Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Viata dupa 40 de ani. Ce asteptari(mai) aveti?


Recommended Posts

Mey... nu vorbeam despre noi  [:)] cel putin eu asa am inteles si de la Iahim...

Ci despre cei de care ne tot frecam coatele. 

Ca eu cu mine asa... ne intelegem f bine in general :))) 

Ce te faci cand cel de langa tine te dezamageste? Nu calca stramb, nu te certi, nu te bati... pur si simpu te trezesti intr-o zi cu niste idei de la omul de langa tine care te fac sa te uiti la el ca la televizor... si sa te gandesti... cine naiba e asta?!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 165
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mey... nu vorbeam despre noi  [:)] cel putin eu asa am inteles si de la Iahim...

Ci despre cei de care ne tot frecam coatele. 

Ca eu cu mine asa... ne intelegem f bine in general :))) 

Ce te faci cand cel de langa tine te dezamageste? Nu calca stramb, nu te certi, nu te bati... pur si simpu te trezesti intr-o zi cu niste idei de la omul de langa tine care te fac sa te uiti la el ca la televizor... si sa te gandesti... cine naiba e asta?!

Pai asta se poate intimpla oricind...nu trebuie sa vina virsta de 40 de ani sa ajungi la constatarea asta.

 

Si daca vine dupa 40 de ani...nu stiu ,ma intreb ce-ai facut pina la virsta aia,ca semne au fost totusi...Probabil ca aici vezi tu resemnare aca te gindetsi ca trebuie sa iei lucrurile asa cum vin.

 

Insa e gresita interpretarea...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai normal ca ma gandesc sa iau lucrurile asa cum vin... ca e cam aiurea sa-i reprosez acum, dupa atatia ani, ca are alte idei ... asa de viata decat credeam eu!

[:)] ))) e destul de ciudata treaba. 

Semne ... da, au fost dar am preferat sa nu le bag de seama...

nu s-au concretizat niciodata pana acum astfel de idei si nici nu credeam vreodata...

in fine...

ar trebui sa ma resemnez cu asta... dar uite ca nu poci! Si mai imi da si batai de cap...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[pk] [pk] [pk] yep total deacord, [:)] , oare de ce eu nu sufar, singura ora cand am suferit a fost 30, dar la 40 a fost asa ca o boare de vand nici o mustrare de constiinta sau regret ori bla bla bla

 

si la mine la fel, la 30 a fost greu de tot. bine ca  a trecut ha ha ha!  40 i-am primit cu zambetul pe buze. si am continuat sa zambesc. nu ma uit in urma la ce nu am realizat, ma uit inainte ca fiecare varsta e un nou capitol care urmeaza sa fie scris.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

buflea, selene, cautati pe net sau in magazine deodorant solid (cristal) = piatra de alaun. eu am un an de zile de cand folosesc asa ceva (se gaseste in magazinele DM, costa intre 10 si 25-30 de lei, depinde de marca) si va rog sa ma credeti pe cuvant ca transpiratia mea nu mai miroase absolut deloc. nimic. nada. sa nu mai spun ca este extrem de economic, nici nu se cunoaste cat s-a consumat din cristal timp de un an de zile. eu obisnuiesc sa-l aplic la axila imediat dupa dus; cand ma sterg cu prosopul evit zona axilelor tocmai pentru a ramane pielea un pic umeda. altfel, cristalul trebuie trecut prin jet de apa si aplicat pe piele, si se mai intampla sa-ti curga apa pe piele. cristalul asta impiedica inmultirea bacteriilor responsabile cu mirosul urat al transpiratiei. deci, nu blocheaza glandele sudoripare, insa anihileaza mirosul neplacut al transpiratiei.. pe acesta il am eu : http://translate.google.ro/translate?hl=en&sl=de&tl=ro&u=https%3A%2F%2Fwww.dm.de%2Fde_homepage%2Fbalea_home%2Fbalea_produkte%2Fbalea_produkte_deodorant%2Fbalea_produkte_deodorant_deo_spezialprodukte%2F7414%2Fbalea-deo-kristall-sensitive.html

Oh te.am gasit. ..

Am luat cristalul  asta  sau ce o fii. ...o fii autosugestia  mea sau o fii chiar bun  ca la mine functioneaza. 

Adica transpir  dar farà miros. ..sper  sa dureze. 

Merci  de pont  Corina  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu e vorba de resemnare, e vorba de maturizare. Nu ma resemnez in fata vietii, dar nici nu fac spume daca nu vine tramvaiul imediat ce am ajuns eu in statie, asta fiind cel mai banal exemplu. Pentru care de multe ori mi-am ars de multe ori neuronul la Unirea asteptand 32-ul, si enervandu-ma si enervandu-ma ... si tramvaiul tot nu venea mai repede. Dar nervii mei intinsi isi spun in timp uzura.

La nivel mai putin superficial, nu ma mai astept la socrela mea de exemplu sa iasa din modelul ei de gandire si cu atat mai putin am asteptarea sa inteleaga ce i se spune chiar daca aude ... si nu ma mai las afectata in felul asta de atitudinea ei. Plec deja in gandire de la ipoteza asta si ce am eu de schimbat sau de decis, fac tinand cont de acest punct de plecare. Poate ca celorlalti nu le place ce decid, dar ... asta deja e asteptarea lor de la mine, dar eu nu sunt solutia asteptarilor lor. Cam alambicat zis ?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oh te.am gasit. ..

Am luat cristalul  asta  sau ce o fii. ...o fii autosugestia  mea sau o fii chiar bun  ca la mine functioneaza. 

Adica transpir  dar farà miros. ..sper  sa dureze. 

Merci  de pont  Corina  [flo2]

 

nu e autosugestie, chiar functioneaza. il folosesc de mai bine de un an. si sotul meu.

tocmai asta e punctul forte, ca transpiratia nu mai miroase chiar deloc. plus ca este foarte economic, se consuma foarte greu.

nu e recomandat pentru cei care transpira mult la axila, deoarece cristalul NU reduce cantitatea de transpiratie, ci doar impiedica aparitia mirosului neplacut al acesteia.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Apropo de piatra de alaun (caut un deodorant mai natural pt copii, au inceput sa miroase), am dat de ceva care m-a stupefiat [fal]

http://www.organicbaby.ro/piatra-de-alaun-deodorant-piatra-de-alaun-m82?gclid=CMLg8dSpqMUCFULJtAodQSoA1Q

Scrie pe flacon ca nu are aluminiu...cum frate sa n-aiba, cand alaun=suflat dublu de aluminiu si potasiu (deci o sare de aluminiu printre altele)..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...