Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fulguleti de Ianuarie 2015 cap 4


Recommended Posts

Cum zicea si cld si eu sunt cu anticonceptionalele , celelalte metode gen sterilet hmm mie cam frica de durere cand il pune scoate...... Dar si asa la cata actiune am in ultima vreme sunt bune si prezervativele as da banii pe anticonceptionale degeaba , de la ruptura de col din timpul nasterii simt durere acolo si imi taie tot cheful  , si nici nu am reusit sa ajung la doctor sa vad daca e totul bine 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 398
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Multumesc, am incredere ca o sa fie bine, ne oprim maine seara la intrare in ro, apoi joi de dimineata cu calm prin minunatul trafic din tara  [batcap]  Cred ca daca il obisnuiesti pe bebe sa nearga cu masina nu or sa fie probleme, dadar ma gandesc ca atunci cand e mai mare e mai simplu noaptea de calatorit, cand doarme, ziua s-ar plictisi usor...zic si eu.

Sfatul meu e sa ajungi la doctor, cu atat mai mult cu cat ai avut probleme cu colul la nastere, sa fii sigura ca e totul ok. [flo2]

 

Am un supersot! A reusit sa bage juma de casa in masina  [fal]  am luat si landoul, scoica, balansoarul cu ursuletii lui A, haine si groase si subtiri, ca nu se stie cum e vremea(am facut geanta noastra, imensa, si apoi ma mustra constiinta ca am pus prea multe haine si am desfacut-o...ce am scos? 1 pereche pantaloni de trening si 2 maieuri, de restul nu m-am indurat  [:-)))] ).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Ema drum bun sa ajungeti cu bine acasa la ai tai si distractie placuta , doar il botezati pe printisor. Cand plecati? Eu una sunt curioasa cum decurge drumul, si noi am vrea la anul in vara sa facem o plimbare pana la nana in italia dar bebe ar avea cam un an jumatate atunci

In ce oras e nana?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pff ce repede am ajuns la capitolul diversificare .... Eu una ca si Ema nu sunt prea informata despre asta si inca stau linistita , cum zicea o mamica copilul are timp toata viata sa manance mancare asa ca cat ia in greutate si e bine pe san o tin tot asa . Nici nu ma gandesc sa pun mancare in gura copilului inainte de 6 luni. Stiu ca imi zicea bunicamea ca ii dadea lui varmea de la 2 luni suc de piersici , hmmm cred ca de asta si are copila 10 kg pe plus la nici 14 ani . Nu mai zic ca e si chinuiala cu gramele alea asa ca mai bine ma chinui mai incolo :)) acum bag sanul in gura si am rezolvat problema .

P.S fiecare face ce vrea cu copilul lui eu doar mi -am zis parerea :) 

Ai dreptate, dar noi suntem pe lapte praf, Si eu daca as avea lapte matern i-as da pana la 6 luni,

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Ema nana locuieste in cecina un sat dupa cum zice dansa , dar mie numai sat mi sa parut cand am fost acolo undeva pe langa livorno cred, nu mai tin minte exact. Stiu ca vara vin turisti acolo e exact la mare acest sat
Nu e chiar sat, e destul de maricel, frumos ca e la mare si are plaje frumoase. Noi in sept vrem sa mergem in sud, in Calabria, unde e la fel de frumos.

 

Eu iar m-am trezit si bebe doarme  [batcap] de fapt se foia, l-am intors pe burta si s-a linistit ca asa a tras un part eliberator si nici nu a deschis ochii sa se trezeasca  [pk]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...