Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bulgarasi de Februarie 2015 (2)


Recommended Posts

Buna fetele,

 

Mai mi-a fost dor de voi!

 

Va las asa ca de inceput de weekend o atentie, o maslina slab alcoolizata  [:D] , pentru ca ieri a fost ziua mea! Si iaca facui si 35, mnoh  [ph34r] A fost o zi coplesitor de frumoasa!!!

 

In rest v-am citit de pe telefon, stiu tot dar timp de tastat nu am avut deloc. Am sters pozele de pe drive de cateva zile, in ideea ca pun altele si n-am mai reusit. Acum mi-a dat o super eroare si cica a incercat cineva sa sparga contul. Daca sunteti de acord, putem sa schimbam parola, am ceva vreme astazi, printre treburi si pot face asta si sa v-o trimit pe pm. Doar daca sunteti de acord.

 

Alinutz ce haioasa e Celine, s-a tarat pana la tine, ce atata somn  [:D] Sa aveti drum b un in Ro! Da, suzeta sau san la decolare si aterizare (daca doarme nu te stresa, e ok), hidratare buna si protectie solara! Sa aveti parte de clipe frumoase si Celinut cuuminte!

 

Soparliciu ce haios e Alex cu epopeea sanului. [:D]  Spor la pregatiri, sa va iasa totul la superlativ!!

 

Carmenushu ce frumooos la zoo, si noua ne place maxim! Bravo pentru Veruta intelegatoare! Ah, pleci si tu in Ro? Cred ca trebuie sa mulgi cat poti si restul completare cu lp...pai ce sa faceti acum?Mergi sa te ocupi de botez? Sa ne mai pui pozici cu superbele mici!

 

Miha fruntea sus, puiule! Esti tanara, ai toata viata inainte! Pana si cele mai stralucitoare diamante au nevoie de cate o re-slefuire, asa ca fruntea sus si incredere! Cu lapticul fa tot ce poti, fara sa va chinuiti nici unul! In greutate a luat chiar foarte bine, pentru luna a 4a; majoritatea copiiilor iau undeva intre 650-750 luna asta deci stati f bine!!! Felicitari pentru premergator, sa-l alerge Ioan cu voiosie! (asta imi aduce aminte de fetita unei bune prietene, de la odiseea marmotei...mai era incredibila, la 5 luni alerga cu premergatorul, statea in picioare cum altii nu stau nici la 8, fantastica era! unii copii sunt mai repede pregatiti pentru asta) Felicitari pt cele 4 lunite ale Ioanului! Ah, daca vi se confirma ca are atopie, amana diversificarea pana la 6 luni si apoi grija mare la fructele/legumele alergene, etc.

 

Iuli ce frumosi sunteti! Felicitari pentru masina, sa mearga brici si sa va fie de ajutor, fara evenimente neplacute! Parintii colegului roman al marmotei au un passat asa si eu cam mereu ajung in spate, intre cele doua scaune si stau ingramadita dar eu sunt lata in umeri si inalta, mama ta spuneai ca e micuta, deci ar fi sa-i fie ok. Sa ne mai scrii cand ai vreme!

 

Eyna puiule, o sa fie bine! Ai o meserie minunata, bravo tie! Si eu dupa nasterea marmotei, din cauza iadului prin care am trecut, am avut nevoie de psiholog, deci si eu am studiat psihologie doar, la greu dar cu mine insami nu mergea. Asa ca go for it, daca simti ca asta e una dintre solutii! Fa ceva, orice, pentru ca suna a inceput de depresie post partum si e a naibii de afurisita. Pup Gabrielul frumos!

 

Andreut cum mai sunteti? Grija mare cu masina, asa de repede se obisnuiesc cu ea, incat apoi te chinui sa-l dezveti de asta. Felicitari pt cele -2kg, desi sunt convinsa ca preferai sa le ai si sa nu se chinuie puiul. Felicitari pt 4 lunite! Pozele de la botez?

 

Despre noi sunt multe de zis :). 

- piticot sta in picioare, pe mine, nesustinuta, cam 1 min; se taraie si-si face vant cu picioarele, drept urmare nu o mai lasam in pat deloc, nici macar 2 minute nesupravegheata. Am filmat-o sapt trecuta, era inainte de baita, f obosita si cu paturici absorbante sub ea, care o incomodau dar tot disperata sa avanseze; o sa-l sui pe drive. Altfel e cuminte si dulce si ranjita, e ca un soare si ea. cum era si surioara mai mare! Nici n-am crezut ca pot iubi asa de tare si de complet, doi copii! [il]

-eu am primit ochelari pt laptop/citit; am +75 la dreptul si -50 la stangul.

- marmotel a castigat medalia de argint la inot pe fata si cea de aur la inot pe spate, la concursul de final de an. esteun copil minunat, la o varsta minunata!

