Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 1


Recommended Posts

  • Răspunsuri 989
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Monica , unul dintre ele e "chemarea " celui făcut la șase luni parca a fost si Ror . 

Noi am făcut primul si am avut came aceeași reacție ca prima data , deci nu ar fi o noutate di mai avem ror pe care as dori sa il aman daca se poate dupa vacanta noastră . 

Insa nu stiu care e baiul , ca mulți copii au făcut febra si scaune moi , bubițe .....astea doua vaccinuri făcute împreuna ...

meu o sa ma informez pt ror , ca nu vreau sa ne apuce ceva prin Ro , ca nu am pediatru .

biana ,boi cum le-ați făcut împreuna sau separat ?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nadia se urca pe masinuta cu picioarele acolo unde ar trebui sa stea cu fundul apoi ia mainile de pe spatar si volan si sta dreapta in picioare pe masina. Sa mor cand am vazut-o. Si se mai urca pe coltar, merge pe el in picioare, rade cand ma duc sa stau langa ea sa nu cada. Fuge de fapt, nu merge. Nu mai pot  o clipa sa o las singura. Pana ma duc sa arunc ceva la gunoi in bucatarie sau baie ea deja e pe coltar. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Balerina face precum animalutele (cal, porc, gaina, sarpe, broasca, cioara, cocos, leu, catel, pisica, rata, gasca, soricel, maimuta, ciocanitoarea, lupul, puiul, albina, bufnita, magarul, pupaza), face brum brum la masina, avion, motocicleta, tot ce e motorizat.
stie sa-si arate partile anatomice (maini, picioare, degete, degetul mic si mare de la picior si degetele de la maini, fiecare dupa cum se numeste (aici le mai incurca), nas, ochi, urechea, barbia, obrazul, fruntea, limba (o scoate si o arata [:)] ) burta, buricul, capul parul, funduletul, etc.

aaa...si da la papusi de mancare cu lingurita [pk] le ia pe rand si le hraneste [:)]
si ne perfectionam mersul. Daca pana acum ma stresa cu urcatul si coboratul scarilor in 4labe, mai nou incearca mersul biped, tinandu-se de balustrada. Asta ma streseaza maxim  [smulgpar]
de inteles, intelege mai tot din conversatiile uzuale. Chiar mai mult decat ne-am dori [batcap]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am citit postarile voastre si va multumesc pt sustinere!!!

Anastasia e bine, mai are de mancat sa ajunga de unde a plecat.

Monica, eu nu incurajez nevaccinarea pt ca mai devreme sau mai tarziu vor intra in colectivitate si atunci...tocmai de aceea am si ales sa fac intreaga schema, doar ca nu ma asteptam la astfel de reactii... cumplite

Sill, i le am facut separat, de aceea sunt sigura ca tot ce am patit a fost de la ROR , la interval de o luna.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...