Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ghiocei de martie 2014 - Cap 1


Recommended Posts

  • Răspunsuri 989
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mama ce activitate pe aici!! Asa da!!

Eu am terminat aproape tot la bucatarie...am facut si ciorbita, chestia aia cu dovlecel la cuptor, pui cu ciuperci si smantana si aluatul pt biscuiti e la frigi. Cand se trezeste sara ii fac repede si gata. Si am dupa amuaza libera cu sotul, ducem fata la socrii...abia astept. Direct la o bere ma opresc.

Sara iar nu a vrut nici macar sa guste din nimic, cauza o stiu, caldura mare+ toti 4 caninii umflati si stau sa iasa, deci nici nu o stresez. A mancat juma de felie de paine cu seminte, goala si tzitzi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mama, Deea, cred ca nici sa respiri nu ai avut timp [biz]

Vreau si eu reteta de pui cu ciuperci, te rog :)

Cred ca imi lipseste cel mai mult faptul ca nu am toate sculele mele sa pot face orice dulce [alcool]  Mi-am cumparat totusi o tavita dreptunghiulara, ca tava de la aragaz nu mi-a inspirat suficienta incredere sa gatesc ceva in ea [ascuns]

Vineri seara am fost in Eforie si al luat o prajitura la o cofetarie......... dulceeee, mult prea dulce, yuck. M-a ajutat sa-mi reamintesc de ce prefer sa fac in casa dulce pentru noi si copii, pai eu pun de o mie de ori mai putin zahar.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multu Poca. Ce aiurea! O sa ii facem pt ca la un moment dat tot vom trece granita cu el. Cat este valabil pasaportul? Al meu cred ca a expirat. Voiam sa mergem intr-o vacanta in Turcia in urma cu cativa ani insa am renuntat si l-am facut degeaba

Nu e aiurea, e normal, zic eu, copilul nu are alta forma de identificare, alt act cu poza. Pentru copii pasaportul e valabil 3 ani, sau daca faci din ala care se elibereaza mai repede si costa mai putin (nu stiu cum ii zice), un an e valabil.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Mama, Deea, cred ca nici sa respiri nu ai avut timp [biz] Vreau si eu reteta de pui cu ciuperci, te rog :) Cred ca imi lipseste cel mai mult faptul ca nu am toate sculele mele sa pot face orice dulce [alcool] Mi-am cumparat totusi o tavita dreptunghiulara, ca tava de la aragaz nu mi-a inspirat suficienta incredere sa gatesc ceva in ea [ascuns] Vineri seara am fost in Eforie si al luat o prajitura la o cofetarie......... dulceeee, mult prea dulce, yuck. M-a ajutat sa-mi reamintesc de ce prefer sa fac in casa dulce pentru noi si copii, pai eu pun de o mie de ori mai putin zahar.

 

http://bunatatipentrusara.blogspot.ro/2015/06/pui-cu-ciuperci-si-smantana.html?m=1

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello fetelor!

Eu sunt suparata ca de doua zile Sara nici nu vrea sa guste din mancarea pregatita pt pranz. Nu vrea nimic gatit. Mananca dimineata, fructele la 17 si masa de seara. Iar la pranz nu vrea mancare gatita. Cred ca seamana cu mine ca nici eu nu pot manca pe caldura. Azi la pranz nu a vrut decat 2 guri de banana si o jumatate de iaurt rece, de la frigider cu doi biscuiti de casa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...