Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

azi mi-am facut un shake cu mere, ghimbir, banane si capsuni , bun rau dar mi-e o foame de mor. Incerc sa ma intorc usor la rina dar cand se face ora 6 seara uit de madame asta si golesc frigiderul.

Mi-a trimis maica-mea o dulceatza de fragutze de doar sa moara madam rina asta

si nici sport nu fac suficient sa compensez fragutele si ciocolata ROM , aia romaneasca de pe vremuri

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 998
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Sa scriu repede ca am fost la sala :) finally!!

Daca tot am slabit deja, am trecut ka aparate,  am sarit peste alergat..  dar asa plictisitoare mi se par exercițiile. .. :(

Voi ka ce va ganditi cand faceti aparate? Ca de exemplu la alergat ma concentrez pe respirație,  pe pas, sa schimb ritmul,  pe brate, pe cine mai vine, cine alearga mai tare ca mine... :))) d'astea..

Dar n sala, pe aparat, imi vine tare greu...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

te concentrezi sa faci cat mai corect exercitiile, sa iti simti muschii pe care ii lucrezi si nu altii, sa urci cu greutatile, te uiti in oglinda sa le faci cum trebuie, cu ocazia asta iti vezi muschii si te motivezi s atragi mai tare. :)))

asculta muzica. si cauta exercitii pe net ca sunnt extrem de multe,, trebuie sa le mai schimbi si sa faci alea care iti plac.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu am inteles ce vrei sa spui :)))))))

 

daca faci de exemplu exercitii pt biceps sau umeri, triceps samd, e bine sa faci 3 sau 4 serii, fiecare serie de cate 8/10/13 repetari, depinde de ce vrei: sa pui muschi sa sa dai jos din grasime fara a pune masa musculara.

Oricum nu se pune masa asa de simplu, trebuie sa muncesti mult.

 

Daca vrei sa vezi crestere musculara, faci 8 repetari dar cu maximum de greutate, astfel incat la ultimele 2/3 repetari sa simti ca nu mai poti.

daca nu vrei neaparat o crestere musculara, faci mai multe repetarii. Pt oblicii abdominali de exemplu, se fac repetari multe cu greutate putina, ca daca faci cu greutate mare atunci ti se ingroasa talia (iti creste muschiul si da impresia de talie dreapta).

 

Sa ti dau un exemplu pt biceps:

= 1 serie de cate 8 sau 10/12 repetari cu bara dreapta

= 1 serie  cu ganterele din stand in picioare

=1 serie  cu cotul sprijinit pe genunchi

=1 serie la scripete

 

Incepi cu x kg de exemplu la prima serie din fiecare exercitiu si la fiecare serie cresti cate putin greutatea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...