Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Nu exista rezultate fara munca. Asta-i adevarul! Cred ca poti sa slabesti fara sa te misti, dar vaaaai, in ce hal arati dupa aia. Vine la sala de curand o tipa cam de varsta mea, slaba si foarte ridata la fata:( Prima oara am vazut-o in colanti lungi gen lycra si mi-am zis: uite asa picioare subtirele mi-as dori si eu. A 2-a oara am vazut-o la un magazin in pantaloni scurti [fal] : nu avea niciun pic de tonus, deloc, dar avea un fel de celulita moale. Probabil a slabit fff mult fara miscare. Arata absolut oribil. Gretos. Avea si o culoarea albastrui nesanatoasa la picioare. Fff nashpa!

 

Marina, imi pare rau ca esti asa obosita si cam demotivata zilele astea, dar stii si tu ca sportul ajuta, odata ce treci pragul cel greu de a incepe sa faci constant. Eu saptamana asta am cam lalait-o. 1 alergat si un Pilates. Maine dimineata Pilates, sambata alergat si vreau sa fac un program ceva de 20-30 min de abdomene duminica.

 

De 4 zile tin elimination diet si am identificat faptul ca ma baloneaza rau cartoful dulce. Interesant, nu stiam.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 998
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Otilia, no clue. Saptamana asta tin strict partea asta de inceput (unde, culmea, ai voie cartof dulce) si de saptamana viitoare incep sa introduc incet alte alimente. Cum cartoful e un aliment cheie pt mine, incep cu el. Asa gol, fiert/copt, sa vedem cum ma simt dupa.

 

Nu stiam ca nu se consuma mancarea de cartofi a 2-a zi. Noi mai tinem mancare de la  zi la alta la frigider si n-am observat niciodata nimic special la cea cu cartofi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt happy! Mi-am gasit clasa de suflet: Power Yoga. OMG! Am transpirat ca un purcel si la final am reusit sa stau in cap. N-am stat niciodata! Nici macar nu e greu, dar cred ca n-am avut pana acum pe cineva sa-mi arate exact cum se face. Clasa seara de la 8-9:15, si se face cu lumina stinsa si doar o lumanare intr-un colt, cu un pic de meditatie la final. Fff fain!

 

Maine dimineata merg sa alerg la stadion. Cum este (iar!!!) calima, e f cald in timpul zilei, asa ca plec pe la 8 incolo, ca sa alerg pe racoare.

 

J G, super ca ai facut primul pas. Nici mie nu-mi place sa-mi urle muzica in cap la clase. Se pare ca asta place majoritatii, dar mie mi se pare nasol. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Caro, ma bucur mult pentru tine, ce bine ca ti-ai gasit o ora pe placul tau ! 

Sunt si la noi ore de Yoga Flow, Anti Stres si Hatha Yoga dar la ore imposibile pentru mine, adica incep pe la 20.30 ..Dar as fi foarte curioasa sa le testez..Poate mai incolo...

 

Ora cea noua de PHA a fost super, antrenament sus-jos, tot asa in forta  cu perioade de cardio incorporate, dar e mai suportabil, apuci sa respiri intre 10 ridicari laterale si 10 fandari ..

 

Mie-mi place mult muzica tare, ma energizeaza :))

Va las, plecam din Buc sa ma serbez, fac 40   ,  s-a dus chillu' meu :))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mocanita, LA MULTI ANI! Sa fii inteleapta;) Si eu am facut anul asta 40 si mi-e bine asa!

 

Aqai, ai voie zumba salbatica? Mie mi se pare Zumba grea pt incheieturi, mai ales pt genunchi...

 

Azi am fost la stadion. Finally am ajuns acolo! Am alergat/mers 3.8 km in 27 min. Habar n-am daca e bine sau nu, dar eu m-am straduit [pk] .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...