Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fulguleti de Ianuarie 2015 cap 4


Recommended Posts

  • Răspunsuri 398
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eu am tot congelat lapte pt ca ea mananca doar dintr-un san,drept sau stang,nu conteaza,dar daca o trec si la celalalt nu mai vrea. Deci oferta ar fi,cerere nu prea. In plus,nu accepta biberonul. Am decongelat lapte si am incercat sa-i dau,dar se enerveaza asa de tare cand simte in gura tetina,ca pe urma nici san nu mai primeste pana nu se calmeaza. I-am cumparat tot felul de tetine si biberoane...avent,tetina calma,primii pasi,cu 1 gaura,cu mai multe etc dar toate au avut aceasi soarta. Am plecat de acasa ,am lasat pe altcineva sa-i dea....tot degeaba. Altfel,la 2 ore ,parca are ceas in burtica,are o gurita de ne aude toata strada daca nu -i dau imediat de mancare. V-ati lovit de problema asta ?

 

O zi frumoasa tuturor  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Un salut voios pt toate mamicile si pt bebelinii/bebelinele lor dragi [flo2] V-am descoperit de ceva timp si pana acum doar am citit si am invatat din experientele voastre ,dar acum am trecut si la fapte...adica mi-am facut si eu cont si iata ca va scriu si eu. [:)]

Bine ai venit ! [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

A avut la nastere 50 cm si 3400 g (a iesit cu 3200g) si pana acum am alaptat-o exclusiv cu l.m.

 Cum se numeste fetita? Cum ai nascut? Cum a fost?

 

Si la mine doar dintr-un san mananca, de la inceput doar asa i-am dat, nu vad problema. Mai sunt mamici care au copilasii cu greutate mai mica, asa cum sunt mamici care au copilasi cu greutate "prea"mare...fiecare bebelin e diferit si are ritmul lui de crestere la urma urmei, important e sa fie sanatos si activ si zambilicios  [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pt primire  [flo2]

 

Bebelina mea se numeste Iana-Carla. Iana de la tati si Carla de la mami...sper sa nu zapacim copilul de tot pt ca fiecare ii spune in felul lui  [batcap]

Am nascut prin cezariana ,varsta mea fiind un argument forte. Dar totul a decurs ok ,mi-am revenit f repede ,durerea nu a fost mai mare decat la un ciclu normal iar sarcina parca nici nu am simtit-o...fara greturi ,dureri ,sangerari etc

Ne-am luptat vreo 2 luni cu colicile (a avut colici de la 5 zile) dar acum parca nici nu au fost. In rest,este un copilas cuminte,plange doar cand ii este foame sau este prea obosita si nu poate adormi singurica,si atunci o pun in landou si o legan un pic iar pe tableta ii pun zgomote din natura...cascada ,ploaie ,pasarele etc. Pe noi ne salveaza zgomotul uscatorului de par,asa am trecut si mai usor peste colici,avem in fiecare camera cate unul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...