Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 1


Recommended Posts

  • Răspunsuri 989
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Nadia la pranz mananca prin rotatie ciorba de vacuta, de pui, de legume, supa. Mai intai ii dau pireul de legume cu carne, ca daca incep cu zeama, nu mai vrea deloc pireu. Asa mananca 15-20 lingurite de pireu, apoi castronelul cu zeama. Uneori mananca zeama cu tot cu bucatelele de ceapa si morcov (cartoful nu ii place), alteori scoate tot daca simte ceva in afara de zeama chioara.Ii mai dau linte, mancarica de dovlecel cu legume, ficatei de pui...

 

Dimineata cereale, apoi pate pe paine, compot de mere sau pere (mai rar, ca nu ii place), omleta cu spanac, gem, clatite  si cam atat.... ca nu ii pot da lactate, doar iaurt simplu de capra. As vrea sa ii dau unt, dar unde gasesc unt fara lactoza? Ca fara sare am vazut, dar fara lactoza nu. Si era un grup pe FB cu meniuri pt copii cu intolerante alimentare si s-a inchis. 

 

Seara mamaliga cu iaurt si telemea de capra, melcisori cu telemea de capra sau cereale instant. Dar de cereale s-a cam saturat.... 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Voi ce mai faceti de papa la copii? Eu chiar nu stiu ce sa ii mai dau..e asa mofturoasa... Azi avem asa: Md iaurt grecesc cu fulgi de ovaz si miere (asta l.a mancat tot) P mancarica de linte( 2 lingurite...atat a vrut), a mancat apoi o bucatica de chifla cu seminte G cirese, capsuni, mar, para...sa vedem ce vrea, ca iar are toane C paste cu spanac si sos alb(sper sa pape). Si mai am soufle de dovlecel de ieri si clafoutis cu cirese...poate azi o vrea. Pe bune nu stiu ce sa ma mai fac cu ea de cateva zile, nu mai vrea nimic. Cum o pun in scaun cum incepe sa maraie si daca nu o dau jos se lasa cu tipete.

Andrei face așa,  dar m-am prins că de fapt vrea să mănânce singur.  Și de când îl las e mai bine.  Și mai mult de curățenie,  dar...măcar e independent :)))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata!

si a mea e tare mofturoasa.. Dar...eram acum ceva vreme afara cu o prietena si ma intreaba cum stam cu mancarea. I-am raspuns ca nu prea mananca, numai ciuguleste ca o vrabiuta. O doamna, trecand pe langa noi si vazand "balerina" , nu se poate abtine si spune "dupa cum arata (balerina) nu s-ar zice!!!!!" Mda... Avea dreptate: ciuguleste, dar e rotunjoara...bine...  [batcap]

deci, nu-mi fac probleme ca nu mananca...20 de lingurite?! Doar din cerealele instant, poate. In rest... La  10 lingurite tre' sa ma declar multumita...

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...