Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 998
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

buna dimineata!

 

Pe cine sarbatorim?

 

eu azi am facut-o lata. nu m-am putut trezi, m-a trezit perusul disperat si flamand la 6.45 (eu am dat shut down la tel la 6 cand a indraznit sa sune)

 

m-am tarat in bucatarie sa fac cafea. pana s-a scurs ea mi-am pus capul pe masa sa ma mai odihnesc putin. m-am mai trezit la 7.25, unde eu la 7.15 trebuia sa fi trezit copiii si micul dejun sa fie pus pe masa.

 

(astea fiindca la new york n-am prea dormit 3 nopti iar de cand m-am intors mizeriile din capul meu m-au tinut treaza inca vreo 2-3 nopti)

 

asa ca dupa ce am reusit sa scot copiii pe usa la timp, la sugestia dlui sot, am mers la gym in loc de serviciu. el la inotat, eu la alergat. si la intoarcere m-am pozat ca am zis sa am before and after any sort of batalie de care ma apuc.

 

am incarcat pozele pe share.

 

mocanitza, ti-am vazut pozele, arati fantastic si m-am bucurat ca ai pus poze si cu copiii, nu stiu daca mai tii minte ca ti-am mai zis tie ca mai ales toma (sper ca nu i-am uitat numele intre timp) ma da pe spate, dar si fetita s-a facut o scumpete!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aqai, daca alea sunt poze before, eu ma imbat si ma impusc dupa aia! Arati bestial femeie!

 

Ce te chinuie de nu dormi?

 

O vom sarbatori pe fiica mea cea mica. Sambata trece la 2 digits [fri]  [il]

 

Azi am bagat si 7 km la deal-la vale, pe caldura in pas alert, asa ca am transpirat la greu!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani si la multi km!!!! cum sarbatoriti? asa varsta impresionanta, 2 digits, noi n-am ajuns inca acolo, dar nici mult nu mai avem!

 

asta e un fel de before intermediar, ca de ex de paste m-am imprietenit tare bine cu niste cozonac cu mac, abia de vreo 3-4 saptamani se pare ca m-am despartit de el. acu' sa vad unde ajunge, dac ama tin de alergat si ce mai inecrc.

 

keep up the running!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Heeei, merci Aqai  [:)] . Da, Toma si Maria sunt ai mei :) Cum mah sa adormi cu capul pe masa :)) mi te si imaginez :)))

 

Mda, ai crescut de anul trecut parca , cand aveai bob si breton . Pari de 13 ani acum :) God !

 

Marina, ajunsesi? Vii maine la In the army ?:))

 

Caro, La multi ani copilei, ce-si doreste de ziua ei?  [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

la multi ani fetitei Caro

 

eu sunt un pic happy, parca a mai esit soarele (desi afara a fost o furtuna cu grindina de mi-a dat orhideele cu cracii-n sus)

de cand pasc la salata (de 3 zile adica) am ajusn la 60.6 azi, nu mi-a venit sa cred, in capul meu mi se parea ca e 61 si ziceam cum naiba am luat-o iar in sus ca iar am pascut ieri

 

MD - jumatate de avocado cu o rosie si ceapa, facut asa guacamole cu 2 felii wasa

P- 100g somon salbatic (3g grasime/100g nu mi-a venit sa cred) cu o salata verde

C - ciorba de spanac (avea si un pic orez, dar na, mai mult apa) si o salata asortata cu max 100g vita la cuptor,dar cred ca era mai putin

am iesit si eu seara la o terasa, dupa ce am mai gardinarit 2h si am baut ....o amarata de apa minerala

 

dar azi 60.6, de cand  n-am mai vazut atat, voi continua sa pasc ca paote vad 59 in 2-3 zile

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Caro, nu esti inainte de menstruatie? eu cu vreo saptamana-2 inainte ma simt de multe ori atat de balonata si grasa si cu abdomenul umflat, pe cantar evident ca am 1-2 kg in plus, iar toate astea se remit dupa cateva zile.

 

 

Noi in sf am facut rezervare si pt prima parte a vacantei, sunt asa entuziasmata ca m-as apuca s aimi fac bagajul de acum. :))))

 

ieri evident fara sport, dimineata am mancat cereale low carb cu iaurt, sirop de arzat, zmeura si afine, la pranz o salata cu rucola, marar, rosii si mozzarella light dupa care evident mi-a fost foame. S-au mai adaugat 200 de calorii din niste biscuti pt cafea, un baton proteic, un baton de cereale fara zahar,  50 g ton in suc propriui, o felie de paine cu proteine cu rosii, 2 banane si seara niste struguri

Dar m-am culcat pe la 12, ceva din caloriile alea tot am ars. :)))

 

azi sala cu jumatatea mea, ma gandesc ce sa fac...cred ca biceps..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aqai, vrea sa facem bombe (fara visina) invelite in fulgi de cocos sa duca la scoala. Vrea sa facem un tort raw pt acasa. Vrea sa invite 2 fete la ea sa se joace. Pt astea trebuie sa facem tartine cu x (nu stiu ce inca) si briose ornate.

 

A 2-a zi mergem intr-un parc de animale special unde ruleaza un film special, apoi la plaja cu valuri pt un mic surf cu placa mica (adica balaceala cu placa).

 

Mocanita, vrea telefon de ziua ei, ca n-are deloc (pana la 10 ani niciuna din fetele mele n-a avut telefon al ei). Mai vrea un ceas denustiucarecumaretoataclasa, cumparat de la chinez:))) si cizme de 'macrameu':))) si panglica de gimnastica ritmica si nu stiu ce banda de la Decathlon ambele.

 

Xio, si eu retin apa la menstruatia, dar incepand cu ziua 2 [batcap]  pana prin ziua 8. Apoi iau o pauza scurta si in jurul ovulatiei iar retin apa cateva zile [batcap]  [batcap] . Acum insa sunt in perioada ideala de dupa ovulatie, dar nu-mi foloseste la nimic, se pare.

 

Azi mananc legume, fructe si orez. La sala fac 1 ora de Pilates si cred ca 1/2 ora de eliptica, desi inca ma supara degetul ala de la picior.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hmm, interesant, la mine in a 3-4 zi d emenstruatie revine totul la normal, ceea ce e relativ ok, dar nu ma face sa trec cu privirea saotamana de dinainte in care nu mi se vede nici un patrat :)))

 

 

am mancatg de dimineata un iaurt,  niste cereale (cred ca 15 g), zmeura, afine i o felie de paine neagra de toast cu miere de rozmarin :D

 

la pranz 2 cremwursti si jumatate vegetarieni cu o felie de paine cu proteine si o banana plus un kiwi, ca era pe sfarsitul vietii sale de fruct si nu am vrut sa il arunc.

 

acum ma pun  repede la somn si apoi merg cu iepurul la vaccinat.

la 17 merg la sala si spre seaa am in plan legume la tigaie sau salata.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...