Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Dulciuri de mancat in parc / drumetii / excursii :-)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 48
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

nu, am scris mai devreme ca nu fac mai deloc dulciuri/prajituri de casa.

poate o data pe an sa mesteresc niste clatite - pentru fetita, iar pentru noi, de 2-3 ori pe an - placinta cu branza dulce si stafide.

daca as face, am manca cu totii, ca ne plac dulciurile...si ne-am ingrasa, mai bine nu. cum s-ar zice - piei ispita.

bomboanele acelea ni le facea tata in copilarie, pe vremea impuscatului, cand nici bomboane sau prajituri nu prea se gaseau...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu ca nu i-as da, nu fac dulciuri pur si simplu.

daca as face, cu siguranta as incerca reteta, macar o data, cu siguranta i-ar placea si mi-ar tot cere....si nu vreau, incerc sa-i reduc dulcele din alimentatie la strictul necesar.

chiar tu ai spus ca vrei ceva bun-bun-bun, nu neaparat sanatos. sau am citit / inteles eu eronat ?

pana la urma, zahar ars cu nuca, lasand la o parte caloriile, e mai "curat" fata de un drops din comert, care are si coloranti, conservanti si alte E-uri.

si oferit din cand in cand, cu moderatie, cred ca e ok. nu spun sa pape copiii chestii d-astea zi de zi, pe termen lung.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  In parc nici noi nu caram mancare si nu imi placea cand erau mici copiii ca bunicii, fara sa stiu eu, duceau diverse. La picnic, cand plecam in drumetii o zi intreaga, da, caram.

  Cand iesim in parc, in ultimul timp cu bicicletele, facem la un moment dat pauza la un chiosc de inghetata. Luam cu noi doar apa.

  Referitor la imunitate, si acum imi amintesc cat de siderata a ramas o baba cand mi-a atras atentia ca odrasla mea tine o piatra in mana si o linge, sa i-o iau, Zic nu, nu i-o iau ca pe asta a curatat-o deja (daca i-o iau el ia alta si o linge si pe aia :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...