Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Daaaa, tare bine se alearga pe Eminem, Red Hot chili peppers, Parazitii :)) La mai multe mile, Aqai !

 

Eu am plecat ieri sa alerg si m-am oprit la ora de Pump :) Socoteala de acasa....

Am observat ca atunci cand  nu stiu la ce sa ma astept si ma duc asa, la blind training :) , mi se pare greu rau . A fost, nu zic, dar mi s-a parut mai greu ca la orele pe care le consideram cele mai intense . Ritmul a fost foarte alert.

Azi am 1K.

Am mancat o salata de fasole rosie cu ceapa si rosii, ff buna. Cred ca pe la voi am citit de ea. Mai am si azi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 998
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

si eu am nevoie de muzica sa alerg, foarte ritmata si sa-mi sune tare in urechi....parca trece vremea mai usor :)

 

Salata de fasole rosie e favorita mea, si mancarea mea standard in ziua de amidoane :) . Doar ca nu ii pun rosii ii pun castraveti murati, e absolut dementiala.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu salata de fasole rosie o fac cu ceapa, rosii si gogosari murati, dreasa cu sare/otet/ulei.

Din acelasi registru mai fac salata de linte cu ceapa, ardei copt si patrunjel, dreasa cu sare/lamaie/ulei.

 

Mocanita, ti-am admirat copiii. Sunt tare frumusei amandoi, si par asa de cuminti! Ti-am admirat si pantalonii rosii care-ti vin tare misto!

 

Aqai, congrats pt alergat. Eu nu pot:( Nu stiu ce-i kendo. Ma duc sa studiez.

 

Xio, ce vraji mai executi?

 

Marina, cand vine barbatu-to si te vede cu minus 10 kg va intreba: cine esti tu si ce-ai facut cu nevasta-mea? [:-)))] 

 

Eu m-am tinut ieri f frumos de modul de viata "normal". Am mancat cuminte, civilizat, ca la carte, 3 mese principale de bun simt cantitativ si 2 gustari: 1 mar si o mandarina. Am sportuit 1/2 ora de eliptica si 1/2 abs class. 

 

Azi am facut tot abs, ca mi-a fost lene de altceva si acum plec intr-un periplu deal in sus, deal in jos.
 

Edit: Aqai, am studiat. Kendoka iti zic de aici inainte si abia astept sa te vad cu haina de aia pana in pamant si bogu. Sa pui poze:)))

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu mai invart nimic, am inceput situl de garzi, pana duminica am fiecare  adoua zi fara sport.... mananc sau mai bien spus incerc sa mananc 1500 de calorii pe zi.

 

Azi merg la antrenamnet, Doamne ajuta.

 

 

Mocanita, eu nu as spune ca ai 40 de ani :))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multam, ladies. Xio, eu zic ca suntem tineri la 40, in jurul meu prietene/cunostinte toate arata bine, probabil de 40 dar foarte bine , ce mai conteaza cifra? :) Ca trosnesc din toate incheieturile cand ma aplec sa strang lego e alta treaba, bat spre 80 atunci :)) Intrebasem un instructor acum cateva luni de un supliment pt incheieturi, mi-a recomandat omul dar mi-a dat prin cap sa specific ca mai alaptez inca dimineata si seara si atunci a zis NU.. of.. (alaptez, vorba vine, pisiceala dar se lasa inca cu urlete daca incerc ceva si inca nu rezist psihic :))

Azi am facut core la 1K, Doamne, maine sper sa nu ma faca nimeni sa rad :)

 

Aqai, eu sprintez, nu alerg intins 8 km..Imi place mult genul asta de antrenament si vad pe mine si pe ceasul meu de ma monitorizeaza :)) ca e ff eficient. Sprintez cu 12-13 si merg cu 6.. Cam 1 min de sprint cu 30-40 secunde mers. 

 

Anna, unde disparusi? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mocanita, nu spuneam ca la 40 esti batran, doar ca nu ti-as da 40. :)

seful meu are 62 si arata de 50. :)

 

azi am si alergat 1,3 km inainte de antrenamen, apoi 15 min incalzire si o ora si 15 kickbox, sparring si scheme cu partener. am mancat o clatita proteica inainte de antrenament si am creut ca vomit de nu stiu cate ori :)))))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

asa fac si eu, sprint, da' nu stiam cum sa-i zic. mers pe inclinata intre 10-15 grade jumate mila si apoi sprint pe flat sau 1% cat ma tine... am ajuns sa pot sa sprint .5 mila la 7-8 mile/ ora.

 

ieri am schimbat un pic tactica cu sprint un cantec/ walk un cantec.

 

azi am primit un fitbit de la munca... diseara ma preocup sa vad cum il setez si cum merge.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da Caro, asa e, m-am gandit, dar deocamdata e cea mai buna solutie. N-am stadion pe aproape. Sala e aproape si de casa si de serviciu, sunt conditionata de ora la care trebuie sa ma intorc , ca atat poate sta doamna cu copiii. Si nici eu n-as vrea sa ma intorc mai tarziu de 19.30 ca la 21.30 ii culc.

Am prieteni care alearga pe stadion/parc si care privesc cu scepticism zbaterea asta a mea indoor, dar na...:)

Pana oi alerga pe afara imi inclin banda 1-2%, ma bag sub un aer conditionat eventual, sa-mi bata vantul in plete, si da-i si alearga hamstere :))) (vorba lui Aqai)

 

Xio, e bine 1.3, nu? Io zic ca da, gandindu-ma ca nu-ti place sa alergi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...