Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Bravo :) eu cred ca daca spui sus si tare multor persoane ca vei face ceva, esti mai motivat sa faci :) (eu dau anunt general cand vreau sa ma duc la alergat, si daca nu mai am chef, tot trebuie, ca isi modifica altii programul dupa mine )

 

Azi am alergat si eu, ceva mai binisor, dar departe de ritmul si distanta dorite... din pacate e doar un singur lucru de facut, alergare constanta ....

 

Mie imi place tare mult, sper sa mai povestim despre alergare, ca ma motiveaza in plus :D

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 998
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eu sunt din luna mai lenesa, am fost doar de cateva ori la kickbox, ca am avut asa vreme frumoasa. Acum urmeaza o sapt de concediu si apoi reincep.

Am mancat cu cheat day, in Romania voi manca normal. Abdomenul e tot plat dar nu ma mai simt asa bine ca atunci cand faceam sport.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anda, nu ma intelege gresit! Mie nu-mi place sa alerg [fri] . Sau nu-mi placea pana acum, sper sa ma "prinda". In plus, am probleme cu un genunchi, asa ca sper sa nu ma afecteze prea tare, ca nu-mi propun sa alerg 10 Km sau ceva de genul asta. Insa, avand zona de alergat sub nas, mi-e f la indemana sa fac sport in felul asta. Ies pe usa, alerg 30 min, intru in casa, gata sportul!

 

Tu cat alergi acum? Unde? In sala, pe stadion, pe strada?

 

Uite, de ex, azi dimineata am zis sa ma duc la Pilates. OK, mi-am aranjat programul de asa natura si da-i bataie. Am iesit din casa la 8.55, am facut 1 ora de Pilates, am plecat pe al 10:10 de la sala, am facut cumparaturi mancacioase in 2 magazine, am ajuns acasa, dus, imbracat, machiat… s-a facut 11 pana am plecat si eu la treaba. Si parca m-a durut sufletul de alea 2 ore, ca am alergat de mi-a iesit sufletul sa fac tot ce mi-am propus. Insa, n-am ce face, ca ma doare spatele, asa ca, vreau nu vreau, trebuie sa-mi fac timp de Pilates.

 

Xio, lasa ca vine toamna (si frigul) si reintri in program. Vara, daca e cald in Germania, ceea ce se intampla oricum rar, e pacat sa pierzi timp indoors.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie sa ai totusi mare grija cu genunchiul, eu nu am in general probleme,  si tot ma mai "busesc" cateodata :(

 

Important este sa faci incalzire inainte, sa ai pantofi de alergat profesionali si sa alergi pe suprafata cat mai moale (cauciuc,iarba )

 

SSpersa te prinda, eu sunt lenesa si nu aveam chef sa merg la sala, si sa fac exercitii in tempoul impus de un antrenor,  si cum aveam stadionul aproape de casa am alergat pe zgura cativa ani :)

Si mi am dat seama ca ma prinsese alergatul cand au inchis stadionul si nu am mai avut unde... :)

 

Acum alerg in parc, e o pista mica din tartan, dar alerg f prost, ca am facut pauza de 7 luni :(

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dar in afara de abdomen extraplat, prin alergare moderata , mi-am dat seama eu, mi-am păstrat corpul in parametrii,  adica functiile...

ei, nu vreau sa sune/sa fie propaganda, repet, eu sunt chiar lenesa si inteleg pe cineva care n-are chef de sport :), dar am 35 de ani si nicio problema majora cu nimic, nicio interventie medicala, sarcina minunata, câte o raceala la cativa ani..

 

Si nici nu mananc chiar sanatos...

 

Asa ca am pus pe seama miscarii toate astea... poate e mai mult autosugestie,  dar parca nici nu conteaza :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

au revenit fetelee :)

si eu sunt tare lenesa si de 2-3 saptamani ma tot ia cu ameteli, o sa merg la niste analize

luni am fcaut si eu jillian, marti pilates si apoi aveam un pic de febra si multa lene si iar n-

am mai facut nimic :(

ma mentin la 60, dar asa as vrea 57 si picioare un pic mai subtiri si burtica un pic mai mica, dar nu stiu cand ma voi apuca un pic mai serios, poate cand vor avea si fetele mele 10 ani, adica pt inca 7, imbatranesc de tot pana atunci

in linii mari cu sanatatea si eu sunt ok, nu am avut nici o boala, nici o interventie (in afara de cezariana); dar treb sa vad ce e cu ametelile astea

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anna, bine ai revenit! Hai, putina miscare ajuta la energie si pozitivism;) SI eu mai ametesc, dar zic eu ca de la cervicala, ca daca misc usor stanga dreapta si fac putin masaj, ma lasa. Analizele sunt bune, le-am facut in iulie.

 

Azi am bifat 1 ora de Pilates la sala azi dimineata si acum seara, a 3-a sesiune si ultima de alergat din prima saptamana a programului de initiere de 8 saptamani! 

 

N-as fi avut niciun chef, dar noroc cu fetele mele, care, in clipa in care am intrat in curte la 8 seara mi-au strigat pe geam: noi suntem imbracate de alergaaaaat si te asteptam. Na, mai spune ceva! Asa ca m-am imbracat si eu si am taiat-o. A fost f fain! Fiind la inceput mai mult mergem in ritm alert si avem timp de povesti [il].

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Abia aștept si eu sa ma urneasca fi mea :) care e deocamdată bebe !!

Carolinah,  te invidiez, in sensul bun !

 

Maine am si eu program de alergat, spun de acum,  ca sa ma responsabilizez... si mai spun ca vreau sa fac 14 ture ×200 m (data trecuta am făcut 12), dar una in ritm alert, una de relaxare...

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...