Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 998
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

Totusi, Dulcetica, eu zic sa continui sa alergi in loc sa te gandesti la asta [soricel] .

 

Merita sa intreb! Eu stiu ce efect placebo ratez?

Ieri nimic. Afara ploua,deci no ocean,munti n-am.....numai de frigider mi-e teama.Am facut 30 min piates si intentionez sa fac ceva stepper si inca vreo 30 pilates,la domiciliu. In plus parca n-as mai minca dupa ora 18 ,dar nu pot sa bag mina-n foc. [:)]

Weekend placut!

Caro,distractie maxima!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Luni, gata vacanta, toti copiii au inceput scoala, peste tot lumea face planuri peste planuri… de bataie.

 

Ce planuri sportive v-ati facut? Hai sa facem ceva challenge pt urmatoarele 3 luni, sa ne vedem in prag de Craciun mai tonifiate si mai energetice! Nr de kg, nr de antrenamente pe saptamana, grad de dificultate, marimea bicepsului etc... ce considera fiecare mai important. Ce ziceti?

 

Eu imi propun sa ajung sa alerg cele 30 min (pt care fac acum pregatirea) de 3 ori pe saptamana si sa merg la Pilates de alte 2 ori pe saptamana si sa am picioarele ceva mai suple si mai tonifiate peste 3 luni. Imi mai propun sa inot cat de des pot, ca am piscina la capatul aleii si oceanul la 10 min. Si imi propun sa nu mananc dulciuri decat in w/e. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Raport:

 

sambata 75 min hot yoga

 

duminica: un fel de cardio cu multe multe exercitii pt picioare si posterior( vai de al meu) si aruncat printre core si arms. 1 0ra. Apoi imediat dupa o ora de yoga.

 

carolinah, eu inca nu stiu cum voi fi in timpul saptamanii - copiii au cate inot si jiu-jitsu in total 4 zile pe saptamana. Inotul e cate 2 ore, plus timpii de schimbat se fac lejer 2 ore jumate iar eu timpul asta tre' sa merg inapoi la birou. Am promis in schimbul posibilitatii de a pleca la 3.10 ca sa ajung sa ii iau de la autobuz eu, sa nu mai mearga la bunici, pierdeam mult timp asa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Luni, gata vacanta, toti copiii au inceput scoala, peste tot lumea face planuri peste planuri… de bataie.

 

Ce planuri sportive v-ati facut? Hai sa facem ceva challenge pt urmatoarele 3 luni, sa ne vedem in prag de Craciun mai tonifiate si mai energetice! Nr de kg, nr de antrenamente pe saptamana, grad de dificultate, marimea bicepsului etc... ce considera fiecare mai important. Ce ziceti?

 

Eu imi propun sa ajung sa alerg cele 30 min (pt care fac acum pregatirea) de 3 ori pe saptamana si sa merg la Pilates de alte 2 ori pe saptamana si sa am picioarele ceva mai suple si mai tonifiate peste 3 luni. Imi mai propun sa inot cat de des pot, ca am piscina la capatul aleii si oceanul la 10 min. Si imi propun sa nu mananc dulciuri decat in w/e. 

 

 

 

 

I am in! :)))

Dar incep abia in 1 oct.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aqai, cam in situatia asta suntem si noi. Fetele au scoala dimineata 8:30 -13:30 si apoi 15-16:30 si inca nu stiu la ce ora vor fi extracurricularele. Ne mai adaptam si noi, ce sa facem?!

 

Cum e hot yoga? Nu simti ca ti se face rau? Eu sunt hip0tensiva, cred ca as lesina pe acolo.

 

am crezut ca mi se va face rau cand am intrat in sala :) dar odata ce te asezi pe mat nu mai e asa rau, stii tu caldura ramane sus.

 

in plus nu am ales o clasa foarte grea, ci una de basics tocmai pt ca si eu suport foarte rau aerul fierbinte (nici in sauna nu stau, doar in cea umeda rezist cat de cat)

 

asa ca pe ansamblu a iesit decent. 

 

ma gandesc ca in diminetile in care voi fi foarte harnica eventual sa merg la aparatele pt picioare - trebuie sa lucrez quadricepsii aparent fiindca genunchii mei sufereau de sindrom patello-femural (daca asa se zice in ro) si se pare ca asta ajuta - si apoi sa inot. dar inca nu reusesc sa ma trezesc inainte de 6.15.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pe mine ma bate gandul sa merg sa imi cumpar dulciuri desi ieri toata ziua doar dulciuri am mancat ...la pranz  am avut vreo 5/ chiftele mici vegetariene cu iaurt, in rest doar prajituri. Mi=am masurat insa glicemia, era 5,3 si am fost multumita :))))))

 

printre altele a povestit o colega ca sotul ei a tinut un regim sarac in carbohidrati, a mancat paste din dovlecei (adica divlecei feliati si gatiti pe post de paste), orez de conopida samd . am cautat pe googlle si voi incerca si eu.

Vara asta am devenit fan guacamole, mancam seara la film cu broccoli sau cu paine cu proteine, lipie samd.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...