Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ce parere aveti de acest prenume?


Recommended Posts

In Germania sunt la moda prenumele scurte Noa, nella, Lotti, Leon, Lea, Litti, respectiv 14539 de prenume pt acelasi copil :)) bine, exagerez, 3...Josephine Chantal Clara, Mary Jane samd.

Am vazut acum in ziar 2 prenume care se pronunta  la fel dar unul era cu dublu 'r'. Din pacate nu imi mai amintesc si care erau acestea, stiu ca erau faine si nu mai auzisem asa o alaturare de----litere pana acum.

Era si o fetita Ingrid, mi se pare numele extrem de frumos poate pt ca Ingrid pe care o stiu eu e frumoasa. O Cheama de fapt Ingrid Iris Hennriette---asta e doar prenumele.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 34
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Tot cautind un nume pentru fetita care sa fie usor de pronuntat in romana/engleza/franceza, am ajuns la Elizabeth.

Ce parere aveti , suna bine, o sa-i placa copilului ,etc?

In alta ordine de idei, as fi vrut sa-i dau doar un prenume, dar pe zi ce trece ma tot gindesc sa-i mai adaug unul scurt, gen Maya. Ar suna cam asa: Elizabeth-Maya. Aveti o alta sugestie?

 

Merci.

eu i-as spune doar maya! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca prenumele trebuie sa se potriveasca cu numele de familie, de exemplu mi se par (mie) nepotrivite alaturarile gen:  Puiu Andreas Nicolas sau Strat Sara, Gheorghe Martha .... adica numele de familie indica o origine, si parcă se potriveste mai bine cu un prenume de aceeasi inspiratie

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 10 months later...
  • 2 months later...

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...