 

Sa-mi spuneti daca e ok cu parola, va rog. Iuli ce-as avea nevoie de tine... [:)]

 

Cam asta. Mai vin. Va pup apasat!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 851
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Lori,LÀ MULȚI ANI, sa fi sănătoasă și fericita alături de familia ta frumoasa ! Și sa ramai prietena noastra care ne înseninează zilele în continuare ! :**** 

eu sunt de acord cu schimbarea parolei . 

FELICITĂRI multe marmotelei, chiar ma uimește, e un copilaș foarte reușit, se vede ca te -ai ocupat bine de ea, așa ca , Felicitări mămico ! Iar Leya văd ca îi calcă pe urme.Frumos!

 

Andréea și eu vroiam isa te întreb Cum mai e cu greva !?

 

Soparlica ce frumos se alinta puiul tău là sân ! 

 

Iuli, sunteți tare frumușei ! Sa stăpâniți sănătoși mașinuța ! 

 

Eu sunt iar saltea dormeo dar din plăcere ca deja suntem là nivelul là care pot sa o pun ljos sa doarmă dar mi -e așa draga Cum sta broscuța pe mine și mă tine cu mânuțele sa nu plec ca nu îmi vine sa o mai dau jos. sunt delicioși bebelușii ăstia !!!♡♡♡

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani Lory! Frumoasa varsta! Sa fi sanatoasa draga mea, sa te bucuri de cele trei minuni din viata ta (il pun si pe iubi tau la socoteala aici, ca mie mi se pare ca merita - la ce privire fericita ai tu in ochi)! Sa stii ca tare dor mi-a fost de tine, dar am zis sa nu te mai bat la cap pe forum, public asa, m-am gandit eu ca o sa scrii cand o sa poti! Si cum a fost ziua cea minunata? Ce ai facut? Cum te-ai rasfatat? Ce cadouri ai primit? (daca tot vad ca ai revenit, pai sa te intreb nene, sa nu imi scape ceva ;)).

Felicitari pentru marmotica cea mare, frumoasa si campioana!  Vai ce draga imi e, doar cand ne povestesti asa cu mult drag despre ea. Iar piticot ii calca pe urme sigur! Atleta in toata regula, are toate miscarile si deplasarile la ea :).

 

Alinutzule ce dulce e Celine! 

 

Mai fetelor, mobili copilasi, nu am ce spune! 

 

Noi suntem ok, eu de dimineata alergata de fete si apoi am avut si zi de cumparaturi, asa ca acum am reusit sa ma asez, ca le-am pus in pat pe amandoua si sper sa nu le aud vreo 2 ore. 

 

In Romania merg ca am intalnirea de 20 de ani de la terminarea liceului si chiar nu vreau sa o ratez! O sa plec intr-o joi (4 iunie) seara si o sa ma intorc duminica! Asa ca are piticuta 2 zile pline fara mine si duminica pana dupa amiaza. Asta inseamna in total minim 10-11 mese pline (biberoane de 180-200 ml). Eu cu tot efortul daca reusesc sa ii las vreo 6-7 biberoane! Asa ca va primi completare de lapte praf. Iar eu o sa ma mulg si o sa arunc lapticul :(. 

 

Referitor la botez probabil ca ne prinde sfarsitul lui August, si facem la Gainusa pana la urma. Asa ca m-am cam hotarat. Sa vezi ce o sa ii rupa mainile piticuta preotului, ca na, o sa aibe aproape 7 luni.

 

Cam astea de la noi, va pup ca ma asteapta un morman de rufe de calcat, sa vad cate "dovedesc" pana se scoala fetele.

 

Va pupic si mai trec sa va citesc/scriu mai pe seara

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am mai incarcat niste poze - le-am pus si denumire/explicatie sa intelegeti ce si cum

 

PS - Lory, multumim ca ai schimbat parola! In principal google da mesaje de avertizare daca cineva incearca sa se conecteze fie din alta locatie decat cea standard, fie de pe alt sistem de operare, etc. (stiu ca mie la contul personal, spre exemplu daca ma concectez de pe windows si de la soacra-mea, imi da un mail cum ca "cineva" s-a conectat de la alta locatie, de pe windows, etc, asta pentru ca de obicei ma conectez fie de pe tableta sau macbook de acasa...). Eu sper sa nu fie cineva care sa incerce sa ne sparga noua conturile...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmen, sarutmana de incurajari! Asa m-am gandit si eu... problema sunt scaunele verde. Cum bag putin lapte praf, cum devin galbene.

Of, imi dau seama ca a fost tare frumos la zoo. <3 

Lasa cat poti laptic, restul lp... e vorba doar de putine zile. 

 

Alynutza, multumesc! Ai dreptate... asa am gandit si eu, motiv pentru care nu renunt la alaptat. Azi i-am dat doar 40ml lp ca era agitat si tragea de san si nu iesea mare lucru...si se inverzise scaunul. Urmatorul a fost iar galben. 

