Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Xio, nenea ala zice sa ai un regim vegan low fat. Sa mananci numai produse vegetale, minus uleiuri si sa pui accent pe cele amidonoase: orez, leguminoase, dovleac de toate felurile, cartofi, cereale integrale, quinoa, amaranth. El zice ca avocado-ul, cocos-ul si maslinele, dar si nuts contin mult ulei si  trebuie limitate, daca nu chiar evitate. La fel, soia trebuie exclusa.

 

Asta zice el sa fie regimul normal de viata pt a-ti recastiga si pastra sanatatea.

 

Mai are o varianta numita Maximum Weight Loss in care mai restrange niste categorii, ca sa slabesti mai rapid.

 

Imi pare rau sa aud ca esti bolnava, sper sa-ti revii rapid. 

 

Am treaba acum, revin pe seara cu un alt mesaj.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 998
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Hei Marina ce simpatica esti cu antrenatul muschilor de la degete. Eu sunt la cm de alaltaieri asa ca pauza. Si oricum la mine marti-joi nu se aliniaza astrele deloc. De azi as putea merge la sala dar cand ca nu am cand. Aseara nici la o sedinta cu parintii nu am ajuns. Dupa ce am terminat cu cele 4 activitati de miercuri, la 7:30 am mers acasa sa fac teme la mate cu cea mare. Le-am dat si mancare iar ea a terminat la 10 si ceva.

 

Eu ii dau cu dieta inainte. Ieri am renuntat la migdalele propuse. Mersi Mocanita de link. Am facut repede modificari la modul 40% carbohidrati (in loc de 50% standard), asa ca acum am 30% proteine si 30% grasime.

 

Mai trebuie sa investighez de ce uneori 2 oua sunt 200 de calori si alteori 120 de calorii. E diferenta prea mare. Eu aleg oricum varianta mai nasoala pentru mine.

E bine ca gasesc insa produsele cumparate de aici lapte, branzeturi, pesmeti. Am verificat cu etichetele in fata si-s bine inregistrate.

 

Xio, multa sanatate!

Aqai, pe mine m-au ingrasat B-urile. Ma si feresc de Magne B6 de exemplu. Dar mai iau Mg de nevoie uneori.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De veganii su raw veg de care am auzit, m-am interesat mai mult pe net....hmmm

De ex. O tanti care e considerata  cea mai frumoasa septagenara raw, a fost fotomodel la viata ei, asa ca banuiesc ca diete si sport si interventii de orice fel isi putea permitr a tot facut... deci nu e chiar meritul meniului de acum...

La clinici unde tratează diverse boli prin regim vegetarian, estr obligatorie MISCAREA...

 

Concluzia mea este ca.... mai toți "silfizii" astia vegani datoreaza in mare parte sportului... in general sunt alergatori ....

 

Asa ca doar dieta, poate in afara de înfometare permanenta, da care face ravagii pt sanatate, nu cred sa aiba vreun efect, fara sport adica, si nu ma refer neaparat la ceva greu , de performanta, macar mișcare , mobilitate...:)

 

Cat despre mine, înainte de sarcina aveam 57. Acum am 60, cele 3 vor trebui date js pana la Craciun, dar sper sa gasesc o sala de noapte,  ca ma eliberez undeva pe ka 9 seara,  si sălile închid la 22....

 

Azi voiam sa o iau pe bebelusa cu mine la sala, sa încerc daca pot in timpul zilei... dar azi noapte a urlat de dinti si acum suntem cam " praf" amandoua :((

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

https://www.drmcdougall.com/misc/2005nl/050100pupushing.htm

 

 

Maximum Weight Loss

Foarte interesant! Cred ca aplic in postul Craciunului sa vad efectul.

Practical Tips for Home Compliance:  Divide all your meals into smaller portions.  For example, eat a medium-sized plate of food, leave the table for half an hour, and if you are still hungry, return for another similarly-sized plate.  Plan on many meals, and snacking throughout the day on healthy choices. 

Am incercat sa maninc 2 rosii cu o felie de brinza si functioneaza. M-am simtit satula,ca prinz. Dar am fost nevoita sa maninc atit pt ca eram grabita. Daca n-as fi fost,clar mai mincam ceva,ca pe loc ,imi mai era foame.

Nu reusesc sa-mi planific mesele ,ca sint atrasa pe moment de cite ceva prin frigider. O sa maninc in continuare monti,dar varianta McDougall,cind o incepe postul. Am niste rezerve de brinza pe  care trebuie intii sa le termin.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...