Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

mai dar vad ca e distractie mare la andrenamentele astea, mai caftesti pe una, mai iti iei una, per ansamblu cred ca mai descraci din frustrari,..cred ca ar treb sa merg si eu, ca sa nu ma descarc pe Ema si crizele ei; si pe deasupra mai sunt si baieti tineri si presupun frumosi sau macar lucrati bine

 

m-am blocat la 60, nu vrea si pace sa-mi arate pe 59 ala

JG 54? wow, mama, 54 parca nici nu mai vreau, dar la 57 n-as zice nu

mi-am facut poze dimi, am pus cateva (043 la 047) sa-mi ziceti dc se vede diferenta, am dat cam -1.5-2kg...dar sa stiti ca pregatesc un concediu in 23, in Thassos

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 998
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Fetelor, am un 1,62m si oase foarte mici... la 54 inca am colacei. Sunt bine de la 52 in jos. Va rog sa ma credeti, mi s-a spus de foarte multe ori ca par mai grasa decat greutatea mea - lumea ma trimite pe la 60Kg oricand. Am si sanii mari pentru statura mea.

Eu vreau sa mai slabesc, dar discipplinat, nu la noroc, asa... :(

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare in plina dieta si sport dar cu mult de munca,

problema maxima e ca desi am tinut dieta am mancat conform de trei ori cantitatile si la ore tampite. Nu stiu de ce mi-a fost asa foame, probabil stresul ca io sunt natia care la stres mananc si putintica deconcentrare dupa gura de romanika.

duminica am bagat arms & shoulders de la tony p90x, inca ma dor, luni piyo sweat si ieri triometrics din p90X3. De sala nu am avut timp dar macar nu am sarit acasa :)

azi zi de vitamine , mancat capsunile cu almonds si stafide, 2 cafele si am un business review care banuiesc o sa-mi taie pofta de mancare 3 zile sau ma baga cu capul in frigider :D

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anna, se vede, clar! Da-i inainte.

 

Aqai, esti tare! Eu n-as putea sa fac niciun sport de contact. Ideea de a ma atinge de cineva transpirat ma "oribileaza" [:-)))]

 

Marina, si eu mananc la stres. Sotul meu slabeste, mananca in sila si uita de mancare, eu as manca absolut in continuu:(

 

Si eu in parametri cu dieta. Azi vitamine. Am mancat ananas si ceva fructe de cactus, dar nu prea mi-au placut. Mai am niste nectarine, apoi tot felul de salate-salatele, prin care mai arunc avocado, masline si alune.

 

Ieri lower fix, azi cred ca fac dirty 30.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

JG, te inteleg, nu m-am gandit deloc la inaltime.

 

carolinah, sa stii ca nu e asa rau, ca esti la distanta de un brat in mod normal, nu cum era la jiu-jitsu unde era grapling si throws iti respira cineva in ceafa mai mereu.

 

chiar e suportabil deocamdata, din punctul asta de vedere.

 

am ras aseara cu dl sot cand i-am spus de lupta contabiliceasca. el are la dojo o fatutza tanara, cred ca are 25 max? subtire ca o atza si mai micuta de inaltime ca mine. si mai cad ei doi sa se antreneze impreuna.  

 

ei dl sot are 1.89 si fatuca mica il bate de-l usca fiindca ea vrea sa se antreneze serios si da cu sete, iar el o atinge cu mila sa nu zboare de-a lungul salii sau sa se strice:)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aici la kickboxing fac copiii peste 15 ani impreuna cu adultii. Ma frate, sunt niste fetite de 15-17 ani care se bat cu barbati in toata firea de 40+, ies aia toti uzi fleasca de acolo. Si dau, nu se incurca.

 

Fie-mea aia mica (10 ani) vrea si ea de la vara, cred ca v-am mai spus. Bine, dar ea ar intra la grupa de copii. Insa si aia, mici cum sunt unii dintre ei, tot fleasca ies de acolo. Eu nu suport mirosul din sala aia insa. Picioare+transpiratie, cat cureti tatami-ul ala sau cum s-o numi, nu mai iese nicicum!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare fete dragi

azi dau de baut, 59.6, iuhuuuu, in sfarsit

ieri am mancat asa, pranz: o salata cu vita la gratar (la restaurant) si am mancat si carofii prajiti de la burgerul sotului, ca erau prea buni

gustare: 1 mar mic

seara: 1 carnat alb de 100g cu niste salata

 

cred ca am descoperit totusi secretul, de ce am reusit sa slabesc, ca mancat putin si atent am mai tinut, chiar si dukan sau dieta aia de 13 zile, am tinut-o 6zile si nu am dta jos decat 0.5kg

de data asta, pe langa mancat numai proteine/carne si salate (f putine grasimi si si mai putini carbs), am baut toata ziua limonata (apa, lamaie, portocala si ghimbir ras)

altfel nu-mi explic de ce a mes acum si alta  data nu mergea deloc

sper sa mai dau jos 1-2 kg si apoi sa reusesc sa ma mentin

se vede super bine deja, sub sani, abdomenul superior mi s-au facut parca niste gauri, dar burtica a ramas si parca e tot mai rotunda si proeminetnata, unde mi s-a subtiat sus probabil

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anna, felicitaaaaaaaaaaaaaaaaaaaari!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D

Am citit pe internet ca nu ti-e foame, esti doar plictisit si de-aia mananci. Daca bei multa apa, in special limonada aia, nu mai mananci atat.

foarte frumos, bravo!

