Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Am revenit de la stadion. Mi-a fost foaaaarte greu azi. Dupa 3 min simteam ca-mi dau duhul, nu aveam aer! Nu stiu de ce. Cred insa ca n-am dormit suficient saptamana asta, in schimb am alergat de 4 ori… Hm, se razbuna corpul asta, saracul!

 

Ca atare am chinuit 2.8 Km cu un fel de HIIT: 300 m mers rapid, 100 m sprint. Ca sa dau tot ce pot, la fiecare sprint imi imaginam ca sunt in concurs si vad alaturi cotului uneia care vrea sa ma intreaca [:-)))]. La un moment dat, nenea care taia iarba pe stadionul de fotbal din mijloc s-a dat jos de pe masinaria aia si m-a intrebat daca sunt de la clubul nustiucare si daca stiu ca aia au azi antrenament de la 4??? El credea ca am incurcat orele. Vaaai, ce mandra m-am simtit! Insa in masina am simtit ca-mi vine sa vomit de efort. Nashpa!

 

Cred ca fac febra musculara, ca de la sprintul ala simteam ca-mi iau picioarele foc. Nu stiu daca e de mine chestia asta, ca eu nu vreau sa-mi creasca muschii de la picioare (si mai tare!).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 998
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 Vaaai, ce mandra m-am simtit! Insa in masina am simtit ca-mi vine sa vomit de efort. Nashpa!

 

 

Hahah! Vezi daca-ai vrut sa-l impresionezi pe dl. care taia iarba?

Mincasei inainte? Asta ar putea fi un motiv. Eu daca maninc inainte ,chiar putin ,imi da aciditate efortul. Cel mai bine merge cu stomacul gol.

 Prin februarie,cind am studiat zboruri si ce sa fac 4 zile prin Islanda,acolo erau 4 grade si in RO mult cu  minus . Zborul era cu escala si totul rezulta destul de scump si desi vreau sa bifez asta ,parca n-am avut declicul.

   Poate la anul.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, cel mai probabil sprinterii au muschii aia la picioare crescuti cu exercitii de forta. Muschii mari doar ii ajuta la sprint, nu sunt formati de catre sprint. Iar cu proteinele, imi vine si sa rad, nici vorba de hiperproteic la mine. Da, e fain cand sunt muschii asa incalziti si mult mai fun asa cu HIIT, decat fuga cu pasi miiici,  muuulte ture de stadion.

 

Dulce, eu mananc in fiecare dimineata. Azi mancasem o banana cam cu 45 min inainte. Nu cred ca are legatura cu hrana.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca doriti total body workout, va recomand sprinturile reale la stadion. Azi noapte m-am trezit de 4 ori cand ma intorceam de pe o parte pe alta, pt ca am facut febra musculara nu numai la picioare, asa cum ma asteptam, ci si la brate si abdomen inferior si lateral. N-as fi crezut in veci daca-mi spunea cineva, dar are sens...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

helouuuu e zi de munca wla mine brrrr

nu stiu cum e cu sprintul pe stadion dar daca vrei sa stii ce inseamna febra musculara iti recomand 15 min legs cu tracy, vezi ca e video mai o pagina doua inapoi. am o febra musculara cumplita la partea superioara a picioarelor fatza, ceea ce m-a facut sa-mi urasc casa altfel faina tot wk...am scara interioara sa ma misc de sus jos a fost un cosmar. Inca am probleme sa ma asez gratios pe scaun, metoda prin trantire functioneaza perfect.

M-am dat putin pe banda dar slabut, sa alerg era un chin, cat sa fac ceva sa combat febra.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am facut pozele de before, mai incolo voi manca ultima pizza :))) si de maine gata.

acum sunt in cautari, mi/am cumparat produse de la covergirl dupa ce am studiat utube/ul si am vazut zeci de recenzii despre fonduri de ten de tot felul toate marcile posibile si imposibile.

ieri am fost in Dresden, am stat in Tk maxx cateva ore, mi/am cumparat o crema de fata cu 20 de euro in loc de 80, chestii pt machiaj, cev caouri pt colegele sotului ca sa nu alerg de Craciun.

cautam si mobila, nuu am gasit pana acum nicaieri o canapea care sa imi placa...ba, am gasit una dar era sapte mii de euroo :)))))))))))

patul l/am gasit,, vreau unul cu cadru de metal, sau il iau de la ikea sau il comand de pe net.

 

pt maine am in program o incalzire generala, nu fac ceva tintit. am vazut un exercitiu fain de hiit, 20 sec exercitii, 10 sec pauza intre. genuflexiuni.flotari. ridicari d epicioare. flotari din planc cu hi5, jumping jack, burpees.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am fost la alergat in cartier inainte de masa de pranz. Am reusit sa alerg in 5 minute distanta pe care am facut-o data trecuta in 7 sau 8 minute. S-a cunoscut ca am fost la sala intre timp ca am terminat mai repede ca de obicei. Si inca o tura de 5 minute dar pe alt traseu unde e alee pietonala facuta cu nisip nu asfalt si care e la deal dar nu foarte abrupta. Dupa care am capitulat ca nu ma simteam bine cu piciorul. Joi am plecat de la sala cu durere la piciorul drept. Azi am simtit si mana dreapta cum ma doare. Si mai si trebuia sa pregatesc pranzul.

Ziceam ca mai incerc sa fac ceva alergare pe seara. Dar din pacate am uitat ca sunt legata de toaleta azi si maine ca am luat ceva pastile.

 

Xio, ai grija ce pat metalic iei de la IKEA. Un coleg a avut si s-a rupt patul cu el.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...