Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fulguleti de Ianuarie 2015 cap 4


Recommended Posts

Rocsana [flo2]  da,ii fac de 2-3ori/sapt baie in cada. Am luat de la Bebe Tei,dar gasesti si pe net,un colac special care se pune in jurul gatului,Baby Swimmer se numeste. Spal bine cada cu o solutie de la Amway,zic ei ca nu e toxica,umplu cada pana sus ,ii pun colacul in jurul gatului si o lansez. De la 1 luna fac asta. La inceput nu prea a stiut ce vrem de la ea,acum rade si inoata ca o broscuta. Problema este ca a inceput sa atinga cu vf picioarelor si nu mai vrea sa inoate,se impinge in degete si se amuza copios. Ne-am gandit sa luam un butoi in care se pune varza,sa-taiem la gat si sa vedem ce se intampla,dar asa nu are lungime de inot ,doar da din manute si picioruse. Mai studiem  [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 398
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna dragi mamici. Si noi citim povestile fulguletilor. Noi avem greutate mica ( inca sub 6 kg) si recomandarea e mancat mai des si cereale la masa de dimineata. Dar mie imi e teama sa incep deja cerealele asa ca inca nu m-am apucat. Deocamdata ii dau sa manance la 2 ore....macar 5 luni sa faca. 

Bine ai venit silver! Si noi avem problema cu biberonul..nu il accepta..dar nici nu am insistat pt ca nu e nevoie momentan. Dr mi-a zis sa ii dau cereale dizolvate in lm, cu lingurita. Mut succes. Sper sa reusesti sa ii dai laptic de la tine...prin orice mijloace.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Skittles multumesc  [flo2]  si eu am avut o retinere fata de cereale si tot incerc sa mai imping spre 5 luni. Din pacate,am ultimatum sa incep serviciu pe 1 iunie si nu stiu cum se va descurca tati

Rocsana sa fie cu succes lansarea ! O sa fie distractiv si pt ea si pt voi ,noi am facut si filmulete. [incada]

O seara frumoasa  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...