Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 998
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Si eu vitamine azi. Banane si mar dimineata, migdale crude intre, mancare de conopida cu sos de rosii la pranz si o salata uriasa cu masline verzi si negre la cina.

 

Mi-e foame:(

 

Marina, ai rezistat cu sucurile alea? Probabil ca da, ca-mi amintesc zilele bune cand am tinut 7 zile cura asta si buna a mai fost!

 

Azi sport organizat nu. Am facut 7 km deal in sus, deal in jos si-mi ajunge.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Xio mai da-mi si mie contul cu poze plizz, sa-mi dau cu opinia.

 

Caro, nu am rezistat , am bagat o mana de stafide amestecate cu almonds pe la 6 pe post de cina, nu mult dar ma rodea efectiv stomacul. Nu stiu cum am tinut noi 7 zile dar bine a mai fost:)

Sala picioare o ora, una de zumba , o sauna buna. Maine le recuperez pe alea fin piyo si p90x de acasa ca e inchisa sala de 1 mai:(

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moama, ce simpatice sunt maimutelele! Bestiale! Anna, sa-ti traiasca!

 

Si tu esti tare frumusica. Ai picioare faine. Burta aia nu-mi place nici mie. Pare total nelucrata si cred ca daca te-ai tine cu religiozitate de Pilates in 2-3 luni ai rezolva-o binisor. Evident cu hrana adecvata, ca altfel degeaba.

 

Marina, imi amintesc ca zilele alea de sucuri erau gandite intr-un anume fel. Aveam anumite chestii pe care le storceam acolo, banane si avocado pasate etc, astfel incat probabil ca intruneau cerintele nutritive ale organismului. M-am gandit sa mai fac asta, dar n-am nervi de atatea pregatiri si planning acum. Nici timp n-am...

 

Dulcetica, vezi ce faci in concediul ala de 2 sapt. Mai multa miscare si mai putina mancare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aqai, nu inteleg. Daca ai fobie de apropiere umana fizica, de ce sa te apuci de jiu-jitsu? Nu inteleg pur si simplu! Sportul trebuie facut inclusiv pt placere si relaxare. Eu am fobie de banda. Ultima oara cand m-am lasat convinsa sa ma urc pe una (ma gandeam ca poate mi-a trecut) am coborat urgent de acolo si am iesit afara in strada si am plans pe o bordura. Si am jurat ca nu ma mai apropii de banda!

 

E aberant sa ne expunem la ceva ce e clar ca nu e pt noi, cand putem face atatea alte chestiuni care ne fac placere si care ne fac bine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vreau sa incerc, caro. Altfel e o chestie in capul meu care ramane nerezolvata. Daca incerc si constat ca e atat de greu pe cat imi imaginez eu- sa suport adica- atunci nu voi continua, clar.

 

Dar vad atatea femei care pot... ma tenteaza in aceladi timp in care imi e frica.

 

Si adevarul e ca m-am plictisit sa merg la sala de dragul salii. Am incercat dansuri si balet (nu radeti) acum cativa ani, dar sunt atat de in contratimp ca nu a mers.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

meris fetelor, dar eu vroiam sa dati cu batul, nu cu aprecieri....ca si eu de asta mai mutl imi plang de mila si nu fac mare lucri, ca nu sunt asa rau, dar nu sunt nici asa bine cum as vrea

am mai pus 6 poze de azi dimi, una aplecata sa se vada burtoiul si una facuta printre picioare sa se vada si din spate :))

 

Caro, picioarele ar fi frumoase daca ar fi mai subtirele, macar cu 1/2 kg fiecare

 

Marina draga mea hai cu batul, ti-am trimis eu parola

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu cred sincer ca numai regimul ma poate slabi, sportul de-l fac eu ar fi doar pt intertinere, pt tonifiere, pt a elimina putina celulita, nu cred ca voi ajunge eu sa fac sport asa mult ca xio ca sa slabesc

adica eu daca voi face 3h/sapt ma declar multumita

 

dar si cu regimul e greu ca sotul nu vrea sa auda cuvantul regim, desi lui ii trebuie sa slabeasca  mult mai mult decat mie, adica eu am 61 la 165, ok, am un 5 kg in plus, mi-ar treb un 57 asa. El are 102-4 la 188; el are de dat pana pe la 90, deci 15kg, ar merge si mai mult dar desi merge la bazin de 3-4 ori pe sapt si inoata cate 1-1.5h, tot degeaba nu se vede nimic, daca eu ma plang de burta, pai sa vedeti colacul lui de salvare cum e

 

dar cum el e gurmand si-i place sa gateasca....nu vrea sa auda de regim

ieri planuisem ca fac o mancare de linte usurica cu legume, pai am iesit la cump si a zis ca are pfta de pui; asa ca am luat un pio la rotisor, eu am  mancar o pulpita mica (ciocanel) si un pic de piept cu salata asortata, aasta al pranz. Am mai bagat apoi un mar si 2 capsni pe la 16. si seara pe la 17,am zis ca nu mai vrm carne si a facut niste vineete cu putina maioneza si o salata de nuci pisate cu iart si pasta de ardei iute o bunatate si am mancat cu 3-4 wasa si un pic de paine, eu, ca el a terminat si puiul.

si am mai mancat si 1-2 linguri de cerma de branza 5%., cred ca n-a fost f rau, dar nici f bine, cam multe grasimi probabil

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...