Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 998
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Am reusit saptamana asta sa merg de 3 ori la sala, facand slalom printre migrena, CM, scris la disertatie etc. Am mancat normal, nici de dieta nici aiurea...

Saptamana viitoare sper sa fac mai mult sport, desi sunt in ultima sapt de sesiune si trebuie sa predau si rpoiectul, deci varza.

 

Marina nu te descuraja!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marina, colega mea de suferinta, hai sa ne ridicam de pe jos (zic eu molfaind la resturile de inghetata din ziua de carbs, tztztz, si cica eu ma tin de treaba) si sa-i bagam 2 saptamani de Rina absolut stricte! 

 

Eu mi-am propus astfel (elimin ceea ce cred ca am gresit in ultima vreme):

 

-fara banane deloc

-strict 3 mese pe zi, fara absolut nimic intre

-mancat mai simplu (de ex orez cu legume facut de dieta, nu cel facut pt toata familia, mai 'bogat')

Zic ca asta ma scoate din problema. De sport m-am tinut si eu, 6 zile din 7 saptamana asta. Asta vreau sa fac si sapt viitoare, ceva mai intens.

 

Tu ce ti-ai propus?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

helloe, hello,

n-am scapat in gyros Dulci, am macat ok

 

sambata am fost pe drum si n0am mancat nimic pana la 17 cand ammancat niste legume pane  cu putin sos si un calamar la gratar (nici macat toata portia, jumate la sot)

seara am mai mancat o caracatita cu salata rosii. sotul si-a luat meniu: starter - vinete si icre (de aici am gustat si eu, erau oricum cate 2 linguri din fiecare), supa de peste - am luat 3 linguri numai, salata greceasca - am luat 3 guri si apoi seabass la gratar; desertul adus din partea casei l-am refuzat, dar i-am dat cu vin alb -1 l in 2

 

ieri am mancat prostii la md, un pic de sunca si cascaval, putin, dar am mancat 3 croissante cred, astea trebuiau sarite

pranzul l0am sarit iar, am macat o banana pe la 15

si cina pe la 19-20 am mancat o portie de lasagna imparita la 2 (de fapt ne-am pacalit ca sotul credea ca e cu vinete in loc de paste, dar a fost f buna) + miel la cuptor cu putin sos de vin si orez, super bun

apropo, restaurantl nostru de pe insula e Enavlion, best of the best

in rest nici macar o bere n-am baut, imi comand apa si la terasa si umblu cu sticulta de suc de lamaie dupa mine ca sa-mi pun in ea, sper eu sa revin cu max 60 si apoi sa o iau ir in jos, oricum se super vedere diferenta si arat bine, am cam ramas fara sani,deja planuiesc o marire pe toamna, daca reusesc sa ma mentin

cand revi n treb sa-mi caut o sala unde sa merg la un pilates sau macar aerobic de 2 ori pe sapt, daca nu sa ma tin mancar de pilaetsul meu de 3-4 ori pe sapt

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna!

Pui sare pe rana? [:)]  Distractie placuta! Dar sinteti doar voi doi? Apa cum e?

Eu acum am venit de la jumatate de ora jogging +scari si alte exercitii inca 20 min. Pacat ca la ora asta maninc o salata cu niste feliute de friptura de curcan.

Azi o alta salata fara adaosuri,un castronel mic de capsuni si unul jumatate de cirese.

Noapte buna!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anna, tine-te tare! Misca-te cat mai mult. Inotul prinde si el bine. E calda apa marii deja?

 

Dulcetica, cat crezi ca poti tine dieta asta mancand asa de putin? Iar o dai dintr-o extrema in alta. Pls, tine o dieta pe care sa o poti sustine pe termen lung ca sa slabesti si sa te mentii!

 

Marina, te vad! 

 

Eu am avut ieri o zi de Rina- vitamine perfecta. Am facut si 1h de fund-picioare la sala si sunt f optimista:) Azi noapte m-a trezit un carcel, asa ca incep sa iau magneziu. Deja de ieri imi tot tresarea o spranceana, asa ca si fara carcel am realizat ca va trebui sa iau.

 

Azi am proteine. Am inceput cu nuca de cocos la micul dejun + mult ceai. La pranz am omleta cu ciuperci si salata verde, diseara salata de ton. Dpdv sportiv mi-am propus abdomene si ceva umblat deal in sus-deal in jos.

 

Voi?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare. eu am avut ieri o zi de vitamine mizerabila. Adica misto ca am terminat-o cu sampanie, se considera vitamine nu?

 

Astazi proteine, sper sa ma tin tare , ca seara ma apuca nebunia.

In materie de sport , ieri upper fix din 21 days fix, azi diminetaza am bagat abdomene cu tony si diseara am in plan zumba+cardio fix. Asta ar tb sa ma aduca pe linia de plutire si inapoi in the game.

 

Am o problema cu fructele si glicemia cred. Am un gust cumplit de dulce permanent in gura si dimineatza dupa ce mananc fructele alea mi se apleaca instantaneu. Am ajuns dupa doua luni jumatate sa nu imi doresc sa mananc nimic dulce nici macar fructe. Noroc ca au aparut ciresele si pe alea le iubesc oricum.

 

In materie de ajustari la mine ar tb ca in ziua de vitamine sa imi gatesc ceva legume, numai salata si fructe imi dau o durere cumplita de stomac si inevitabil sfarsesc mancand tampenii, iar in ziua de carbohidrati ar tb sa nu o iau ad literam si sa o las naibii de pitzza. In rest cred ca ar tb sa fie ok cu ce mancam de regula

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa vezi cum s-a rezolvat pofta de dulce:))) Poate ar trebui totusi sa-ti iei niste teste de glicemie instant de la farmacie sa vezi care-i treaba.

 

Parca ziceai ca tie nu-ti place cocosul, nu? Ca ar fi fost o alternativa. Sau mananca fructe mai acrisoare, kiwi de ex. Ziceai ca mananci si migdale din cand in cand, nu?

 

Eu la ziua de vitamine incerc sa mananc si mancare gatita ca ma balonez rau de tot numai de la cruditati. Ieri de exemplu am avut mancare de fasole verde din aia lata, cu sos de rosii. Ulei fff putin, cat sa se caleasc un pic de ceapa si usturoi in ea. A fost buna si satisfacatoare. Eu ti-am zis ca pizza aia nu prea e de zi de carbs, decat daca e strict vegana, dar ce pizza mai e si aia:)))

 

Si daca te-o apuca diseara nebunia, fiind zi de proteine, poti manca niste branza putzicioasa…fara vin si struguri;)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...