Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fulguleti de Ianuarie 2015 cap 4


Recommended Posts

  • Răspunsuri 398
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Si noi avem o crestina. Pentru noi botezul a fost cea mai stresanta zi din viata....1000 griji, agitatie maxima....acum incercam sa revenim la normal. Per total a fost bine, lumea s-a simtit bine.....iar eu astept pozele si filmele ca sa traiesc relaxata momentul  [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor! Ma numesc Maria si sunt o mamica fericita cu doi ingerasi. Mattia are 21 de luni si Gabriele imediat 4. E nascut pe 5 ianuarie. Ma lovesc de probleme cu care nu am mai avut de a face cu primul copilas.... Gabriele plange, urla aproape toata ziua. La controale intotdeauna medicul pediatru nu gaseste probleme....e sanatos.... dar el plange in brate...in leagan...oriunde l as pune. Din pacate cu doi copilasi atat de mici nu am avut timp sa citesc ce ati scris pana acum...sper incet incet sa reusesc. Asa ca daca s a mai discutat subiectul acesta, imi cer scuze. Si daca s a discutat, m ati ajuta mult daca mi ati impartasi ideile voastre. Va multumesc si o saptamana frumoasa!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi am am fost la recoltat sange lui eric... Nu zic ca nu ii gaseau vena l-au cam chinuit putin dar pana la urma au reusit cred ca 5 persoane  au incercat iar mai toti angajatii din laborator veneau sa-l vada ca e prea scumpel :)) mai era imbracat si in costum national....de rezultate sa zic ca sunt multumita bebe e alergic la catei , dar in rest la nimic ou, lapte ,acarieni .... Deci pot sa mananc linistita de acum fata frica ca ii dau lui bebe ceva , dar tot nu stiu de la ce face dermatita 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari tuturor noilor crestini !

 

Noi suntem bine, am ajuns azi la prima tura, adica 2 lingurite de suc de morcovi. Saptamana trecuta a baut suc de mere care mi-a placut tare mult :)) EU ii dadeam 4 lingurite iar cand ma opream plangea ca mai vrea ;))) Duminica i-am dat 20 ml cu biberonul, lucru care i-a placut si mai mult. Nu a avut dureri de burta sau scaun schimbat.

 

Azi la morcov s-a strambat :))) dar sucul era dulce ca l-am gustat.

 

Remus, cu toate ca e pe lapte praf si are deja aproape 4 luni, tot se trezeste noaptea pentru papa. Difera trezirea in functie de cum mananca ziua, daca mananca bine atunci se trezeste o data, dar daca nu papa bine ziua se treseste de 2 sau 3 ori. Se trezeste de tot la 6 dimineata :)) matinal.

 

E foarte cuminte, adica sta linistit si se joaca singur, plange dar la somn si la foame. Intinde mana dupa jucarii pe care reuseste si sa le prinda. Se joaca cu suzeta si-o scoate din gura si si-o baga iarasi. La plimbare papa hainute :))) si sta treaz si afara.

 

La noi au fost 25 - 26 de grade afara si deja il scot imbracat intr-un trening. Ii pun in cap o caciula subtire de vara.

 

Maria, noi venita spunea ca plange bebe toata ziua. Sotul meu cand a fost mic a plans toata noaptea pana la 2 ani, cand de odata a adormit noaptea . Se poate sa nu aiba nimic bebelusul ci doar sa-l deranjeze ceva din exterior si sa nu-si gaseasca linistea. Ei se agita si de la noi, ca suntem, cateodata, disperati si agitati. Trebuie sa incerci cu o muzica sau cu un alt zgomot care sa-l distraga de la pansul sau.

 

Voi cum stati cu bagatul maini in gura?? Remus baga tot impul degetele in gura si isi baga degetul se isi face greata. :) Saracutul.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...