Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Otilia, ar fi bine sa menajezi piciorul ala daca te doare. Poate sa incerci altceva? Vrei sa treci direct la faza in care sunt eu ca esti antrenata? Ai rezistenta? Ca eu n-as fi reusit clar daca nu o luam treptat, cu tot sportul (de alte feluri) cu care m-am  ocupat, cu pauze ce-i drept, in ultimii ani! Dar parca tu alergai, nu?

 

Anda, ai revenit de la mare?

 

Marina, wow, ce supriza! Azi ma simt generoasa, asa ca ok, inca 2 zile granted [:-)))]

 

Aqai, ce bine suna clasa aia. Si consuma, sa stii, desi nici nu-ti dai seama!

 

Dulcetica, alergi continuu 8 ture de stadion? Adica 3.2 km [fal] ??? Chapeau! Esti tare! Eu cred ca-ti lipseste perseverenta, cred ca am mai zis-o de multe ori si cred ca stii si tu. Relatia ta cu hrana este screwed up (ca nu-mi vine acum termenul in romana) si ai nevoie de terapie, paralel cu sportul. Esti de prea multi ani la dieta sau intre 2 diete si inca n-ai rezolvat nimic. Dimpotriva. Incearca, eu cred ca te va ajuta mult! Tabata e fantastica, te va ajuta mult, dar ai nevoie si de alt ajutor. Si, te rog, nu te supara pe mine ca-ti zic [fri] .

 

Azi sesiunea a 2-a de alergat pe sapt asta. Ma mir si eu cat sunt de perseverenta! Si fii-mea ce lenesa, cica, e incredibila! Azi era gata de plecare cu muuult timp inainte sa fiu eu gata. Alergam impreuna si eu gafai si-mi dau duhul, ea ma incurajeaza: haide mami, haide mami! Mai frate, cat am subestimat-o! Are mare rezistenta! Dupa alergat ea merge cate 1.5 ore la piscina. In weekenduri mergem la plaja si ea intra in mare si fraaate, nu mai iese! Sta cate o jumatate de ora sau mai mult in apa (unde nu ajunge cu picioarele!) si eu stau si tremur (doar in sinea mea, of course) pe mal… Si ea n-are nicio treaba! Sau inoata pana la dig impreuna cu taica-su si n-are nici pe naiba. Doar ca e greu de urnit din casa!

 

Maine dimineata merg la Pilates. Looking forward!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 998
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna :)

Am alergat in sfarsit... a fost mai racoare astazi, ca de obicei erau 35 C cand puteam eu ssa alerg si le cam simteam..

 

Azi am reusit cam 20 de min in ritm de incalzire si 4 lansate ( adica viteza maxima pe latura dreapta a pistei,  pe una, si restul turei mers dderevenire), plus mobilitatea la iinceputsi strechingul de final, rezulta cam 40 min miscare...

 

Picioarele mele sunt tare fericite :)

 

Numai sa reusesc sa ma tin de program!!

 

Apropo de cele 8 ture, super! Dar eu nu cred ca neaparat alimentatia e vreo problema,  ci neconsumatul caloriilor, daca reusesti sa alergi cu cate o tura in plus pe saptamana, se vor consuma....

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carolina, trebuie sa imi fac traseul ca sa nu fie si alergat la deal asa din prima. Am alergat acum 2 saptamani cam asa dar urmatoarea data am alergat cu durere in genunchi si nu e bine. Faza e ca eu alerg pe langa cele mici care-s pe bicilete. In jurul nostru ba deal ba vale, cu mici exceptii. Iar la deal trebuie sa ajut copila mica.

dulcetica, wow, 3.2 km [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anda, bine ca te-ai reapucat si ca a mai trecut canicula aia.

 

Otilia, si aici e deal in sus, deal in jos, dar unde alerg eu este ceva mai plan. Dar, oricum, simt dealul ala ca pe altceva. Nici nu-mi imaginez ca ar mai trebui sa si imping de o bicicleta [fri] .

 

Aqai, moama, la 6 dimineata intervale??? [alcool]  Valeu! Imi amintesc insa ca, in tineretile mele (cand am deschis subiectul asta) ne trezeam si noi la 6:15 si faceam sport primul lucru. Dar nu la gym, acasa! 

 

Ce-ai facut cu mingea aia de 4 kg? Ti-ai scapat-o pe picioare? [:-)))]

 

Eu am facut 1 h de Pilates, a fost f fain azi, cu mingea aia mica si dezumflata, nu stiu cum ii zice sau daca are un nume special.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna!

Da,Caro,clar c-ar trebui sa schimb ceva!Psiholog in oras mic si le si cunosc personal .... nu prea cred ca e ca in occident. Mi-e greu sa ma intind si sa scot vorba din casa! [:-)))]

Azi o ora pilates si sper si stadion mai pe seara . Ieri 10 min  tonifiere si 10 ture stadion. As mai fi alergat ,cred ,dar erau tintari in prostie.

Azi trebuia sa merg la " alerg pentru spitalul copiilor",dar era la 9 am si se alerga pe suprafata tare ,asfalt/dale si ma dor articulatiile.

   Aseara am alergat singura,ca n-am avut cu cine. Ma gindesc sa ma inscriu la ceva aerobic/taebo, ca sa am un program si daca ar fi abonament poate m-as si duce?! [:)]

Pup fetele!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anda, eu mai fac febra musculara. Cand lucrez mai intens cate o parte, da.

 

Aqai, you go girl!

 

Dulcetica, bravo, vad ca esti pusa pe treaba!

 

Eu am alergat azi la 9 sesiunea a 3-a pe saptamana asta. Fara fetele mele, ca dormeau, asa ca m-am incurajat singura cand nu mai puteam [acor] . Mi s-a parut grea numai ultima runda de alergat, cand alergam in sus, cu soarele in fata. Apoi dus, piata, magazine, gatit, rufe etc etc.

 

Dupa amiaza plajaaaaaa [surf]  [surf]  [surf] .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...