Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

Hello!

 

Eu cu greu ajung la sala. De aceea nici nu am mai scris. Si cand ajung pe acolo ma duc sa alerg ca la clase e mai complicat sa ma programez, sa fiu la timp acolo.

Am primit un Fitbit Charge si vad ca zilnic am multicei pasi (chiar si 11 000) fara sa merg la sala. Plus multe scari urcate acasa sau la servici. Ma tine in forma alergatul dupa copii, cu ele la acivitati.

 

Lea cred ca ai formatul meu. In talie bine de tot insa grasime pe coapse. Ce bine suna programul tau cu 1,5 ore pauza la pranz si sala tot acolo. Si eu am sala la parter dar am doar 0,5 ore de pauza. Iar dupa servici alerg acasa. Inainte de munca nu se poate pentru ca eu duc copii la gradinita/scoala.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 998
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

buna.

intr-adevar Otilia, am noroc. la inceput eram ofticata cu pauza de pranz asa mare (desi de ceva vreme putem sa luam pauza doar o ora, insa nu mai putin); imediat ce m-am apucat de sport, mi-am spus in egoismul meu ca nu e chiar asa rau :-))

Si mai am si noroc ca o verisoara e venita la mine ca "fille au père" si ea se ocupa cu dusul si adusul copiilor de la cresa/scoala asa ca profitam, profitam (sotul doar cu mersul la sauna/hammam ca de sport e inca in faza de proiect, de la anu' cica se mobilizeaza :-))

am si o veste buna: luni dimineata mi-a trecut cantarul de la 61.4 la 59.8; imi venea sa-l pup nu alta :-)) Urmeaza sa ma motivez si pe perioada vacantei, sa continui sa ma tin de treaba si sa alerg macar o data/sapt si mai ales, sa nu abuzez cu mancarea

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ouf Anda,... sunt f lenesa cu sportul acasa; tot timpul aman, aman si ma invart degeaba si dup-aia culpabilizez; lenea, procrastinarea :-)) bate-o vina.

si anul trecut, pt ziua mea, m-am tot smiorcait sa primesc o banda de alergat; in capul meu ma vedeam folosind-o cand ploua si cand dormea pisulina, profitam la max; si am primit-o... si asa ce zace singurica si nefolosita de luni si luni intregi... nici macar de praf n-o mai sterg. si-acum as vrea o bicicleta de spinning, insa la fel, costa mult si tare mi-e teama ca urmeaza soarta bandei :-)) Asa ca nu indraznesc sa propun asa ceva acasa caci ma fugareste dl sotzu'

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nimeni pe la sala, sau parc... sau macar pe salteluta ?

[flo2]

 

Eu am mai fost la sala...

Si mi a intrat in cap ca mi s-au departat muschii abdomenului  :( ca atunci cand fac exerciții , abdomene adica, pot apasa cu degetul pe buric si ...intra înăuntru. .. nu știu dacă erau asa si inainte de sarcina ca nu am verificat asta niciodata... dar acum nu stiu ce sa facă, sunt tare amarata  [ups]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...