Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 1


Recommended Posts

Salutare,  eu vă citesc,  dar nu am nimic nou de zis. În ultimele săptămâni nu am chef de nimic,  am luat biletele de avion și ar trebui să fac rezervare la mare și nu am chef să caut nimic,  nu putem hotărî în ce stațiune,  nu am nici chef să plătesc o căruță de bani iar soțul nu vrea să mergem departe de Varna/Burgas că dacă avem nevoie de doctor nu găsim.  Are și el dreptatea lui. 

La oliţă face dacă nimeresc momentul,  singur nu se cere. Cu kk faxe cam ca Sara. Se trage de scutec și zice kk și aduce oliţa, dar nu stă pe ea mai mult de câteva secunde.  Nici nu vreau să îl stresez. 

Monica,  felicitări pentru job și sănătate lui Robi!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 989
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Si mai eo categorie de vite care au copii mai mici și care sunt extrem de agresive cu copiii mai mari. Au impresia ca din parcul lor și fac legea care unde și cu cine sa se joace. Iar matei este exact opusul copilului de care va ziceam mai sus, dacă un alt adult îl agresează, se retrage chiar dacă nu e vina lui. Chiar ieri m-am certat cu una ca a venit la el cu o falcaîn cer și una în pământ țipând ca e un egoist ca nu i-a dat mingea lu nepot-și când a bătut din picior (mingea noastră). Matei săracul de uita timid la ea și nu mai zicea nimic. Nu m-am mai putut abține și i-am răspuns pe acelașiton. Evident ca mi-am primit și eu porția apoi ca nu îmi educ copilul, ca e un egoist etc.... [:)]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Deea :*,  sper să ii treacă repede Sarei. Mie dr Îmi zisese sa ii pun compresa cu rivanol pe locul vaccinului dacă se înroșește. 

Monica, sănătate multa lui Robi și ție bafta cu serviciul :*

Poca, așa am făcut și eu cu marea, am tot ales și cules vreo 2 săptămâni. Pana la urma, am ales sa mergem în Constanta pt ca celelalte stațiuni sunt cam în paragina

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Chiar ieri m-am certat cu una ca a venit la el cu o falcaîn cer și una în pământ țipând ca e un egoist ca nu i-a dat mingea lu nepot-și când a bătut din picior (mingea noastră).

trebuia sa-i spui sa nu fie nici ea asa de egoista si sa impartiti si contul din banca/ sotul/ casa/etc...e acelasi lucru...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nici eu nu-s de acord cu impartitul jucariilor. chiar daca balerina mai plange dupa jucariile altora iar parintii s-au aratat dispusi sa imparta. daca copilul vrea, ok. dar, daca nu vrea, nu vrea. punct. sunt prea mici ca sa invete notiunea de a imparti. parerea mea. si sa-ti obligi copilul sa imparta, la varsta asta, cand nu intelege  , si numai pentru vreo mamica/bunica isterica...mi se pare o aberatie...

plus ca, fiecare sa se ocupe de educatia propriei odrasle. nu trebuie vreo tanti cu 8 clase sa se apuce sa ma educe pe mine sau copilul meu. mai ales in conditiile in care nu am omorat pe nimeni....

m-am enervat! [zirea]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

nici eu nu-s de acord cu impartitul jucariilor. chiar daca balerina mai plange dupa jucariile altora iar parintii s-au aratat dispusi sa imparta. daca copilul vrea, ok. dar, daca nu vrea, nu vrea. punct. sunt prea mici ca sa invete notiunea de a imparti. parerea mea. si sa-ti obligi copilul sa imparta, la varsta asta, cand nu intelege , si numai pentru vreo mamica/bunica isterica...mi se pare o aberatie... plus ca, fiecare sa se ocupe de educatia propriei odrasle. nu trebuie vreo tanti cu 8 clase sa se apuce sa ma educe pe mine sau copilul meu. mai ales in conditiile in care nu am omorat pe nimeni.... m-am enervat! [zirea]
Exact! [:)]

Din păcate, sunt pline parcurile de ele. Eu, mai bine merg să mă plimb pe stradă, dar copiilor le place în parc. Îmi pare rău că am izbucnit în fața copiilor, care se uitau ca la urs, va dați seama :) De obicei, evitam situațiile astea

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare,

 

eu am reusit sa mai citesc din cand in cand, dar n-am apucat sa mai zic nimic - am fost plecata, m-am intors la munca (comunicare pt o scoala particulara)...cam atat.

Vioo, n-ai in ce alt parc sa te duci? Nu mai stiu in ce oras esti.. Eu mai mergeam in Herastrau (in Bucuresti) si acolo sunt oamenii normali, n-am intalnit situatii de genul asta

Monic@, felicitari pt job! Gina, distractie placuta, sa ajungeti si la plaja!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...