Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 998
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

ieri in grafic, salata de fasole, cam multa seara pe la 18:30 ceea ce mi-a cam provocat o lene cumplita. de fapt cred ca si oboseala si stresul si-au zis cuvantul ca am adormit pe la 7-7:30 fara sa mai apuc sa fac nici un sport.

Astazi zi de amidoane, o salata mare de andive la pranz si mi-am facut niste triunghiuri cu sare si iervburi aromatice dintr-o lipie. dimineatza cirese  si un suc de portocale, diseara sala 2 ore , sper ca s-a intors profa de zumba daca nu aparate si o sauna buna :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va salut si eu proaspat intoarsa din oncediu. Azi am avut prima zi de lucru, ieri am ajuns acasa.

De data asta am avut un concediu mai activ, adica ne-am catarat prin munti ca sa ajungem la plajele cele mai frumoase, am urcat si cobrat un munte intre 2 orase intr-o ora si 35 de minute, media era cam 2 ore. Cu tot cu poze, evident. : )))))

Am mancat in 3 zile 400 g de Nuttela si in rest evident tot ce era pe la italieni de mancat :))) dar exceptand faptul ca nu se mai vad patratelele nu e nimic grav. :)))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Xio, welcome back! Ma bucur ca ai avut o vacanta faina!

 

Marina, my friend, back to business:)

 

Anda, n-ai mai slabit sau nu s-au mai dus Kg? Poate te-ai mai "strans".

 

Eu sunt in grafic cu Rina. Azi zi de vitamine, am mancat light, mai putin niste alune cu coaja din care m-am cam infruptat. 

 

Sport luni si marti nimic din motive de f busy si CM. Azi am lucrat abdomene. Maine sper la ceva upper fix, daca apuc. Am o perioada f ocupata, cu zile cand plec dimineata la 8 si ajung seara dupa ora 10. In zilele astea, daca am noroc, pot sa exersez la sala, dar nu tine intotdeauna.

 

Dar, de la 1 iulie situatia se va schimba radical si atunci voi putea face sport zilnic si variat!

 

Nu m-am cantarit din motive de CM, dar e clar ca am slabit. Se vede (evident cel mai mult la fata, sani si clavicule grrrrr) si se simte la haine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ! Azi pauza, ca oricum am febra la toate cele :)

Dar ce minunat este sa pun mana pe picioare (cand ma ridic ca o babuta :) ) si sa le simt mai tari , mai forțoase ( ee, nu va inchipuiti cibe stie ce, dar ma incurajez si eu singura :) )

eu... daca ma gandesc bine, as fi multumita cu cele cateva kg in plus, de dupa nastere, daca n-ar fi "pardalnica" asta de celulita....

Dar stiu cum o mai maschez :) ma duc sa ma bronzez putin :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hei Xio, imi pare bine ca te-ai intors :). Ti-a placut mult, nu? Mie la nebunie :)

Caro, ce misto ca o sa faci zilnic!! Acasa sau mergi la sala?

 

Am uitat sa ma laud ca de cand am venit din concediu (10 zile) n-am mai mancat dulce in afara de cateva patratele de cioco 85%. De sport ma tin bine de tot !

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

vitamine ieri , trisat putin pe final din motive de foame cumplita. 

si din motive de umblat dupa copiii am ratat si sala ieri.

astazi proteine, mi-am luat o omleta misto la mine, chiar imi era pofta.

Bag ceva sport acasa dupaamiaza si diseara din pacate pt viatza sanatoasa ma duc la un chef (din fericire pt mintea mea insa)

si maine il serbez pe fi-miu de 11 ani pe care ii face in 14 iulie dar vrea sa-si serbeze cu colegii si asta e ultima data inainte de ramadam, si maine seara iar chef si e cu romani deci e cu mancare, si sambata serbarea de sf de an a lui fi'miu, un wk agitat dar macar in sens placut :) sper sa-l trec fara damage-uri majore.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mocanita, cel mai probabil la sala, ca voi sta f aproape si voi avea program de lucru flexibil. In plus, voi avea piscina in capatul aleii de intrare in casa. Desi locuiesc aproape de mare, mie mi-e frica sa inot in mare, asa ca mai mult ma balacesc si ma joc cu copiii. Inotul meu in mare il putem considera mai degraba drenaj limfatic. Bun si ala:))) Insa in piscina sper sa inot productiv dpdv sportiv.

 

Marina, sa te distrezi si sa te simti bine, ca asta-i tare important! Precis ca toate evenimentele astea vor avea efect nul asupra greutatii tale, ca par chefuri faine, cu dans, poveste si atunci uiti de mancare!

 

Sa-ti traiasca fiul, sa fie sanatos si voios si sa-l sarbatoriti fain! Cum se sarbatoresc copiii in tarile arabe? Sunt complet ignoranta in zona asta...

 

Azi zi de proteine pe care o urasc! Desi nu mananc carne, de fiecare data in ziua asta imi incalc principiile alimentare (mananc lactate, peste, oua mai mult decat consider ca e sanatos…). Vreau sa ma cantaresc maine ca s-a cam terminat cu CM si sa vad pe unde sunt. Cred ca sunt la target dupa cum simt blugii de control;)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...