Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fulguleti de Ianuarie 2015 cap 4


Recommended Posts

Maria, incearca sa iti dai seama de ce plange: foame, somn, durere, alta jena gen etichete la haine etc. A mea de ex plange ziua de durere de burta...dr spun acelasi lucru: e sanatoasa, are colici. Dar am inceput totusi sa ii fac investigatii la stomacel: coprocultura de ex. Si in rest am invatat sa nu ma mai stresez...o tin de manutza, o legan si ii vorbesc pana ii trece, apoi ii dau sa pape laptic si devine iar vesela  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 398
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna dimineata mamici

Ne inscriem si noi pe lista celor care sug pumnul, nu degetul - tot pumnul, ii scot mana ii bag suzi si o da afara si iar pumnul.

Mai nou se intoarce pe burta, e tragedie ca nu poate scoate mana de sub ea si se pune pe plans; de doua nopti sunt zombi, ea se intoarce pe burta si incepe sa planga eu o dau inapoi si tot asa, sper sa reuseasca sa isi scoata repede manuta si sa revina la programul ei de noapte, mananca la 9.30 si la 5 dimi, dupa care mai baga o tura de nani pana pe la 9 - e drept ca ziua doarme putintel

O zi frumoasa sa aveti!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt tare suparata...de ieri bebelusul meu refuza sa manance la san... si nici macar nu mai vrea sa incerce, cand il asez in pozitia de alaptat incepe circul... cred ca s-a obisnuit cu biberonul, si-a dat seama ca e mai usor asa si e smecher... am incercat toate variantele, i-am dat putin din biberon si apoi am incercat sa il pun rapid la san... nici vorba!

 

Si lapte am, ca ma mulg... si am cam 100 ml... e tare frustrant! Am pus laptele meu in biberon si il papa foarte bine, deci problema e la supt... sunt tare necajita... 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna mamicilor!!! si eu tot in ianuarie am nascut o fetita mititica, dar care a recuperat bine si greutatea si inaltimea [:)] . Vroiam sa va intreb voi cum va adormiti puisorii pt ca mititica mea de cand a avut colici si o linisteam pe picioare leganata s-a obisnuit asa si de cele mai multe ori doar asa reusesc sa o adorm. Voi ce metode folositi?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alinuta, te sfatuiesc si eu, ca si Cosmina, sa intri pe grupul de alaptare. Din cate am auzit, contactul piele pe piele ajuta mult ca bebe sa accepte sanul. Si sa ii dai cand e semiadormit. Presupun ca ii dadeai biberon cu lp, nu? Daca e asa, poti incerca sa folosesti un SNS. Asa stimulezi si lactatia. Poti incerca sa apelezi si la un consultant, el stie mai bine ce e de facut. Bafta multa, sa ne spui cum merge. 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mamici!!! Unde sunteti? [flo2]  Mi-ati lipsit!!!

In sfarsit am ajuns acasa la noi, o sa ne reluam rutina noastra, nu mai umblam pe drumuri (pana in iunie [:D] ). Am un super-bebe..dar super super super! A fost atat de cuminte, ca nu imi vine sa cred. A dormit mereu bine si ziua si noaptea, a mancat aproximativ la aceleasi ore, a ras si gangurit la toata lumea!

Botezul si petrecerea au decurs bine, a plans un pic cand l-a bagat in apa, dar apoi a gangurit la preot cand ii taia din par, deci nu s-a suparat prea tare  [:I]

A inceput sa rada in hohote, deocamdata doar in masina, sigur o sa se repete si acasa, ne face sa ne topim de dragul lui, e minunat!

 

Am vazut ca au scris mamici noi, ma bucur [flo2]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...