Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Buna extraplate :)

 

Ieri am reusit, in premiera, sa stau la 2 clase una dupa alta - prima a fost mai alerta, a doua numai abdomene. Am facut fata cu brio, desi ma durea capul (migrena mea de PMS...), acum in sfarsit mai simt si eu febra la abdomen, ca de mult n-am mai simtit.

Ma bucur ca pot sa incep sa cresc ritmul.

 

De ieri sunt la dieta serioasa - mi-am facut un meniu si ma tin de el. Dimineata mananc in fiecare zi un iaurt cu amestec de tarate si seminte, la gustare un fruct cu cateva migdale. Variez pranzul si cina: ieri la pranz am mancat spanac cu oua, seara salata greceasca.

Azi la pranz fasii de piept de pui cu legume sotate, diseara restul de spanac de ieri cu... ma gandesc la un fel de chiftele de conopida, adica conopida fiarte amestecata cu ou si putina branza, facute la cuptor sau in tigaie cu putin ulei.

Oricum, stiu ca doar renuntand la dulciurile din ultima vreme si la carbs o sa slabesc... deocamdata stau foarte prost si ma oftic, ca-s tonifiata bine si toti muschii sunt sub grasime :(

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 998
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Si mie mi-e foame tare dimineata, mai ales ca eu mananc pranzul pe la 2:30-3:30… Vreau sa mai tin saptamana asta, ca dupa aceea oricum nu cred ca mi pot, pt ca in w/e zugravim/aranjam/punem lampi si w/e urmator ne mutam, deci urmeaza vreo 10 zile de strans, sortat, impachetat, despachetat, in paralel cu munca-munca, evident. Cine naiba mai are chef/timp/rabdare sa gandeasca ce are de mancat exact zilele urmatoare.

 

Ce-ai mancat azi la micul dejun?

 

Anda, cred ca privesti f negativ lucrurile. Cred ca ti-am mai zis:) Crede-ma ca te ajuta mai mult sa gandesti pozitiv! Iti spune una cu muuulta experienta la gandirea negativa;) Gandeste-te pozitiv la sportul ala, ca daca il privesti cu sila, ca pe ceva obligatoriu de facut, dar extrem de nesuferit, asa va fi! Ia-l pur si simplu ca pe o parte a zilei tale. Mergi, faci, pleci acasa. Gata! Nicio drama:)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pe mine ma intrebi? cirese ca de obicei, sunt exceptional de bune :)

 

si noi ne mutam la 1 iulie, de fapt cred ca o sa trebuiasca sa ma mut singura ca al meu sot a adunat amicii copiilor de pe trei continente si ii duce pe toti in exursie prin romania.

io la munca si la mutat dar o iau pozitiv [:D], sper sa nu mai am timp nici de mancat 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai pe tine, pe cine? Nu esti tu colega mea de suferinta, pardon, gandit pozitiv? Nu vezi ca acum ne si mutam amandoua la 1 iulie [:-)))] .

 

 

Ziceai ca te-ai saturat de Rina si mancat fructe dimineata si credeam ca ai descoperit ceva interesant pt micul dejun.

 

 

Eu aici n-am cirese. Adica am, dar sunt nashpa si scumpe… Astept sa merg pe 10 iulie in Romania si sper (gandirea pozitiva, you know) sa mai gasesc cirese. Daca nu, nu-i bai, ca gasesc caise, zmeura, pepeni. Miamiiii, cred ca numai fructe mananc cat stau acolo. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

gasesti zmeura, cum naiba sa nu fi pozitiva , si blueberry, nu stiu cum ii mai zice, nu credeam in veci ca o sa uit cuvintele in romana, poate e de la varsta.

Aici ciresele sunt la ele acasa, pana in august tot mananc :), dar parca chiar asa fructe, fructe dimineatza te mai lasa nervii.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...