Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ghiocei de martie 2015 - cap. 1


Recommended Posts

  • Răspunsuri 126
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

vai fetelor...eu sunt tare necajita , v-am spus ca urla la san , asta face de fiecare data , am prea mult lapte...si eu il puneam de fiecare data cand palngea la san si am ajuns sa am la lapte si sa secret in timp ce suge intr-o veselie ,

 

legat de plans la noi este inevitabil , il pun la san si dupa 1 min urla din toti rarunchii....si nu il pot linistii nici cum , nici in brate nici culcat , la san e ca ars..dupa ce plange de-mi smulge sufletul , obosit si estenuat papa bine..ma intreb cat o sa o mai tina asa..cu fetita nu am patimit asa de rau..ea in schimb mi-a facut greva suptului..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

roby..si al meu atat mesteca in gol cand este treaz zici ca-i dau zgarciuri de mancare si le tot maolfaie...dar nu scoate lapte , il tot verific pe langa gurita sa vad daca scoate laptic si nu e mimic deci il las sa plescie cat vrea [soricel]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

roby poate ti-i deocheat ?

 

eu nu prea cred in din astea dar si al meu facea la fel dupa o vizita la noi acasa a unei rude de-a sotului..si dupa 2 zile de chin imi zice soacra hai-i sa-i sting carbuni..eu am zis stinge-i oricum nu are relevanta..vreau sa zic ca dupa 1 ora de la stingerea carbunilor..piticul meu era si este cuminte...daca o fi sau nu adevrat , eu ma bucur ca e cuminte :))) [:-)))]

 

azi avem 2 lunite...suntem marisori , deja imi rade cand ma vede si-mi gangureste , e tare indragostit de aplica de pe tavan , toata ziua ii rade si-i povesteste [soricel] ..si fetita o iubea la fel cand era mica ...e drept ca seamana cu niste ochi mari [:-)))] e formata din doua rotunduri unde este neonul -  2 adica care sunt circulare seamana cu ochii de bufnita [:)]

 

papa doar san , inca trebuie sa fiu atenta la fluxul de lapte care este ff mare si vine cu jet de-l ineaca..dar stam mai bine la capitolul control..

 

sta tot mai mult treaz..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si fetita mea parca zambeste tot mai mult

ii vorbeac si face niste fatzuci super simpatice, zambeste cu toata gura, scoate limba... Dar numai la mine. Eu astept sa ii zambeasca mai mult baiatului, ca atat o mai pupa si o data i/a zambit, tare fericit a mai fost :) 

 

noi avem o problema, ilinca nu prea vrea sa stea la altcineva. Tati greu reuseste sa o distreze , sa nu planga la el. La bunica plange direct... Numa la mine se linisteste... Cumva e normal, ca sunt mama, dar cum p fac sa stea fara sa planga si la altcineva?  Oare cand face vreo 3 luni si te poti iuca cu ea o fi mai prietenoasa? Cu tati, bunica, bona, cei cu care interactioneaza mai des...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata,

 

In sfarsit pot scrie si eu, sper, fara sa ma scoata afara sau sa nu imi salveze postarea.

 

Multe lunite inainte Olimp, sa cresteri mari si multa sanatate!

Cu deochiul am patit-o si noi sambata. Am fost iesiti si la intoarcere, dupa papat am pus piticul in pat. Si a inceput o lupta cu manute si picioruse si plans...el care nu stie sa planga si nici nu se intampla. Ei bine, dupa vreo 2 ore de astfel de manifestari imi trece prin cap sa-i zic de deochi. Ei bine, nici nu terminasem si puiu mic deja se potolise si in 5 minute a adormit! 

 

Racusor, eu nu stiu ce sa zic. Al meu momentan nu interactioneaza decat cu mine si cu tati si il trateaza bine pe tati :-). 

Intradevar acum vreo 2 sau 3 sapt.mi-a plans si mie la altcineva in brate, dar am pus pe ideea ca era de abea mancat, un pic obosit si era deja a 3 a persoana care il lua in brate intr-un interval de 15 min.

 

Noi ne chinuim in continuare cu partzuri, mai ales dimineata de pe la 5, vreo 2 ore, stam numai cu piciorusele pe sus si ne scremem :-(. Mi-e o mila de nu mai pot, dar nu am cum sa il ajut :-(

 

In rest asteptam sa ne vina si noua azi caruselul si da, a inceput sa doarma afara, mai agitat dar se mai prinde somnul de el.

 

A, si am uitat sa va spun! Sambata am ajuns la spital la medlife. Avea putzica rosie de vreo 2 zile si incepuse sa se umfle. Asta vineri seara. Asa ca sambata nu am mai stat cu tel la dr pediatru, l-am umflat si am purces la drum. Nu era nici o persoana la camera de garda. Asa ca dezbracam copilu, punem pe pat si asteptam sa vedem ce zice dr. Banuiam noi ca e de la decalotare si ca tratamentul va fi pansament cu rivanol si ceva unguent. Bine ca nu a fost nevoie de chirurg. Ne-am dus din pripa asa ca acum suntem impachetati cu rivanol si dam de 2 ori cu nidoflor. Ne-a recomandat, ca si din spital de altfel, sa nu facem decalotare decat igiena locala si 2 picaturele de vit a la sau dupa baita. Asta asa ca sa ne distram de 2 mai :-)

 

Sa aveti o zi frumoasa cu bebici cumintei!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...