Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

  • Răspunsuri 998
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Azi 15 min pt abdomen si fesieri. Am o febra musculara groaznica. Nu ma pot aseza/ridica de pe scaun,nu pot urca scari. Si azi e frumos afara si daca pot,cui pe cui se scoate ,poate plec si azi la alergat cu urcat scari. Cum,Xio,n-ai devenit expert in machiaj? [:)]

 

Parerea mea este sa folosesti o bb cream, crema de fata cu pigment, sunt la multe firme si de calitate, in principiu au colorant mineral, nu fac mare damage la fata, ba unele chiar fac bine

Mai depinde acum si de culoarea tenului si diferenta cearcanelor...

Daca nu sunt de speriat,  peste bb cream poti folosi cu o pensula mare un fard de obraz luminos, cu tente de auriu ca sa reflecte lumina, și aplici pe pometi, sus si puțin in jurul ochilor... culoarea trebuie sa fie foarte discreta, te uiti in lumina zilei, nu la bec, ca e posibil sa te păcălească :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Merci,Anda!

De 2 ani folosesc BB cream,dar ca sa-tu faci o imagine ,imi ajunge aproape un an, un tub. Inainte imi mai luam fond de ten sau erau primite cadou si se uscau ,ca nu le utilizam, decit foarte rar. Acum deja cred ca ar fi necesar ceva intre BB cream si ce face fata asta. De aia cind am  auzit-o pe Xio cu 3 fonduri de ten,am presupus, ca a beneficiat si de ceva consiliere. Asa se folosesc professional pt efecte optice deosebite ,adica pe pometi conturul fetei mai inchis. Eu n-am nevoie de corectat forma fetei,ca-i alungita.

M-a fardat de vreo 2 ori o make-up stilist prin malluri ,dar aveau target sa recomande,banui,numai marci foarte scumpe. Cred ca si foarte bune. ...  Oricum, la cit folosesc eu se amortizeaza bine ,fiind perioada lunga. Mi-am cumparat niste corector si ceva de sprincene,dar mie mi-ar trebui o sacosa de produse,ca-s tare descoperita ,la capitolul asta. In fine,sa ajung eu in grafic  cu kg,ca efectul psihic al unui look slim e mai tare, ca retusul fetei.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dulcetica, doar m/a uitat pe utube si am cumparat fondurile de ten dupa ce am vazut acolo review.uri. :))) pana acum nu am reusit niciodata s afolosesc nici macar jumatate de tub de fond de ten.

 

Dar am cumparat la oferta de la Garnier  un fel de primer ceva cu 5 secunde care cica mascheaza porii. Spre surprinderea mea chiar ii mascheaza, nu se mai vede aproape nimic.

 

singurele produse de machiaj pe care le/am termina in 30 de ani de existenta sunt rimelurile. Imi cumpar doar de la Blinc.

In rest...rujuri, farduri, blushuri etc, toate exprira aproape nefolosite....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Minune mare. Am fost la sala noua si am gasit un apparat la care mergea sa alerg intervale. Era setat 2 minute alergat la 8km/h si 2 minute mers la 5km/h. Cele 2 minute nu le-am ales eu dar vitezele le-a luat cumva cand m-am jucat eu la butoane. In fine, am reusit sa termin 30 de minute desi am mers acolo dupa 6 seara. Dupa cele 2 minute urca bine de tot pulsul, inspre 180. Dupa care scadea pana la 130. Mai mult de atat n-as fi putut trage de mine nici ca timp si nici sa fi crescut vitezele.Si minunea este ca n-am facut febra deloc. O fi ajutat sauna de dupa. Dar a fost scurta, 5-6 minute ca de abia respiram acolo.

 

A fost insa si ceva ciudat. Cand trecusem de jumatate, am inceput o tura de alergat si am simtit cum ma ia un val de caldura din cap pana la picioare. Ce senzatie. Am realizat ce-a fost cand a ajuns la picioare. O senzatie similara am avut acum 11 ani cand mi s-a bagat calciu intravenos, o seringa, a doua si la a treia am catadicsit si eu sa simt valul de caldura. Ciudata senzatie.

 

Eu tot BB cream folosesc. Pana la crema aceasta n-am folosit alte pudre sau smacuri. Aceasta e usor si rapid de pus si are si un SPF micut numai bun pentru Norvegia.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa o iau carolinei inainte macar la taste, ca la fuga nu pot :)

 

Detox. de zahar. day one, nu m-am atins de dulciuri si cafeaua o beau neagra

Dar fructe maninci? T-i-ai propus o detox temporara? cit iti ia ,teoretic? Caro parca vorbea de 2 saptamini,dar fructele suplinesc ,cu succes,dupa mine. Rar mi se intimpla sa mai maninc vreo punga de alune in cioco. [:-)))]

Am facut 15 min taebo,dar nu-s prea mare fan.

Otilia,e frig la tine?

Eu prefer genul de miscare cu antrenor ,aparatele nu ma tenteaza ,ca nu am forta.

Ce spui tu ,Xio,de 30-45 kg,cred ca nu le-as putea ridica vreodata.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...