Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fulguleti de Ianuarie 2015 cap 4


Recommended Posts

  • Răspunsuri 398
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Intradevar si eu as incepe diversificarea daca i-as da numai lp .... Eu am o fixatie ca toata lumea ma pune sa-i dau mar sau ceai si cand aud o iau razna ....  [batcap]  [smulgpar]

Eu cu lapte praf si nu i-am dat ceai. Doar la colici i-am dat ceai Alinan. In mod normal ei nu au nevoie de apa, cum suntem noi ca ne e sete. Ei cand le e sete papa. 

Eu cred ca ceaiurile strica, pentru ca ele contin, inevitabil ceva resturi. Nici eu nu beau ceai in exces. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Un consultant in alaptare chiar a zis ca ceaiul de la fraes pentru stimularea lactitiei contine menta care reduce lactatia ,dar ei totusi o pun sa fie bun la gust 

  Eu am baut ceai in sarcina si in prima luna a lui bebe, acum daca beau doar o cana de anason chimen sau fenicul dau pe afara o saptamana deci nu mai beau deloc. Am avut saptamana trecuta dubii ca bebe manca din ora in ora iar sanii nu mai curgeau deloc , cred ca a fost puseul de 3 luni ca acum mananca normal ziua la 2 ore si noaptea la 3-4 ore , nu zic ca acum  nu mai dovedeste bebe sa manance cat am .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza!  [:)]

 

Astazi facem 3 luni... ieri am facut vaccinul de 2 luni, cu intarziere. Bebe a fost foarte cuminte, nici macar n-a scancit... barbatel curajos!   Si nici febra vad ca nu a facut... deci am scapat ok.

 

Sa aveti toti o zi frumoasa, la multi ani daca aveti sarbatoriti de Sf. Gheorghe! [fiesta]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Drum bun Ema! Ai baiat cuminte inseamna [flo2]

La multi ani de sf Gheorghe celor sarbatoriti!

Eu nu stiam ca ceaiul de menta opreste lactatia...eu imi pun mereu alaturi de anason si chimen  [fri] . Si de ieri fata mea se agita la san...si tot sm impresia ca nu mai am lapte. Sper sa nu fie cazul...poate o fi puseul de 3 luni...noi avem deja 3 luni jumate...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...