Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Cata modestie...plina de aroganta :D


Recommended Posts

  • Răspunsuri 41
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Un senator, de asta data barbat, declara ca ar trebui ca salariul alesilor nostri sa fie de 3500 euro.  :D

Cica poporul sa faca bine sa-nteleaga ca el are intalniri zilnice, la nivel inalt, si ca-i trebe alte camasi, zilnic si ca mai trebe sa-si pastreze nivelul de trai al familiei sale.  :D

 

 

"În timp ce încrederea românilor în Parlament scade constant, nici părerea aleşilor nu mai este atât de bună, când vine vorba despre instituţiile statului. De exemplu, un senator UNPR a explicat pentru Gândul că marea problemă este existenţa unor grupări infracţionale în toate instituţiile, inclusiv în Parlament, fiind vorba despre un procent de aproximativ 10%. Din cauza acestor reţele care au legături cu lumea interlopă, susţine Ionel Agrigoroaei, şi încrederea în instituţii scade. Problema ar putea fi rezolvată simplu: „salarii decente, de minimum 3.500 de euro”, la schimb cu pedepse cu închisoarea de până la 30 de ani pentru politicienii corupţi.Senatorul Agrigoroaei cere un salariu de 3.500 de euro: „Trebuie să-mi schimb în fiecare zi cămăşile. Poporul român, cetăţenii mei, ar trebui să conştientizeze că eu nu mă pot duce la întâlniri în haine de şantier sau în trening”

 
  • După ce în ultimele zile, deputata PNL Steliana Miron a fost în centrul atenţiei pentru o declaraţie în care mărturisea că indemnizaţia de parlamentar nu i-ar ajunge nici pentru coafor, a venit şi rândul unor alţi aleşi să sublinieze problema salariilor mici de care beneficiază parlamentarii.

Senatorul Ionel Agrigoroaei, fost coleg de partid cu Steliana Miron, pe vremea când amândoi erau aleşi pe listele PPDD, mărturiseşte că încrederea sa în instituţiile statului a scăzut din cauza „grupărilor infracţionale”, prezente inclusiv în Parlament.

„Eu am avut permanent încredere în toate instituţiile statului şi am în continuare. Dar 5%, 3%, 10% din cei care fac parte din grupările infracţionale din instituţiile statului, e valabil pentru orice instituţie, compromite rolul compromite eficienţa, credibilitatea ţării noastre şi afectează foarte mult cetăţenii noştri prin acest fapt. Acele reţele, grupuri infracţionale care sunt instalate în toate structurile statului, începând de la Parlament, acele persoane, urmărind interese personale şi coordonând reţele infracţionale pe evaziune fiscală, pe a influenţa legile pentru anumite grupuri de interese, pentru a susţine anumite grupuri infracţionale din lumea interlopă, pentru a fura statul, pentru a fura cetăţeanul român, alea sunt probleme serioase de siguranţă naţională. Chiar dacă sunt rezultate notabile în ultimii ani, totuşi sunt probleme foarte grave, se acutizează şi mai mult lupta între aceste grupuri infracţionale, a interlopilor şi a instituţiilor statului, fac referire la oamenii corecţi”, a declarat el pentru gândul.

Întrebat câtă încredere mai are în Legislativ, în care, de altfel, reprezintă o parte de ieşeni, Ion Agrigoroaei a recunoscut că nu mai are foarte multă. Totodată, spune el, este nedrept ca toţi aleşii să fie criticaţi. "

 

http://www.gandul.info/politica/senatorul-agrigoroaei-cere-salariu-3-500-euro-mi-schimb-zi-camasile-poporul-roman-cetatenii-mei-ar-trebui-constientizeze-ma-pot-duce-intalniri-haine-santier-trening-14145802

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...