Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fulguleti de Ianuarie 2015 cap 4


Recommended Posts

 

 

Hristos a inviat mamici, noi ne-am intors aseara de la parinti, delia s-a comportat exemplar pe drum, a dormit mai mult, a facut un pic de galagie in seara in care am ajuns, de oboseala mititica dar pe urma a fost numai un zambet de acum incepem sa ne pregatim de botez, cam toate sunt puse la punct mai putin tortul care trebuie comandat, hainutele trebuie maine sa le duc la curatatorie ca ni le-a dat nasica sa le probeze sa nu avem surprize apropos de asta ema, tu ai cumparat hainutele de botez, nu nasa? eu mi-am cumparat rochia de botez, culmea din vaslui:)) ca in tot bucurestiul nu am gasit:)) glumesc, nu am avut timp sa merg sa-mi caut, mai trebuie sa merg dupa pantofi si sotul curea si cam atat zic eu...sper sa nu-mi scape ceva

Nasa ia hainutele cu care se imbraca dupa ce il boteaza, noi pe cele cu care ne ducem la biserica.

P.s. sotul e din Barlad  [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 398
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eu nu am cumparat nimic nou pt mine sau sot. Eu am o rochie mov draguta luata de vreo 3 ani si purtata de putine ori, pt imbracat la biserica si pt sedinta foto, iar pt duminica la scaldatoare  si cand o sa facem si petrecerea (gratarul) inca nu m-am hotarat, motiv numai bun  de carat un geamantan plin cu haine  [batcap]  [:-)))] (oricum asa fac mereu cand plecam, iau juma de sifonier, sa fiu sigura ca am de unde alege)...de fapt ceva ceva mi-am luat, un colier de pus la gat,  rochia e simpla simpla si vroiam un artificiu  [zana]

 

Voi ,sanduta, sunteti si mai aproape de botez! Urlatul asta nu o fi si din cauza solicitarii intense in urma atator achizitii? Eu il vad pe al meu ca face cat face cate ceva , gen intins mana dupa ursuleti la balansoar sau vb cu noi si apoi cand oboseste incepe sa urle/tipe nervos.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ema, s-ar putea sa ai dreptate cu achizitiile. Eu am zis ca o fi de vina agitatia din casa, dar acum ca ma gandesc incepe sa tipe dupa ce se joaca cu maimutoaiele ei, dupa ce vorbim, dupa ce ne iubim... Apropo, cred ca ii dau dintii. E devreme, stiu, dar gingia e alba si cand tipa, daca ii dau jucaria de ros sau ii masez gingia cu degetul, se linisteste

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oana, ziceai la un moment dat ca fetita ta a fost diagnosticata cu intoleranta la lactoza. Poti sa imi spui ce analize i-ai facut ca sa se confirme diagnosticul? Ce alte detalii ti-a zis dr? Dupa cat timp de la eliminarea produselor lactate ai observat imbunatatirea starii?

Ma tot gandesc ca poate si fetita mea are...pt ca prea se chinuie zilnic cu durerile de burta si eliminarea gazelor. Sunt deprimata tare cand o vad cum se chinuie....nu mai suport sa o vad asa. Ma duc sapt viitoare la dr si il intreb...dar deja am imceput sa elimin produsele lactate sa vad daca se simte mai bine  [smulgpar]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Oana, ziceai la un moment dat ca fetita ta a fost diagnosticata cu intoleranta la lactoza. Poti sa imi spui ce analize i-ai facut ca sa se confirme diagnosticul? Ce alte detalii ti-a zis dr? Dupa cat timp de la eliminarea produselor lactate ai observat imbunatatirea starii? Ma tot gandesc ca poate si fetita mea are...pt ca prea se chinuie zilnic cu durerile de burta si eliminarea gazelor. Sunt deprimata tare cand o vad cum se chinuie....nu mai suport sa o vad asa. Ma duc sapt viitoare la dr si il intreb...dar deja am imceput sa elimin produsele lactate sa vad daca se simte mai bine [smulgpar]

 

Hristos a inviat, fetelor! :)

 

Noi am facut la Synevo analiza numita calprotectina ( din materie fecala) si intr-adevar rezultatul a iesit prost si a confirmat diagnosticul dr. Pe 30 repetam iar aceasta analiza si mergem la dr cu bebelina.

 

Iti recomand din suflet sa mergi cu fetita la Marie Curie la dr Stanciu Adrian. Este un dr exceptional care iti va da diagnosticul corect numai uitandu-se la fetita. El e dimineata in spital, pana la 2 dc nu ma insel.

 

Dc mai ai nevoie de alte detalii sa imi spui si mult succes, ai incredere ca se va rezolva. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna!!!

Ce faceti, mamici si copilasi dragi? Sunteti cu totii afara la soare?

Noi suntem inca in casa, in dimineata asta am facut prima data aerosoli lui bb, nu imi placea cum se aude ca respira, plus ca s-a foit de numa de pe la 3, dupa aerosoli am pus pe foc apa cu sare si stam aici in aburi, deci tot un fel de aerosoli  [batcap] , bb de bine ce se simte a adormit in balansoar. Cred ca mai dupa-amiaza iesim azi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...