 

 

Caro, asa era si eu...pana cand am ajuns la clintschuri:

 

 

Prima oara cand am facut asta dupa antrenament a fost vara trecuta, cand erau vreo 30 de grade, dupa 2 ore de antrenament puteam efectiv sa storc tricoul si pantalonii si ce mai aveam. baietii si-au dat jos tricourile, unii si-au luat altele, altii au ramas asa. :)))

Acum cand ajungem la clintschuri sunt cea mai buna, a zis antrenorul care are 86 de kg si pe care il trag dupa mine ca e incredibil cata forta am in brate si ca nu are efectiv nici o sansa atunci cand ii fac priza la ceafa.

Si ies foarte bine din clintchuri :)) este un baiat la noi, cerd ca a avut vreo 130 de kg la 1,70, a slabit acum mult, dar tot e grasun. cand fac sparring cu el nu ne lovim asa tare in fata, dar cateodata il apuca o euforie si vine peste mine cu cele 100 de kg, vrea sa intram in clintch, pana acum de fiecare data l-am eschivat :)))

 

 

 

Si aici sunt cateva fete care dau cat pot ele de tare, amandoua sunt incepatoare, cred ca de-aia. antrenorii chiar spun cand vad ca e prea tare sa terminam, ca e antrenament. Un baiat a avut o ditamai vanataia de la o fata iar antrenorul a spus dezamagit ca asta nu are nimic in comun cu sportul. daca stii nu se intampla asa ceva.

Una dintre fete care are vreo 14 sau 15 ani dar e mai mare decat mine din toate pctele de vedere :)))) facea sparring cu mine si dadea cat putea ea de tare. Am zis ca ok, eu oricum nu dau in fatza ca nu vad de ce as vrea sa ii sparg cuiva nasul. Si m-am gandit ca daca a ajuns sa imi prinda un pumn e din cauza ca nu imi tine eu garda, ce sa facem :)))) doar ca pana spre sfarsitul reprizei ma cam enerva incetisor ca ea lovea cat putea de tare iar eu ma opream pe nas, in mandibula samd, ca sa vada unde era deshisa. asa ca dupa o tura de-a ei de forta i-am dat un low kick deasupra de genunchi din lateral, de i-a fugit piciorul si m-a rugat sa nu mai dau asa tare. :)))

 

 

Aqai, stai ca acusi vine contactul ;)

 

Am mancat pana acum ok, mi-am cumparat iaurt grecesc, ca mi-a spus sotul ca ala e cel mai bun, culturistii din ala mananca, si am si gasit pe fb idei de mancare pt dupa antrenament.

 

Ia vedeti  aici:

http://www.myprotein.com/thezone/nutrition/post-workout-nutrition-what-to-eat-why/?affil=awin&awc=3196_1431586976_1332d05da43a239e0b08380d07e24362&utm_source=AWin-156316&utm_medium=affiliate&utm_campaign=AffiliateWin

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ma uit la filmul asta pe care l-ai pus si ma tot gandesc ca o fi muay thai tare, dar un ninjutsu tot da cu tine de pamant. adicatelea numai din ce imi poevsteste dl aqai am vazut/identificat 3 oportunitati de trantit de pamant si iesit din priza cu ce tehnici fac ei la ninjutsu.

 

cred ca de aceea si ma tot bate el la cap cu ce ar trebui sa fac :). 

 

oricum, la mine asta pica la fix fiindca am gasit loc in program. sper sa ma pot tine de el si sa nu fie o problema pt genunchi.

 

in alta ordine de idei, am mai rezolvat o ceva neasteptat cu asta: fii-meu cel mare vroia sa se lase de arte martiale, ca e greu, ca nu-i place ... blah blah.

 

ieri s-a dus la taica-su din proprie initiativa si i-a cerut sa-l duca la antrenament.

 

l-am luat la interogatoriu: pai ai spus ca nu mai mergi.

 

da, dar daca am vazut ca tu mergi cu genunchii tai n-am putut sa renunt. you inspire me.

 

maaaaama, cra, cra.... mi-a crescut scorul micul arcas!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...