Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Viata dupa 40 de ani. Ce asteptari(mai) aveti?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 165
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

[:)] Nu, mey, eu n-am vazut nimic alb acolosha. Am sa-l pun pe sotz sa examineze atent. Poate ca e mai putin creata, stiu eu, ca n-o prea bag in seama.

 

Oh, asta este mai interesanta ...atunci il astept pe sotz, sa iasa din zona ta Z, cu o concluzie. 

 

P.S. Dar de unde vine Z-ul ăsta ??? ...ca pe vremea mea (ca sa stau on topic) i se spunea T (de la ...sa vedem cine stie ...)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

santeti inca verzi, fetelor [:)] ...eu in curand voi putea deschide subiect cu viata dupa varsta de 50 de ani, atunci sa vezi optimism...mai o menopauza, mai o coxartroza, mai un test de osteoporoza...babette, ce mai [fri]  basca ca nu te mai angajeaza nimeni, daca ai ghinionul sa-ti pierzi job-ul. Perspective luminoase...

 

Ingrid si Cristi 12 ani

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ingridnen, eu mai am putin pana la 37 si tot trebuie sa fac testul pentru osteoporoza. Cine este supraponderal, ca mine, si are si istoric de osteoporoza, ca mine - rude de gradul I si II, nu cred ca ar trebui sa astepte 50 de ani sa si-l faca. Mamografie n-am facut niciodata, testul Babes-Papanicolau iar ar fi indicat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

santeti inca verzi, fetelor [:)] ...eu in curand voi putea deschide subiect cu viata dupa varsta de 50 de ani, atunci sa vezi optimism...mai o menopauza, mai o coxartroza, mai un test de osteoporoza...babette, ce mai [fri]  basca ca nu te mai angajeaza nimeni, daca ai ghinionul sa-ti pierzi job-ul. Perspective luminoase...

 

Ingrid si Cristi 12 ani

Facem club?  [:)] The fifties band!  [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Deci una: zona Z ca zona Z (acolo-sa cica-s OK, si nici in cap fire albe [inca] nu am din cat imi dau seama) dar e aiurea tare cu firele din barbie. Ufffff!

 

A doua: Selene, fuga la doctor. Inteleg ca esti reticenta, inteleg ca costa bani, dar NEAPARAT du-te si "te cauta". Papanicolaul ar trebui sa fie gratuit, daca ai dreptul la mamografie gratuita fa-o, cere trimitere de la medicul de familie si pentru restul investigatiilor.  Daca trebuie platite, fa un efort si plateste-le si fa-le. Nu se poate sa mergi pe "trebuie sa le fac dar nu ma duc", e vorba de afectiuni serioase care se pot preveni, dar care daca apar pot crea multe, multe probleme. Deci inca o data: curaj gaina ca te tai, si du-te la medicul de familie (cumnata?) si spune-i sa iti faca trimitere unde trebuie si fa investigatiile!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...