Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

. Mi=am masurat insa glicemia, era 5,3 si am fost multumita :))))))

 

 

Buna!

Ce frumos, ca e toata lumea pe baricade! 

Xio,cum  glicemia  era 5,3? E in regula? Mi se pare exagerat de mica! N-am mai auzit!

Eu nu vreau sa-mi maresc nici un cvadriceps,vreau doar tonifiere si slabire. Evident ,muschii sa nu fie pe sub sunci. Raspund la provocare! Pina la anul nou 57 kg. Acum sint varza!

Ieri 11 ture de stadion si azi la fel. Din pacate am inceput scoala si sper sa nu ma solicite la lectii si sa-mi perturbe programul de sport ,ca acum alerg cu 4  partenere si e placut.

Anda,in seara asta am alergat intr-un ritm alert si-am transpirat flesca,chiar daca afara erau 21 de grade.Nu stiu in cite minute,dar o sa incerc sa cronometrez. Da randament variatia despre care vorbiti ,respectiv sprint si apoi mers? Care ar trebui sa fie efectul?

   Azi erau de la un club de atletism si faceau alergat viteza..... tremura pamintul sub ei. Tineri cam de clasa a X-XII.

  Nu stiu cum mai tine vremea ,dar se intuneca repede ceea ce-mi displace.

Pup si noapte buna!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 998
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Dulcetica, eu zic ca da randament la slabit alergatul mai rapid, chiar daca e distanta putin mai mica.

La mine si la cateva prietene am observat clar ca alergatul incetisor, sa zic 3 min pe tura, a avut efect bun pentru cresterea rezistentei, marirea capacitatii respiratorii, sanatate adica, dar am slabit intr-adevar cand am crescut ritmul , 2 min pe tura ar fi ideal pentru picioare de vis :D

(Dau timpul pe tura pt ca stiu ca si tu alergi pe stadion,  400 m si e singura constanta la care ma pot raporta)

Ajuta sa te cronometrezi pe tura, ca e foarte placut si motivant sa depasesti si cu 10 s recordul personal :).

 

Si un sfat, daca mi dai voie: chiar daca te duci acolo cu prietenii,  dar tu alergi mai repede, mai bine alergi in ritmul tau, decat "umar la umăr", ca un pas diferit iti afecteaza respiratia cu care esti obisnuita.. adica asa am observat la mine, te rog sa nu te superi ca am zis :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare si de la mine! 

 

Raportez ca m-am tinut cu dintii de sport fara pauze , 3-4x/sapt, sala si alergat . 

Cu mancatul m-am bagat de ceva timp pe myfitnesspal.com , doar ca sa vad ca de fapt mancam mult mai mult decat trebuia , eu dand de fapt foarte putina importanta unui pumn de alune , unei napolitanute mici-mici sau unei inghetate la fel :) sau tuturor la un loc intr-o zi :)). 

Cu ocazia asta m-am disciplinat, renunt cu placere la inghetata pentru un pahar de vin seara :)

 

Nu va inchipuiti ca trepidez de nerabdare sa ajung la sala, dar odata ajunsa (ieri de ex.) cand am zis ca biciclesc lejer 45-50 min, am ajuns sa fac totusi un antrenament HIIT din alergat si bicicleta destul de eficient, dupa mine. 

PS: Copiii mei ma vad transpirata destul  de des seara si vor si ei sport ''cand o sa fim mari'' :)).
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Salutare si de la mine! 
 
Raportez ca m-am tinut cu dintii de sport fara pauze , 3-4x/sapt, sala si alergat . 
Cu mancatul m-am bagat de ceva timp pe myfitnesspal.com , doar ca sa vad ca de fapt mancam mult mai mult decat trebuia , eu dand de fapt foarte putina importanta unui pumn de alune , unei napolitanute mici-mici sau unei inghetate la fel :) sau tuturor la un loc intr-o zi :)). 
Cu ocazia asta m-am disciplinat, renunt cu placere la inghetata pentru un pahar de vin seara :)
 
Nu va inchipuiti ca trepidez de nerabdare sa ajung la sala, dar odata ajunsa (ieri de ex.) cand am zis ca biciclesc lejer 45-50 min, am ajuns sa fac totusi un antrenament HIIT din alergat si bicicleta destul de eficient, dupa mine. 
PS: Copiii mei ma vad transpirata destul  de des seara si vor si ei sport ''cand o sa fim mari'' :)).

 

 

 

ma bucur sa te "revad"!

 

ce cuminte ai fost peste vara!!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moama, dar ce entuziasm! Ma bucur mult sa vad ca ne adunam din nou sa ne motivam una pe alta si sa incurajam poate si pe altii sa ni se alature.

 

Eu repet sapt 4 din program, ca sapt trecuta am alergat doar 1 singura data si am fost la PIlates 1 singura data.

 

Acum ma pregatesc sa ies si eu, prima alergare pe sapt asta. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  [hopsieu]

 

Am zis aseara ca merg sa votez si fac si portia de miscare. Dar fetele s-a urugat de mine sa le iau si pe ele asa ca nu am alergat cum vroiam. Scoala la care a trebuit sa merg e in varful dealului asa ca am impins la biciletele celor mici de am ajuns acolo gafaind si transpirata. Iar la intoarcere ce credeti. Ele si-au dat drumul la vale, eu a trebuit sa alerg bine de tot sa le mai opresc, sa le temperez putin ca zburau la ce panta are dealul. Asa ca am ajuns stoarsa de puteri acasa.

 

Iar azi cica ies sa alerg la 8. Vezi sa nu. M-am imbracat dar ba a trebuit sa ajut la teme de matematica, ba vrea mancare extra una din ele, ba ploua de rupea, ba sa o spal pe dinti si sa o adorm, ba mijlocia trebuia sa repete un cantecel la vioara pentru maine. Am adormit piticul si am iesit la 9:41. Am alergat 5 minute continuu si imi venea sa dau la rate. Asa ca am facut drum intors spre casa. Am mai alergat 3 minute si gata. Halal iesire. E clar ca asa tarziu sunt prea obosita.

 

Peste 2 saptamani merg din nou la sala.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor mie mi-e si rusine sa mai zic ceva

pai eu ma urc pe bicicleta eliptica si abia fac 500m :)) am inceput luni, si cresc cate 100m, cred ca rad si curcile de mine; azi am reusit 750m in 5 min, mama ce performanta; dar am facut de 2 ori, hahah 1.5 km,

Dulci nu stiu cum alergi tu 5km+, dar ai rezistenta mama

 

treb sa ma reapuc de Pilates ca ma dor rau umerii

 

in weekend am fost la munte si nu stiu cum am reusit sa merg 6km pe munte, ce mers frate ca a fost numai uracat si coborat, am avut 7500 trepte sau ceva de genul asta, pe la Balea - Lacul Capra; surprinzator n-am facut febra la picioare, decat gleznele m-au durut putin si eram si in niste adidasuti subtiri; dar in schimb ma dor umerii, am urcat mai mult in 4 labe, pe niste pietroaie, nu-vi vine sa cred ca am fost pe acolo :))

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...