Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fulguleti de Ianuarie 2015 cap 4


Recommended Posts

 

 

La tine plangea dupa fiecare masa? La cat timp dupa ce nu ai mai mancat lactate s-a vazut efectul? Oare nu trebuie sa mananc nimic care sa contina lapte ( de ex prajituri de casa cu lapte)?
Scz de intarziere, suntem ocupati cu pregatirile pt botez. Acum sa-ti raspund la intrebari: da, bebe plangea aproape fara incetare, dupa ce manca la o ora, cam asa, incepea cu urlete puternice. Dupa ce am scos eu lactatele din alimentatie am vz o ameliorare rapida, la o zi, 2 nu mai avea crizele acelea de plans. Totusi consider ca cel mai bn ar fi sa mergi cu bebe la doctor si el iti va da cel mai corect diagnostic. Intrebare pt toate mamicile - bebelusii vostrii stau intinsi in carut sau le-ati ridicat deja cu o treapta spatarul? Intreb pt ca bebelina noastra nu mai vrea intinsa, vreq sa vada tot in jurul ei, doar cand e f obosita accepta sa doarma pe el intins. O seara linistita tuturor. Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 398
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Noi suntem bine, nu da semne de raceala bebelinul si sper nici sa nu se prinda de el nimic.

Al meu sta in landou, se uita curios, il mai iau eu in brate, sta inca bine in landou. Problema la noi e ca nu prea pare sa stea bine in scoica, ii stau picioarele pe afara. ..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc Oana. Ma duc oricum sapt viitoare la dr ...dar nu mai aveam rabdare. Eu sper sa nu aiba intoleranta...vedem.

Si noi am ridicat de ieri spatarul la landou....la inceput o las ridicata, ca sa vada, si cand adoarme o las in jos la orizontala. 

Abia astept si eu botezul....sapt viitoare... [fiesta]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In sfarsit mai scrie cineva!!!

Plecam miercuri de aici, joi seara suntem acasa, sambata, duminica si luni ne petrecem  [alcool]  [pk]  marti e zi de Iasi, apoi miercuri mergem la bunica sotului si joi plecam, ajungem vineri aici si sambata si duminica ne petrecem si aici  [pk]  [alcool]

Bubulinul mai are un pic si face 8 kile, vai de nana-sa ca o sa il tina in brate [aerob]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Al meu tine o zornaitoare in mana, dar nu pt mult timp, plus ca e din aia rotunda, tre sa ii iau ceva cu maner, sa fie mai usor manevrabil. Sunt minunati cum evolueaza, cum orice lucru marunt pe care reusesc sa il faca pt noi e o mare realizare, de ex sa dea un part fara scandal  [afro] . Mai nou domnisorul isi infinge mainile in parul meu si nu prea ii da drumul usor [ups]  Dar toate trec cand se uota in ochii mei si imi zambeste, are cel mai frumos zambet din lume [m-a]

 

Azi am iesit cu el din casa de la 9, am fost la cumparaturi, ca s-a anuntat vreme rea si intradevar ploua si bate vantul tare, deci acu dupa-amiaza l-am avut asistent la bucatarie, ba chiar am facut cate ceva cu el in brate, vroia sa vada daca execut corect mancarurile   [buca] . 

Maine se anunta soare si cald, deci afara la aer cu noi! [caru]  [uta]  [flu]

 

P.s. se mai intelege ceva din mesaj, cu atatea emoticoane? Sau o sa ajungem sa postam doar emoticoanele? Hahahha [:-/]  [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ema si eu l- am cantarit pe eric pe cantarul nostru si are cam 7600 g :)) deci sunteti jn grafic cu noi [pk] [bib]

Cat despre scris aici trebuie sa intru pe tableta dar cum printisorul e mare ma chinui sa scriu cu o mana ca in cealalta e el , si de asta nu prea scriu dar , dar va citesc [smulgpar]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...