Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 1


Recommended Posts

Multumesc fetelor , a iesit din operatie, asteptam rezultatele !

[ruga] [ruga] [ruga]  Doamne ajuta, sa fie bine!

 

Deea, asa-i viata asta, plina de incercari.............

Tu sa ai grija si de tine, ca nu te poti multiplica, iar Sara va avea nevoie de mama multi ani de-acum.

Intreba si Poca: mama ta nu ar putea sa stea in casa bunicilor, macar ai mai avea-o aproape, sa-ti mai dea o mana de ajutor......

Banuiesc ca-s bunicii din partea tatalui, ca altfel probabil nici nu s-ar fi pus problema, dar totusi............

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 989
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Nici la bunici nu are unde sta? Nu știu în ce stare e bunicul tău, dar întâmplarea face ca în familia soțului bunicile să să aibă probleme asemănătoare. Și se pare că pentru persoanele vârstnice, atacul cerebral nu întotdeauna e fatal. Mama soacrei a supraviețuit după trei atacuri, dar ultimul a lăsat-o paralizată de la gât în jos. A murit după șase luni la pat, la 85 de ani. Mama socrului a avut și ea tot trei atacuri, ultimul acum 2-3 ani, când a căzut și ea la pat, vreo lună a fost legumă, dar și-a revenit și acum (95 de ani) cu o mână ține cârja și cu alta sapa, că nu poate să își lase gradina în paragină. Vreau să spun că nu întotdeauna deznodământul e fatal și uneori poate dura o perioadă și dacă aveți ghinionul să cadă la pat va fi foarte greu...Și ți-ar prinde bine puțin ajutor. Trebuie să te gândești că ai un copil de crescut și trebuie să ai grijă și de tine. Dacă mama ta nu poate ajuta nu există varianta de a angaja pe cineva, măcar câteva ore pe zi?

 

Poca nu stiu daca mai sunt sanse de recuperare ca la el s.au adunat ff multe...s.a internat initial pt inima, iar in spital a facut 2 atacuri cerebrale. Plus ceva pe la ficat, rinichi, apa la plamani si multe altele. In momentul asta nu misca decat partea stanga, e acasa, la pat, mai mult inconstient, are rare momente cand deschide ochii si se uita in gol, parca ar fi constient atunci. Astazi o sa merg eu sa vb cu o asistenta sa vina sa ii puna ceva perfuzii ca mi l.au trimis acasa fara nimic, nici macar nu poate bea apa, de mancare nu mai vb, si ii trebuie perfuzie neaparat pt hidratare. Si o sa vb si daca pot plati pt o ora doua sa o ajute pe bunica zilnic.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

neata fete Deea imi pare rau, e greu dar treci tu si peste asta de dragul Sarei cu nodulul tiroidian nu iti fa griji, se trateaza, ai facut cumva si analize? sa fie vb de o hipertiroidie? ca de la aia slabesti asa mult Sim ma rog azi pentru soacra ta sa bie bine. Doamne ajuta

Meey nu am facut inca analize, darr dupa parerea dr de fam e hipertiroidie. Vedem la eco si analize. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Neata! Sim, tinem pumnii sa fie totul bine. Deea, imi pare rau ca trebuie sa treci prin atatea...Mama a avut un nodul la tiroida si s-a operat aici la cluj, e bine acum. Daca ai nevoie de ceva sa spui, inclusiv daca te hotarasti sa vii la un control in cluj te ajut cu ce pot. Meey, acum le dau vitamine...sper sa mai cresca putin desi daca ei sunt toata ziua cu muci...

 

Multumesc Suzieq. Sper sa nu fie nevoie

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

[ruga] [ruga] [ruga] Doamne ajuta, sa fie bine! Deea, asa-i viata asta, plina de incercari............. Tu sa ai grija si de tine, ca nu te poti multiplica, iar Sara va avea nevoie de mama multi ani de-acum. Intreba si Poca: mama ta nu ar putea sa stea in casa bunicilor, macar ai mai avea-o aproape, sa-ti mai dea o mana de ajutor...... Banuiesc ca-s bunicii din partea tatalui, ca altfel probabil nici nu s-ar fi pus problema, dar totusi............

 

Da Gina, sunt bunicii din partea tatalui. Mama nu s.a inteles niciodata f bine cu bunica. Sunt f orgolioase amandoua si nu ar accepta niciuna sa stea impreuna. O sa ma impart eu cum pot, dar oricum prioritatea e Sara.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Off fetelor, numai probleme pe aici...suzie, Sim, Deea, sanatate sa aveti si voi si apropiatii vostri.

Biana, ti.am citit povestea, urat a fost, bine ca a trecut. Ce medicament minune i.ai dat de i.A scazut febra pana la urma?

 

Z acum a început să umble. E f. Fericit, umbla chiuind. In rest, vreme buna, tot pe.afara stam.trecem si noi la un somn, apoi revenim la 2, iară unul, iară 2, tot asa...oare cat durează, ca m am săturat sa nu pot face nici un program, ca nu stiu a doua zi de cate ori doarme.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Off fetelor, numai probleme pe aici...suzie, Sim, Deea, sanatate sa aveti si voi si apropiatii vostri. Biana, ti.am citit povestea, urat a fost, bine ca a trecut. Ce medicament minune i.ai dat de i.A scazut febra pana la urma? Z acum a început să umble. E f. Fericit, umbla chiuind. In rest, vreme buna, tot pe.afara stam.trecem si noi la un somn, apoi revenim la 2, iară unul, iară 2, tot asa...oare cat durează, ca m am săturat sa nu pot face nici un program, ca nu stiu a doua zi de cate ori doarme.

 

Multu Andika.

La noi a durat vreo sapt si ceva parca, pana a reusit sa isi scoata al doilea somn. O zi doarmea doar o data, urmatoarea cerea doua somnuri...pana a renuntat singura. Acum doarme doar dupa masa de pranz, de la 14 la 16-16:30.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...