Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Am reusit din nou sa fac o febra musculara de imi ia 5 minute sa ma scol de pe scaun. Cu icnetele de rigoare :)

Mi se intampla in fiecare marti si joi, invariabil, ca tot vorbeati de febra acum ceva timp. 

Cu toate ca fac sport de mult timp, orele astea ma omoara :) ritmul in special.

Sper sa ajung maine la ora noua ca-s curioasa. 

 

Merg sa-mi iau piticul de la tenis, i-am propus si a vrut, culmea ca i-a si placut mult :) Sa vedem cat il tine :) 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 998
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Marina, ce te inteleg!

 

Din acest motiv naturopata mea m-a indopat inca de la inceputul primaverii cu cocktail de B-uri, suport adrenalinic (asa s-o fi zicand in romana, n-am auzit in viatza mea inainte de anul asta de asa ceva) magneziu si fier.

 

trebuie sa spun ca dupa vreo cateva saptamani am inceput sa ma simt chiar decent si de saptamana asta am reusit sa ma trezesc iar la 5.30.

 

desi cred ca si pumnul ala de B-uri a avut o legatura cu numarul in crestere al kilogramelor

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si eu eram de parere ca vitaminele si suplimentele sunt apa de ploaie pana m-am panicat o tura... din cauza oboselii si stresului si alergaturii constante seara aveam niste dureri ciudate rau de cap, cu furnicaturi, la baza craniului.

 

bineinteles ca reorganizare, program de somn sanatos - cat mai mult inainte de 12 noaptea, alimentatie, sport, mai putine responsabilitati, mai putin stres, meditatie fac acelasi lucru, dar dureaza mai mult timp sa ajungi acolo si eu sincer nici nu stiu cum sa ma mai scap de lista cu To do, asa ca am luat o scurtatura :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marina, imi pare rau ca ai programul asa de incarcat, dar nu o lua pe guilt lane. Asta e situatia acum. Vor veni si vremuri mai bune.

 

Eu ma simt mai bine, am reusit sa ajung la sala sa pedalez de 200 de calorii. Tot e ceva.

Vad insa ca nu ma mai trage ata sa merg la clase cu antrenor, acum la 8 era clasa de tabata, m-am uitat lung din usa si am plecat. Nu ma simt in stare in ultima vreme.

De mancat am mancat ok pana acum, un iaurt cu tarate de ovaz si o salata cu piept de pui. Diseara inca nu stiu, nu mi-a foame. Am un mar.

 

Vreau si eu sa merg la inot macar o data pe saptamana, sa o inscriu pe Carla la curs de inot si sa bag si eu langa ea. Dar e complicat fara masina.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Caro, deci Dr acela spune sa nu mananci lactate, brazeturi, oua, cocos ?????. Nu m rabdare sa citesc tot dar ce ai voie atunci?

 

Eu dpdv al dietei ma voi axa strict pe ce mananca cei de la fitness si culturism, adica de toate dar in cantitati calculate. la inceput voi manca multi ccarbohidrati ca sa cresc in domensiuni si apoi pt striere reduuc carbohidratii si raman la proteine mai multe, evident nu fac la nivel de performanta, doar preiau ideea de aimentatie.

 

 

iki, eu am avut in mod normal de cand ma stiu 5/58 de kg, dupa ce m/am mutat i Germania si nu am mai facut sport deloc m/am ingrasat in jumate de an/8 luni cam 4 kg, am slabit mancand 1200 de calorii pe zi si facand doar abdomene, alt sport nu am practicat. M/a disciplinat f bine mancatul pe calorii, eu sunt genul care poate sa reziste o zi intreaga doar cu deserturi. Dupa regimul ala am inceput sa mananc mai multe fructe, mai multe salate, paste cu vverdeturi samd.

Dar sa nu exagerezi si sa mananci prea putine calorii ca nu vei mai slabi.

 

 

Am spus ca de azi incep cu sala si regimul...m/a lovit o ....naiba stie, presupun ca viroza, in Munchen m/a mancat undeva sa beau un espresso Frappucino de la Starbucks care era rece ca gheata, a doua zi a inceput sa ma doara gatul dar la o asemenea intensitate ca ma gandeam ca am precis vreun abces. Dupa aia mi s/a infundat nasul, mi/a fost rau, am avut dureri de burta, varsat, dureri de ureche, de cap de simteam ca imi plezneste.....azi trebuia sa lucrez dar stau acasa ca maine si duminica am garda...am ambele urechi infundate, imi curge nasul, tusesc ca un magar......ma doare capul d enuma, deci sper ca voi incepe de luni.

 

De azi reincep cu spirulina, vitamina D, polen si ce mai luam pt imunitate.

 

 

Mocanita, esti foarte chill si fericita in poze! felicitari!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...