Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bulgarasi de Februarie 2015 (2)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 851
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Alynutza,Isabel doarme pe spate cu capul intr-o parte. Pe dunga nu mai doarme de ceva vreme. Pe burtica o mai pun,dar doar ziua si doar daca stau pe langa ea sa o supraveghez. De vreo doua ori am prins-o ca si-a bagat nasul in paturica :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

helen, carmen descrie perfect tresaritul normal al bebeului

 asa tresare si al meu. se zice ca ei sunt in rem 90%din somn si atunci e firesc sa se mai sperie

 

alynuyza, eu l.am culcat pe burta numai dupa operatie cand nu avea vooe altfel, si a facut saracul vanatao si bataturi in genunchi. acum nu il ton pe burta decat la masaj si baita.

 

 

c

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata mamicute cu puiuti frumosi!

 

Va servesc cu o cafeluta sau un ceai, dupa preferinte. Ma gandesc sa fac clatite din 2 ingrediente: oua si banane si sa le fac tigaie unsa cu unt de cocos. Voi ce papati bun astazi?

 

Helen, asa tresare si Efremica Zambilica. Eu zic ca este perfect normal insa daca simtul tau spune altceva, atunci mai bine o vizita la doftor.

 

Alynutza, doar pe spate doarme E. Nu ii place mai deloc pe burtica. Stiu ca pana pe la 6 luni cand se intorc ei singuri cu totul de pe burta, abia atunci e okay sa fie culcati pe burtica, altfel este riscul de SIDS mare. 

 

Lory, voi cum sarbatoriti astazi?

 

Carmen, o zi frumoasa va doresc!

 

Noi incepuram cu stangul ziua. Efremica s-a trezit la 5, l-am luat cu mine in pat si abia pe la 06.15 a mai adormit cam vreo ora. Dar, Luca s-a trezit la 05.30 si a venit cu pumnii in usa unde dorm eu cu Efrem, l-a luat dl Pinguin pe sus si dupa 15 min de zbierat i-a dat o palma la fund. :( Efectiv nu se linisteste orice i-am zice sau face. Ne sperie cateodata. Acum e mort de somn, pe la 11 cred ca il pun la nani. 

 

Eh, cam atat. Va tzuc!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata :)

 

Iuli imi pare rau ca Efremior v-a trezit asa de dimineata. El in ce stadiu mai e? Se mai trezeste noaptea sa pape?

 

Helen ce voiam sa iti mai spun de tresariri, e ca la mine nu sunt regulate, tresare (fix ca si cum s-ar speria) si gata, nu tresare de cateva ori la rand.

 

Nici eu nu o culc pe Vera pe burtica, ei nu ii prea place sa doarma pe burtica. Pe burtica sta cu capul ridicat, se uita in toate partile pana oboseste si apoi isi lasa capul dar se enerveaza, nici gand sa se calmeze si sa doarma. Atata vreme cat e supravegheat somnul pe burtica e ok (spre exemplu stiu ca bebeii care au reflux dorm mai bine pe burtica).

 

Noi azi suntem liberi (asta e un fel de a spune, ca iubi lucreaza de acasa) si eu cu fetele. Poate mai pe dupa amiaza iesim sper eu. 

 

Lory, e si la voi liber azi? Aveti planuri frumoase? Aaaa, m-am uitat iar la poze ca tare dragi imi mai sunt. Sunt tare funny pozele cu Ley si pe fundal se vede caruciorul, bratele caruciorului par a fi cornite. E dulce foc fata voastra!

 

Vera s-a trezit la 7.30, a papat si iar somnic, o astept imediat sa se scoale. Si asa nu imi place ca trebuie sa ma mulg acum, sa am laptic pentru ea cand se scoala. Ca vreau sa ma tin zilele astea de program de hranire cu biberonul. Oricum diferenta e majora, cand se vede ea la san (aseara si azi dimineata) e bucuroasa tare, rade, apuca sanul cu ambele maini, sa nu ii mai dea drumul.

 

Va pup, ma bag la muls si mai vin

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fete dragi,

 

Si Stef tresare; chiar des. Nu m-am ingrijorat, stiu ca e normal.

El nu doarme niciodata pe burtica. Daca il pun pe burtica, trage de cap, se uita imprejur pana oboseste. Apoi ii cade capul si daca nu il intorc incepe sa planga. Doar de vreo 3 saptamani ce mai accepta sa stea pe burtica. Inainte de 3 luni, daca il puneai urla de te auzeau toti vecinii.

Carmen, si eu cred ca Stef va refuza biberonul. Nu stie ce e ala si nici suzeta nu i-am dat. O sa incepem diversifucarea cu lingurita. La 6 luni. Ori daca va primi biberon, va refuza tzitzi ca in primele zile.

Alunutza, Stef este extrem de agitat la masa. Ia o gura, apoi se uita pe pereti, se foieste, se rasuceste, se arcuieste, mai plange, chitaie. Atunci il ridic pe umar sa mai uite. Il mut la celalalt san, schimbam pozitia si tot ce iti poti imagina, doar sa-l pacalesc sa mai pape. Ca foame sigur ii este.

Iuli, bravo, felicitari pt contract. Mai, dar eu n-as pleca din casa asta pana nu mi-as descarca oful pe vecinii aia nebuni. I-as teroriza vreo saptamana inainte, iar in ziua plecarii le-as spune tot ce am pe suflet.

Felicitari, rezultatele sunt spectaculoase. Abia astept sa ma reapuc si eu de sport, sa mai dau jos astea cateva kilo luate cu alaptarea.

Miha, si eu zic sa-l imbraci mai lejer pe Ioan si doar cu hainute 100% bbc. 

Lorycic, mult spor, draga mea! Cand ai timp, poate ne faci o poza la partea de ingrediente de pe pachetul de servetele? Piticul meu de pe creier ar fi recunoscator :)

Soparlici, asa e si la noi scaunul. E ok.

Cu spalatul la fund e tot mai bine. A plans din ce in ce mai putin, iar azi deloc. S-a obisnuit.

V-am zis ca daca il las pe bb singur in camera, ma striga tot mai tare pana vin? Va las o poza de azi dimi cand m-am dus sa spal vasele si n-am raspuns prezent la apel :D

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...