Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Hehehe, Anda, felicitari! Uite asa "lup" am si eu acasa. Cand m-a cunoscut acum multi ani eram rotunda, acum am vreo 11 kg in minus. Sta si se gandeste cu nostalgie la 'vremile" alea si le descrie asa, juicy:))))

 

Eu ma tin de treaba, dieta fff simpla si alergat si am ajuns inapoi la cele 58 Kg traditionale. Se vede f bine cum am dat jos de pe picioare, problema insa este ca se vede si la fata foarte (daca nu chiar prea) tare. Si iar am de luat o decizie. Continuu sa alerg, slabesc si ajung la o silueta care-mi place, daaaaar fata mea ingusta si pometoasa imi va trada fiecare din cei 40 de anisori… si ceva in plus! Mi-a facut sotul o poza pt o revista si se vede ca am fata oarecum lasata. Nashpa. O sa incerc cu face yoga numai ca nu e prima oara cand ma opresc din drum din acelasi motiv: fata!

 

Dulcetico, te bat! Pune umarul la treaba, ca numai consecventa te duce unde vrei. 

 

Marina, bravo! Vad ca-ti revine motivatia si asta e f bine. Zumba poate f fi entertaining. Eu nu pot din motive de genunchi, dar fii-mea face constant din iulie de 3 ori pe saptamana si nu rateaza nicio clasa, cat e ea de putoare in rest!

 

Xio, cred ca o sa faci o febra musculara de zile mari! Bine ca ai revenit la sentimente mai bune cu hrana;)

 

Mocanita, esti de admirat, zau asa, cu clasele tale!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 998
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Am facut 1 ora de stepper,numai pentru ca m-a certat Caro.Merci! Altfel nu ma dadeam jos din pat. Nu am mai mincat nimic dupa 19.00 si azi am lasat-o moale cu ciugulitulazi. Imi chioraie matele si n-am nici un sentiment de relaxare,despre care vorbiti. Poate pentru ca la mine in bloc nu am sauna?

Noapte buna!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asa, da Dulceata! Pai se poate?! Bravo! Baga si tu o baie cu spuma daca n-ai sauna.

 

Ieri a plouat mai toata ziua (cica e o coada de furtuna tropicala care isi face de cap pe aici) asa ca mi-a fost teama sa alerg aseara (intuneric, deal si vale, pavaj alunecos), asa ca am executat un fel de mars cam 30 de minute si vreo 4 Km. Am ajuns acasa fleasca de transpiratie, deci banuiesc ca se pune si asta:))) Eram si la CM intr-o zi de aia nasoala, asa ca sunt happy ca am iesit, ca initial ma gandeam sa stau acasa sa ma relaxez cu o carte in mana.

 

Azi e tot ploaie, intunecat etc, cica furtuna nu ne slabeste, dimpotriva, acum vine partea cu vant, fulgere, cod galben si portocaliu chiar pe ici-pe colo. Hm, sa vedem cum o fi, ca vreau sa ies iar seara asta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nasol dulcetica. Noi cand am cumparat casa aveam in amandoua baile cabina de dus. Bine ca am putut in una sa ii convingem sa ne puna cada, contra cost evident dar au facut-o.

 

Eu am fost aseara la noua sala. Am fost alaltaieri in recunoastere cum se intra in parcarea de la subsolul cladirii, pe unde sa parchez, cum ajung la sala. Si bine am facut ca sunt 2 nivele subterane, vreo 4 lifuri care ajung la nivele diferite ale centrului si ce-oi mai avea de descoperit in afara de magazine si locuri unde sa toc banii. Inca n-am testat liftul care duce direct la sala ca acela nu se poate lua din parcarea subterana. Mi-a zis azi o colega care m-a zarit ieri acolo. Am mers cu cele mici si a trebuit sa completez formulare pentru ele ca erau prima data acolo. Si s-a cam dus timpul meu. am alergat 10 minute. Si a trebuit sa plec cu mijlocia la gimnastica. Dupa aceea m-am mai intors o ora cu cea mica fix cat a avut mijlocia ora ei. Timp in care am facut ceva pentru brate, tras din greu, ceva la picioare si bicicleta din aceea statica. La brate am exagerat cu greutatile si deja a inceput febra. La bicicleta a fost foarte greu. Am ales un program pre-stabilit cu variatii si m-a upt cand ma trecea pe nivelul 19. Mi-a crescut pulsul rau de tot.

Sauna sau dus inca nu am incercat din lipsa de timp. Nu iese bine pasenta miercurea. E greu sa merg acolo intre 4 activitati ale lor penru ca nu se deschide la ora 4 la copii cum mi-ar conveni mie ci de abia la 17:15 iar mijlocia are la 18 gimnastica pana la 19:15.

De mers sigur merg in curand ca tot am descoperit aparat pentru muschii din partea sus a picioarelor, in fata. Plus bicicletele cu program.

Ah si ce imi place cel mai mult este ca nu-i asa aglomerata sau este mai mult spatiu, sistem de AC mai nou, si nu se simte miros de transpiratie. Ca m-am facut tare sensibila la asa ceva.

 

Caro, pai si la mine se pune alergatura de colo-colo dupa fundul copiilor [:D]  Nu ne trebuie bratari sa ne dam seama de consum si sa simtim ca am facut miscare.

 

La kg stau la fel de prost. Nu ma duc sub 66. Dar nici de alune si nuci nu ma las ca prea ma ajuta sa n-am riduri pe fata. Carne am mai scos din meniu dar tot am peste zilnic. Si cat sunt intre marimile 38 si 40 ma declar multumita.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Otilia alunenele si nucile sunt f bune dar  cate un pumn pe zi.4

si noi macam aproape zilnic, cateodata prea mult dar mna...ce sa facem :)))

 

azi iar am ajuns mai tarziu, am fost cu seful sa imi arate apartamentul....e superb, dar am vazut ca cel al vecinului are baia mai mare si camera de zi de vreo 2 ori cat a noastra.

Pe de cealalta parte al nostru e pe 2 etaje, cu 2 bai *pe aia de la mansarda a facut/o cu vana, cum i/am spus), si o bucatarie de peste 20.000 de euro.....

 

Azi am mancat doar dulciuri, dimineata 2 wafe de orez expandat cu gem fara zahar si o banana, la lucru 2 bananae si un mar, acum 4 smochine. ma pun s aimi fac niste paste integrale cu peste.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...