Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

  • Răspunsuri 998
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eu mi-am propus sa petrec ceva mai putin timp pe net si mai mult la hobby-uri, de asta am fost cam sporadica pe aici. Miscare fac cat de cat, ca am fost racita, un virus f ciudat, am simtit in principal epuizare si durere de nas/fata/cap. Ciudat si epuizant, am fost si f ocupata si n-am apucat sa-mi "dorm" boala, asa ca am tarait-o cam mult… Acum insa mi-am revenit si am iesit si ieri si alaltaieri la walking/running. Alaltaieri 6 km, ieri 8km. Azi e zi de Power Yoga.

 

Dulcetica, despre ce rezultate vorbim? Da, am intrat in post, dar eu sunt cam in post in general [:D]  Tu cum esti cu postul? Ziceai ca in postul asta incerci metoda McDougall parca, nu? Cum merge?

 

Anna, cred ca ti-am mai zis mai multe pe aici ca metoda ta de slabit cu mancat putin si tot mai putin nu e ok!

 

Anda, nasol slabitul pe motiv de boala la copil. E deja mai mult decat maine [:D] , te-ai dus la munca la sala?

 

Xio, mi se pare mie sau esti cam demotivata? Unde e fata aia care ne raporta de cateva ori pe saptamana minunatii de la sala si doar 1 data pe saptamana cheat day?!

 

Marina, de ce mananci haotic si prost? Lipsa de timp sau depresiune intrasahariana?

 

In general, atmosfera aici (in afara de faptul ca nu prea e [:D] ) este cam lipsita de zvâc! Hai sa ne mobilizam, mai sunt vreo 5 saptamani pana la Craciun!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sotul mi a facut cadou un abonament de 6 luni la sala.... hm?? O fi vreun apropo :)) ??

Am facut in casa ... scari :) cat o adoarme el, eu urc și cobor pana mi se taie resuflarea... am simtit putin la picioare dar tot nu e sala...

Dar acum cu abonament .... se schimba treaba,  imi iau iar "sportul" dupa mine,,adica echipamentul, si cand am o fereastra in program, ma duc :)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu mi-am propus sa petrec ceva mai putin timp pe net si mai mult la hobby-uri, de asta am fost cam sporadica pe aici.

Dulcetica, despre ce rezultate vorbim? Da, am intrat in post, dar eu sunt cam in post in general [:D]  Tu cum esti cu postul? Ziceai ca in postul asta incerci metoda McDougall parca, nu? Cum merge?

In general, atmosfera aici (in afara de faptul ca nu prea e [:D] ) este cam lipsita de zvâc! Hai sa ne mobilizam, mai sunt vreo 5 saptamani pana la Craciun!

F bine ,ca tai pierdutul timpului pe net ! Si eu mi-am propus sa il reduc. Cuantificind vad, ca e mult prea mult timp irosit .

Tin post ,dar am scapat in niste covrigi 2 zile ,ceea ce nu se va mai intimpla. Evident ,nici un progres.

Sport zero. Miine  plimbare si aerobic.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

suntem in proces de mutat, carat cutii pe scari, slefuit pereti samd :)))) abia astept sa terminam cu asta.

Am fost ieri la antrenament, in rest toata saptamana nu am facut sport, miercuri am impachetat si carat cutii de dimineata pana dupa amiaza. am zis ca se pune ca efort :)))

 

ieri nu am facut sparring ca avem cativa baieti care dau cam tare si desi imi place cand luptam, nu ma prea incanta ideea de a primi pumni din fundul gradinii. cand sunt antrenorii e fain ca desi lovesc tare se simte doar cand nu suntem cu garda sus.

am facut cateva exercitii faine, unul dintre ele l/am facut in pereche cu un baiat care face calisthenics. adica la ei incalzirea inseamna flotari si tractiuni fara numar. Exercitiul era sa stam in pozitie de flotare, fata in fata, si s aincercam sa il tragem pe partener de mana ca sa il destabilizam si sa pice...3 minute.

la sfarsit am facut 30 sec cu pauza de 30 de secunde. doar 2 exercitii, sa dam cat mai multe lovituri de picior, prima oara cu stangul, a doua cu dreptul. am reusit 48. cea mai antrenata fata de la noi care are un corp incredibil a reusit 55.

Bine, are vrei saptesprezece ani, arata de ..... innebunesc. are niste picioare cu niste bicepsi femurali de nu imi pot lua ochii de la ei. si niste brate musculoase si un fund musculos....superb arata. Face atletism( alergat, aruncat cu greutate, toate probele), calarie, e la pompieri, picteaza si deseneaza superb.

 

nu prea stiu cand avem antrenament cum se pot baietii concentra la ce facem....

 

Cu mancatul nu stau bine, nu am reusit inca sa ma pun pe linia de plutire, tot mananc la lucru dulciuri, mananc iarasi paine.....dar cand ne mutam si imi instalez robotul ne redresam

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...