Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

  • Răspunsuri 998
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

buna. ma primiti si pe mine in grup?

 

istoricul meu: inainte de sarcina aveam 50-52kg la 165cm. alergam de 2x/sapt, o data pe luna participam la diverse curse de 10 si 12km (media de 55min pt 10km). Am alergat pana in luna a5a de sarcina (fara excese si efort diminuat, bine-nteles) dupa care am trecut la bicicleta in sala + plimbari prin padure 1x/sapt, tot cam pe la 10km; asta pana in seara nasterii. si tot am luat 12kg in sarcina si m-am ales cu celulita... (nu ca n-as fi avut putina si inainte). dupa 1an1/2 de la nastere tot pe la 60-62kg ma invart :-((

 

de o luna1/2 m-am reapucat de sport: o sapt 2 sedinte de spinning 45min (5min intens, 2min relax) + 1 sedinta de 8-9km alegat afara - cu suisuri si coborasuri (9km in 57min media). a 2a sapt invers, 2 sedinte de alergat si una de spinning. si mi se pare ca nu slabesc, nu la picioare si coapse caci la talie si burta se cam vede; precizez ca burta n-am avut niciodata insa fund si coapse + celulita... cosmarul meu dintotdeauna. mananc +/-corect si variat, dulciurile si chipsurile nu fac parte din preferintele mele, beau 2l apa/zi + ceai verde. pacatul meu e din cand in cand (cam des) paine seara + paste si orez

 

ce sa fac sa scap de celulita??? recunosc ca nu fac masaj rugos, dar fac sauna si hamman la 1-2 sapt. + sportul. banuiesc ca nu vad nici o "slabire" a coapselor din cauza sportului, insa mi-as dori ceva ameliorare... sunt nula la inotat desi mergem la piscina, nu fac decat sa ma balacesc cu fii'mea. Aveti idei, sfaturi pt mine?

 

multumesc si o zi buna

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

Bine ai venit ,Lea! Eu evident n-o sa dau sfaturi ,ca nu-s competenta la capitolul asta ,dar iti doresc succes!

Incearca sa tii Montignac  o perioada si cu sport,clar o sa vezi rezultate.

Anda,eu am putina febra ,dar e clar ca nu fac destul de intens pe cit ar trebui.

Miine si poimiine fac cite o ora si poate-s lata si eu dupa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Lea :) 

Ce e ciudat e ca eu in tp sarcinii nu am avut celulita, ci doar inainte si acum, dupa ce am slabit iarasi... ma gandesc ca se uniformizase cumvavstratul de grasime, sau ca am mancat complet fara sare...

Din păcate stiu ca la capitolul asta... nu știu nimic, in sensul ca ce ae potriveste cuiva nu si altcuiva... ca in bancul ala cu "imi pare rau ca nu fumezi ca iti recomandam sa te lasu de fumat :) " ... adica tu deja zici ca ai dieta sanatoasa....

Iti urez insa mai multa încredere in tine si sa stii ca am observat ca avem tendința sa ne vedem mai "celulitoase" decat suntem in rwalitate :) !!

 

Dulcetica, eu inhat repede gantere de 5 kg si fac rapid 2 serii de fandari, alerg cateva min si apoi mai fac repede 2 serii,  ca daca apuc sa stau intre ele nu mai misc un deget... si aaa scap si repede și se pare ca am si febra de rigoare :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Din ce imi dau eu seama, pentru un corp bine proportionat ar cam trebui sa apelez ka un antrenor personal :(

Ca recunosc sincer ca una e sa slăbești prin alergare, te păstrezi slim dar nu ridici fund sau compensezi umeri prea lati, si alta e sa te invete cineva cum sa construiești masa musculara echilibrata, in funcție de necesitatile personale. ..

:( si cum de icamdata nu prea imi permit....continui cu miscare light pentru sanatate... 

Voi ati avut vreodata antrenor? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Buna! Nu ,evident ,ca n-am avut! Continui in ritmul acesta ineficient. Ieri 30 min ,destul de intens ,desi imi propusesem 45 min ,dar am fost invitata la o cafea si am intrerupt. Azi sper 30 min aerobic si 30 stepper. O saptamina perfecta!

 

:)) recunosc ca si eu am fost deturnata de cateva ori de la sala in favoarea unei cafele... hi hi, era cea mai buna cafea, parca chiuleam de la școală :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...