. Toți copiii au învățat românește si le  place sa vorbească cu oricine au ocazia. 

 

Activitatile pentru copii sunt extrem de ieftine si de calitative -- am făcut balet, tenis, fotbal, înot, teatru, lego. Ne-am cățărat in copaci, am schiat, am mers pe munte, am vizitat locuri minunate. 

 

A fost un an superb, amintiri minunate! 

 

La câteva luni după ce ne-am mutat in romania, soțul a primit o oferta extrem de buna sa ne mutam in State, așa ca de 2 luni suntem aici, in Michigan, un nou început, si sunt extrem de fericita ca am apucat sa facem acest an in Romania. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hei  [hia]

Bravo, ma bucur pentru voi ca a fost ok.  [flo2]  Chiar ca ati facut o gramada de activitati. Bunicii (parintii tai) au ramas in tara, in Ro?

Ati inceput deja scoala in US? Cum s-au acomodat copiii?

 

Hmmmm pt noi, cei din tara, toate activitatile astea extra nu-s chiar ieftine, asta spun raportat la salariile noastre... Adica sunt mai ieftinein valoare absoluta, fata de preturile din afara. Asta da, raportat la salariile din afara. Ca si eu cand fac programul in fiecare an pt activitati pt fete, mereu imi prind urechie, inmultesc totul x2, si tot asa... dar ne descurcam pana la urma, trebuie sa facem in asa fel incat sa dea cu +  [flo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...