Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Viata dupa 40 de ani. Ce asteptari(mai) aveti?


Recommended Posts

 

 

Ma provoci? Ok, fierbinte inseamna acea stare a ceaiului pe care o simti atunci cand cobori la baza partiei si bei prima inghititura.

 

Ok, primesc oferta ceaiului, daca scoți partea de "dementa" din ea ...fa-l si tu energizant, verde,  negru ..."dementa" in my 70s, desi atunci s-ar putea sa nu mai simt ca e "fierbinte"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 165
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

viata mea a fost asa de tumultoasa intre 20 -40 incat abia acum dupa ce am trecut bniosr de 40 de ani...simt ca respir, ca am timp sa ma bucur de ce e in jurul meu si sa apreciez.

 

 

eu nu am aspiratii inalte imi place viata mea mediocra, nu vvreau o cariera deosebita, sunt multumita cu ceea ce sunt si ce am si nu-mi doresc nimic mai mult...poate doar sa ajut pe cei in nevoie.

 

in schimb sotul meu la 50+ ani are aspiratii asa de inalte cca nici cu hubble telescop nu le poti vedea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aspecte stanjenitoare ale starii de sanatate a observat cineva? Mie mi-e asa de jena de ele, ca nu am avut curajul sa vorbesc cu cineva despre asta.

Nu stiu daca se inscriu chiar la subiectul "sanatate" ...dar mie mi-au iesit primele fire de par .... Si asa cum acum ceva ani le smulgeam din cap, acum mi le smulg din ...barba [:-)))]

 

... si transpiratia miroase mai greu. Eu, care ziceam ca nu transpir, in spiritul vietii sanatoase, am incercat la subtiori, deo naturist de flori (panta asta poetica este tot o descoperire din my 40s [:-)))] )... atata spun - valeu, valeu, va-le-leu ... [:-)))] am trecut repede pe deo clasice si cine stie, in curand o sa ma dau cu parfumuri din alea bulgaresti grele ... o fi ratiune pentru care varsta a treia le prefera.

 

... dar de sforait, oare cand m-am apucat sa concertez ??? Ca era o vreme, cand dormeam ca o caprioara .... [:)]

 

P.S. Ia sa vedem cine are curajul sa se regaseasca in mesajul asta ??? Redactor ??? [:-)))]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fire de par alb in zona Z, anyone? [:D]

De sforait am inceput si eu sa mai sforai, la transpiratie n-am observant nimic deocamdata.

 

Recunosc ca citesc citesc si nu inteleg: ce merge in jos? - in afara de fizic, asta inteleg, dar ce altceva merge in jos de-acum inainte? Nu vreau sa va enervez, dau flori in avans.

 

Eu am avut o criza urata pe la 30 si ceva de ani. Am facut multa terapie ca sa inteleg cat de simplu poate fi:

sa incetezi sa faci lucruri care te fac nefericita (lucruri, relatii, soacre, etc)

sa incepi sa faci lucruri care te fac fericita.

 

Stiu ca pare culmea cliseului, dar e chiar foarte simplu. Sa inveti sa fucking let go.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Recunosc ca citesc citesc si nu inteleg: ce merge in jos? - in afara de fizic, asta inteleg, dar ce altceva merge in jos de-acum inainte? Nu vreau sa va enervez, dau flori in avans.

 

Eu am avut o criza urata pe la 30 si ceva de ani. Am facut multa terapie ca sa inteleg cat de simplu poate fi:

sa incetezi sa faci lucruri care te fac nefericita (lucruri, relatii, soacre, etc)

sa incepi sa faci lucruri care te fac fericita.

 

Stiu ca pare culmea cliseului, dar e chiar foarte simplu. Sa inveti sa fucking let go.

 

Vad ca saptamana asta fac declaratii de amor. Ieri la Rall, azi la tine, JG [loveyou] [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mey, la rubrica probleme "fizice" sa va spun una buna. In tineretile mele nu credeam in expresia "baba cu barometru' in c..", da' [:)] acum am bagat seama ca dupa o glezna rupta, de cite ori se schimba vremea am niste dureri exemplare. Rau !

 

In rest, ma port asa ca un camion care trece pe sosea cu viteza maxima de ani de zile, fara mare atentie la ce si cum. Nu gasesc deloc ca la 40 si x ar fi altfel sau altcumva.

 

Regasesc doar in cele scrise de Buflea parerea despre parintii care imbatrinesc si se duc sub ochii nostri si pentru asta mi se stringe inima.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Fire de par alb in zona Z, anyone? [:D] De sforait am inceput si eu sa mai sforai, la transpiratie n-am observant nimic deocamdata. Recunosc ca citesc citesc si nu inteleg: ce merge in jos? - in afara de fizic, asta inteleg, dar ce altceva merge in jos de-acum inainte? Nu vreau sa va enervez, dau flori in avans. Eu am avut o criza urata pe la 30 si ceva de ani. Am facut multa terapie ca sa inteleg cat de simplu poate fi: sa incetezi sa faci lucruri care te fac nefericita (lucruri, relatii, soacre, etc) sa incepi sa faci lucruri care te fac fericita. Stiu ca pare culmea cliseului, dar e chiar foarte simplu. Sa inveti sa fucking let go.

 

JG nu e prima data cand rezonez cu tine  [flo2] . 

 

Apropo de zona Z :). Rasa nu se vad firele albe :). 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...