Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fulguleti de Ianuarie 2015 cap 4


Recommended Posts

Da asa e, Remus e un cuminte. II vorbesc si sta linistit, daca e satul :). Mai plange el dar ii mai dau cate o jucarie sa-i mai atrag atentia si, mai am o scapare, ii place sa se uite la TV :) Se uita la desene :)) si vorbeste cu ele, Dar cel mai mult ii place Razvan si Dani :)))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 398
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

neata mamici,noi am trecut cu bine peste noapte, nu i-a urcat temperatura mai mult de 37.1, piciorusul n-o doare ca i-am pus mana si nu are nicio reactie,Doamne ajuta sa trecem cu bine si peste zi

eu caruciorul 3 in 1 tot de pe olx l-am cumparat, am dat 500 lei in conditiile in care unu nou e 2200 lei si arata impecabil, scoica era nefolosita, landoul foarte putin, doar la roti avea un pic de uzura, oricum eu cred ca a fost o afacere buna

apropos de tv, si delia se uita cu foarte mare interes, uneori nici nu ma baga in seama de cat de atenta e, si-i place sa sa uite la la emisiuni, in care vede oameni, nu la desene animate, dar chiar aseara ne-a spus doctora sa n-o mai lasam sa se uite, sa-l inchidem ca nu e prea bine :(

si noi plecam maine la mama, abia astept, ca doar cand mergem acasa simtim cu adevarat ca e sarbatoare

de craciun am ramas in bucuresti ca eram cu burta la gura si ne-a fost teama sa mai plecam si nu am simtit ca e sarbatoare vorba aia, nicaieri nu-i ca la mama mai ales ca ea face multe bunatati, eu nu cred ca as putea face atatea,

iar de suzeta, nu stiu ce sa spun...eu cred ca depinde de copil, la ce e el predispus....cred ca 90% dintre copii au avut suzeta si nu au avut nimic la maxilar, eu nu as fi vrut sa-i dau dpdv estetic...ca nu-mi mplace cum arata un copil cu suteza si de teama ca o sa-mi fie rau s-o dezvat, dar nu am avut incotro cand au inceput crizele puternice de colici

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tare cumintel a fost azi dimi. Acum am venit de la pediatru.. i-am zis ca ziua doarme ft putin (cam 2-3 ore adunat) si a zis ca asa e generatia asta... mai agitata... e bine ca noaptea doarme 7-8 ore cu o trezire pt masa... in rest e ok. La 2 luni si jumatate are 6,200 kg (cam mult).. a zis sa nu ma ingrijorez... cand o sa stea in fundulet si o sa inceapa sa se joace o sa elimine din energie... si o sa ia mai putin in greutate. Fontanela se inchide bine... suntem deci in regula. Spor la pregatiri, fetelor! Eu maine dimineata vreau sa fac pasca. Cozonac cumparam bun... o friptura de miel facem luni... ca duminica mergem la mama la masa...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc ca va spuneti parerile, fetelor! Si eu am ajuns sa cred la fel acum, daca ii dau suzeta pt sa zicem 2h pe zi n-o fi asa mare baiul, cum ziceti si voi, conteaza mult si predispozitia genetica..initial eram impotriva suzetei, si, poate nu i-as fi dat-o daca nu ar fi fost problema cu laptele care iese prea puternic. Sa vedem daca sotul o sa insiste sa nu i-o dau, ca atunci il pun pe el sa il adoarma daca bebe nu vrea sa suzeteze la san :))

Eu azi trebuie sa mai cumpar una-alta si ori diseara ori maine vopsesc ouale, in premiera cu coji de ceapa si spanac...am si vopsea normala, de backup  [pk]

Cozonacul vreau sa il "framant"la masina de paine si apoi in cuptor sambata, sa fie proaspat duminica, pasca face soacra.

 

Ma bucur ca nu are nimic Delia si ca e totul bine [flo2]

Cu tv...hmm..eu oricum nu il prea tin deschis si cand e deschis e ori pe emisiuni de gatit (sunt multe la italieni) ori documentare...asta ziua, ca seara ne uitam la o emisiune de aici gen cronica carcotasilor, numai ca e cu mai mult umor [alcool] ...raaar...la cate un film.

Am observat insa ca daca ii dau pe desene animate se uita, cu interes chiar, il atrag luminile puternice si vocile personajelor. Cam evit sa il las sa se uite, sincer, ii mai pune sotul pe telefon peppa pig  [batcap] ca deh..ii place si lui sa se uite la desene  [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce liniste!! Toata lumea face cozonaci?  [pk]

Noi am fost la controlul de 3 luni....si se pare ca iar avem probleme cu greutatea  [smulgpar] . Avem 5 kg si e putin....asa ca mergem iar peste 2 saptamani sa vedem cum stam si daca e cazul sa suplimentam cu lp. Ea cred insa ca nu creste suficient pt ca se consuma f mult plangand. Dupa fiecare masa facem kk cu scandal. Am facut "o demonstratie" fix in timpul consultatiei si dr zice ca nu sunt colici. Ne-a dat Debridat o sapt sa vedem daca e mai bine  [zid]

Sper intr o minune dupa botez  [soricel]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...