Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

eu am disparut putin ca am trecut printr-o criza, in weekend Ema a fost extram de rea, i-am zis ca nu o iau la ziua unei fetite ieri

luni n-a mers la gradi ca n-a vrut, ieri nu am luat-o la ziua unei colege de la gradi, sper ca a invatat

intre timp si certuri cu sotul, ca ma tot trimte la Bali spa, ca eu cica sunt cu probl ca sunt nervoasa si obosita, si cum mi-ati zis si voi, ce dupa 2 sapt fetele or sa se faca cuminti

in fine, am evitat sa va incarc si pe voi cu problemele mele

azi e un pic mai bine, sa vedem cat ne tine

 

am mancat f putin sapt asta,

- luni la pranz na ca nu mai stiu, mi-am amintit un sote de cioperci cu o felie de paine

seara am mancat numai salta, desi fetelor si sotului le-am facut cartofi

in plus 2 mere

- marti la pranz o salata cu putina vita la tigaie, italian style stracetti asa cu balsamic

aseara o salata cu un piept de pui, culmea de la McD ca acolo era ziua fetitei

si atat,dar azi dimi surprize, surpize 60.4 :) 

cred totusi ca sunt si putin deshidratata ca ma doare rau capul si m-am trezit de la 6 :(, mi-am facut o baie, ma relaxez un pic aici si apoi merg sa pregatsc fetele

 

tot zic ca voi reveni si la sport, dar treb sa-mi regasesc un pic linistea, ca inca sunt in vrie cu sotul, fetele si suparata cu servicil (concedierea sefului), mi-as cauta altceva, dar stiu ca n-as gasi

oricum mi-e clar ca kg se dau jos cu mancarea, adica cu dieta vreau sa zic si sportul ajuta la tonifiere, dar nu la slabire, nu ceea ce pot face eu deocamdata

oricum treb sa ma uit si de ceva vacanta ca nu mai pot

va pup, incerc sa revin cu voi, dar am tot zis sa nu va incarc cu probl mele, desi tot v-am zis ceva

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 998
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Azi m-am cantarit si era sa cad jos! 60.6. WTF!!!! Unde-s cele 58.5 Kg ale mele?

 

Retin si apa si ma scoate din minti chestia asta, dar nu stiu cum s-o scot la capat. Adica stiu, dar probabil ca nu sunt dispusa sa ma supun la si mai multe restrictii. Nu mananc gluten, carne, iar alte produse animale f limitat. Ca atare, mi-e ff greu sa mai tai si altele. Problema este ca astea 2-3 Kg pe care le am acum in plus se simt al naibii de bine deodata! Si, mi-e mereu foame… Trecem printr-o perioada stresanta. Sotul (slab oricum) a mai slabit si mai mult, eu as manca in continuu. Of, frate, greu!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Caro vezi sa nu te apuce dieta pe la 65 ca mine. Hai ca mai am o luna de Rina si o facem in tandem.

si apropo de banda, nu am crezut ca poti muri dintr-o cazatura , ati vazut stirile cu CEO-ul lui monkeysurvey mort la 47 de ani din cazatura de pa banda? Brrrrrr, cred ca o sa ma rezum la mers rapid o vreme.

ieri am bagat triometrics cu tony, zumba si ceva fit combat. Fit combat nu am rerminat ora, eram epuizata dupa zumba, a doua ora de cardio era prea mult.

azi ma duc in Ro, maine shopping si vineri back la programul obisnuit plus copiii cei draguti. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marina, exact la asta ma gandeam si eu azi. Asa ca am decis sa fac joi-vineri zi de legume crude, fructe, orez fiert, sambata-duminica liber, dar putin, ca e ziua junioarei mele (trece si ea la 2 digits [fri] ) si i-am promis ca umblam peste tot si facem impreuna o gramada de chestii, inclusiv facut briose, tort raw, tartine etc, iar de luni full blown Rina o luna intreaga, cu sport zilnic, exact cum ai facut tu, modelul meu [:-)))] . Tinem in tandem, clar! Ce zi ai tu luni? Ca sa stiu sa mi-o programez si eu ca atare.

 

Stii ca eu ma feresc sa le zic fetelor ca sunt la dieta, asa ca le zic (cum am mai facut si alta data) ca trebuie sa tin regim ca sa-mi reglez digestia, ca ma tot balonez (which is true). L-am anuntat si pe taica-meu, principalul bucatar al casei, ca sa nu avem intrebari publice...

 

Gata, am terminat upper body de la 21 day fix si plec sa bag o tura de 5-6 km deal in sus, deal in jos. Zilele astea (ieri si azi) sunt mai libera cu munca si reusesc sa umblu mai mult. Insa, inca ma doare degetul cel lovit de la picior. L-am tinut legat vreo 2 zile, a fost mai bine si am lasat-o balta. Si a durut iar. Asa ca acum il tin legat o saptamana intreaga in timpul zilei si sper sa se rezolve.

 

Anna, mi-e mila de tine. E clar ca fetele au o perioada dificila si tu ai nevoie de odihna si calm! Sotul are dreptate cu Bali Spa, sa stii! Ti-am zis si eu. Cand esti odihnita si relaxata suporti altfel crizele copiilor. Stiu ce vorbesc, ca si a mea aia mare a fost crizata pana pe la 3 ani, iar aia mica dupa 3 ani [alcool] . La noi bate acum adolescenta la usa, fata mea cea mare are aproape 13 ani  si deja da semne ca va fi complicat. Eu incerc sa fiu cat mai zen, cu sport si meditatie, ca stiu ca ne asteapta ani grei.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

si apropo de banda, nu am crezut ca poti muri dintr-o cazatura , ati vazut stirile cu CEO-ul lui monkeysurvey mort la 47 de ani din cazatura de pa banda? Brrrrrr, cred ca o sa ma rezum la mers rapid o vreme.

 

N-am vazut… Bietul om:( Sa-l odihneasca Dumnezeu.

 

De ce crezi ca mi-e mie groaza de banda? Imi imaginez cum ma arunca aia in spate si ma da cu capul de ceva! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Luni e starch, amidoane asa ca incepem cu salata aia de fasole dementiala, zi la ce sport ne bagam:)

 

era , Dumbezeu sa-l ierte sotul COO-ului de la Yahoo parca e ea, un super guru din silicon valey, absolut terifiant , las-o naibii de banda daca ai o fobie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ieri am incercat Kombat la sala, aproape am rezistat toata ora - ma rog, zice antrenorul ca e pentru ca nu sunt obisnuita cu rutina. De fapt la un moment dat imi dadeam sufletul, asa ca m-am asezat pe margine putin. Nu sunt obisnuita cu cardio, asta e adevarul, nu fac deloc. Dar mi-a placut foarte foarte mult si sigur il bag in program.

Pacat ca n-am putut sa stau si la pilates dupa aia, dar nu era dinner facut si a trebuit sa merg acasa.

 

De doua zile vad ca reusesc sa tin si eu dieta, Sper sa ma tina, ca am o perioada tare grea. Sunt obosita moarta si vreau sa plec in lume, mai mare jena avand in vedere ca am doar un copil, si ala mare... dar am nevoie de o pauza. Asa, o pauza de un an, sa ma ocup numai de mine.

Azi nu ajung... maine merg iar la clasa noua (pentru mine) - bootcamp.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...