Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ghiocei de martie 2014 - Cap 1


Recommended Posts

  • Răspunsuri 989
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mă uitam că plajele sunt cam mici...Obzor e departe de Burgas și trebuie să treci prin traficul infernal de la Sunny Beach...Acuma mă uitam la Pomorie...are plajă maaaare cu dune de nisip. Sunt în ceață totală. 

nu-ti pot da nici un sfat...nu stiu ce asteptari ai...mie nu mi-a placut litoralul bulgaresc...

 

deea, nuuuu....mergem cu balerina cu tot in constanta, numai ca mergem la parintii mei [pk]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ana d.abia a inceput sa mearga singura!

Noi avem 8 masele si 4 canini! Nu mai vreau alti dinti,momentan!

8 masele si 4 dinti?! wow!!! balerina se odihneste dupa 4 masele si 8 dinti. acum, un canin incearca sa-si faca aparitia...

din motivul asta cred ca tot facea ana febra...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monica atunci cand e si sotul acasa fac ciorbita pt toti. Dar in rest fac pt ea si mananc si eu. Iar pt masa de seara eu ii fac tot felul de budinci si noi nu mancam, eu mai mananc cu ea, dar sotul nu. Cand ii fac paste fac pt toti. Vreau cat pot sa am grija la alimentatia ei. Eu nici acum nu ii pun tot timpul sare in mancare, zahar mai folosesc dar rar, prefer fructele pt indulcit, ii fac rontanele si dulciuri in casa, nu ii dau din comert decat rar pufuleti si sticksuri. In rest totul homemade. De ciocolata si porc nici nu vreau sa aud pana la 3 ani. Asta e, fiecare e cu fixurile ei...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, sa ma laud si aici, am zis si pe forum: am mers 60 km azi pe bicicleta. I can't f**cking believe it  [:-)))] . 

 

Nu conteaza caa sfarsit, dupa 60 km, la 100m de casa am intrat intr-un stalp, mi-am strambat aparatoarea la bicicl si mi-am stricat ochelarii mei scumpi de soaro-vedere  [:-)))]  [:-)))]  [batcap] Noi sa fim sanatosi, a fost o zi memorabila. Acum imi tresalta fiecare muschiulet. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ce achizitii mai au ghioceii?

balerina a reusit, intr-un final, sa introduca formele in sortator, prilej cu caare a invatat si formele (triunghi, patrat, cerc, stea, cruce). inelele pe piramida le pune de ceva vreme buna.

a inceput si sa "construiasca" cu piesele de lego. adica, sa le puna una peste alta, intr-o coloana a infinitului. o fi un mic brancusi in ea... [:-)))]

stie sa sorteze piesele de lego pe culori. stie si culorile (rosu, verde, albastru, galben). le mai incurca cateodata, dar, de cele mai multe ori, le nimereste [pk]

stie (le recunoaste si le indica) numerele (de la 0 la 9) si ..."stie" si sa numere: cand ii spun "hai sa numaram ursuletii", ea, cu degetelul incepe sa indice fiecare ursulet in parte (fara a-i repeta), iar eu numar cu voce tare, iar ea are o mutrita foarte serioasa. e tare haioasa [il]

recunoaste si cateva litere. aici mai e de lucru...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, sa ma laud si aici, am zis si pe forum: am mers 60 km azi pe bicicleta. I can't f**cking believe it  [:-)))] . 

 

Nu conteaza caa sfarsit, dupa 60 km, la 100m de casa am intrat intr-un stalp, mi-am strambat aparatoarea la bicicl si mi-am stricat ochelarii mei scumpi de soaro-vedere  [:-)))]  [:-)))]  [batcap] Noi sa fim sanatosi, a fost o zi memorabila. Acum imi tresalta fiecare muschiulet. 

wow, easy! esti o curajoasa si o ambitioasa! bravooo! felicitari. eu nu as fi putut si, nicimacar nu m-as fi aventurat intr-o astfel de performanta! BRAVO! [il]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, Maddutz,  nu mai e nici litoralul bulgăresc ce a fost,  nici măcar ieftin nu mai e. Dar cum concediul soțului e scurt și trebuie să îmbinăm utilul cu plăcutul...acolo e marea cea mai apropiată :)

Easy, wow, 60??? Sper că în afară de ochelari și ţoaglă ești bine. Tot vroiam să te întreb,  se simte dieta ta fără gluten și biciclitul la kg? (întreabă o balenă :( )

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Balerina e avansată,  Andrei habar nu am ce știe,  că nu prea mă bagă în seamă când vorbesc cu el :) E cu ani lumină în urmă față de sora sa la aceeași vârstă...Zilele astea e interesat de sirene (ambulanță,  etc), le imită când aude, mingi (gooooo:) ) si papa. Toată ziua asta aud: bruum brrrrum, eoeoeo (sirena) si papapapa tîtatîta. A, și e un scheunat și jumătate.  Cum ridică cineva tonul la el (chiar și sora sa) sau se lovește vine direct să se agaţe de poala mea...dacă ceva nu îi convine încearcă să lovească sau se trântește pe jos. Prevăd zile grele la orizont pentru mine...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...