Cand descrii starile micutei tale parca as citi despte al meu... exact la fel am si eu sanii si la fel se comporta.

 

Lory, LA MULTI ANI fericiti!! Multa sanatate, impliniri si dragoste iti doresc!

Multumesc frumos pentru urarile adresate puiului meu! Inca nu il pun in el ca sa nu il solicit prea tare.. mai stau putin, chit ca el ar sta numai in fundulet si in picioare :)). Oricum nu am de gand sa incep diversificarea (propriu-zisa) inainte de 6 luni!! Doar ce o sa ii mai dau cate putin LP.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor

 

am intrat si eu pe drive sa vad pozele , vai,vai ce minunatii si frumuseti de copilasii aveti . Sa traiasca sa ne fie sanatosi

 

Am incarcat si eu pozici cu Sofia si va invit sa le vedeti. 

 

Va pup 

mai vin

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pup fetele,

 

Carmenus multumesc muuult! Pai a fost o zi superba, in care m-am simtit importanta si iubita! De la marmotel am primit o inima sculptata, in care suntem desenate noi doua + o vaza cu un buchetel artificial dar, culmea, foarte frumos + un cantec pe care mi l-a compus ea; de la piticot am primit un cantar uimitor, are bine peste 6 kg, a luat fantastic in 2 sapt; de la iubi o pereche de ochelari de soare bvlgari, pe care mi-i doream maxim (merg f bine si cand am "uniforma" si vesta anti-glont:D) si un aranjament superb de flori, pe care mi l-a ales, de fapt, marmotel. Am fost la restaurantul lui Jamie Oliver, e unul dintre cele dragi mie, am baut si 2 pahare din unul dintre vinurile mele preferate, bla. Tot raul spre bine, a fost, pt ca zilele trecute mi s-a blocat un canal la sanul drept si am muls ca disperata (inca doare) si asa am avut destul lapte pt Ley, incat sa pot sorbi si eu licoarea magica :))), fara sa-mi fac griji.

In aceeasi zi a ajuns si coletul de la mama, mi-a trimis un parfum, haine, briz-brizuri si vioara marmotei (luna viitoare e ziua ei), asa ca mi-a scartait happy birthday la vioara:))))

 

Am vazut pozele!!! Sunteti superbi! Ce-mi place de Vera cu fesul cu fundita, este frumoasa ca de revista! [il]  Si ce frumos doarme si ce curioasa se uite, cu iepurasii ei!  A crescuuuut, are niste trasaturi superbe! De Emma ce sa mai zic, este o dulceata!! Si ce frumos o imbraci si ce bine se taraste ea in nisip  [:-)))] . Vaaai, dar tati e cel mai tare, ce manichiura are  [:-)))]  Iar tu ai slabiit si esti cel mai blajin om pe care-l stiu eu! Foarte fericita sunt ca te cunosc! [il]

 

Sa ai distractie placuta in Ro si sa va iasa botezul super. Mie nu de popa mi-e mila ci de nasi, cu ditamai Verutul de ~7 luni si miscatoare  [pk]

 

Eyna am vazut  pozele cu voi! Sunteti minunati!!! Iti sta tareee frumos in rosu iar poza cand tu te uiti la Gabriel si el iti zambeste e de revista! [il]  Si ce toooort a avut, spectaculooos!!! Gabriel este mi-nu-nat si are niste ochisooori si niste gene! [il] Sa zambesti mai des, fata draga, ai toate motivele din lume!

 

Miha multumesc mult. Scaune verzui are si Ley, adica nu verde dar nici galben, in between. [:)]  Am vazut pozele noi, vai deci este ca o fetia in costumasul cu gluga roz [il] Si ce tare calareste caprinta iar aia cand zambeste este minunata! [il]

 

Nadia pai bine mai, tineai tu asa frumusete ascunsa??? Este superbaaa Sofia!!! Seamana cu mami si cu tati in proportii egale iar mami si tati sunt ataaaat de tineri si de frumosi! Tu nu cred ca ai fost gravida, sincer, arati senzational!!! Imi place de Sofia la nebunie si-mi plac pozele cand doarme cu tati si cu degetelul la gurita asa, ca ganditoarea! Minunati! [il]

 

Mai sunt impresionata ce copii frumosi avem, ce mamici si tatici pe cinste! Multumim Doamne!

 

Am suit si eu un pumn de poze si video-ul, sa ne vedeti si pe noi 4..ma rog, 5, ca e si pisica pe acolo. [:)]  Si cu atleta cea "devreme statatoare in picioare" [:-)))] .

 

Acum fug sa mai fac bagaje, ca tot fac si tot scot si tot....Daca auziti de vreun Virgin cazut, in drum spre Washington Dc, io-s  [:-)))] ...atatea piedici au fost, de am ajuns sa ma gandesc ca or fi semne sa nu plec. In fine.

 

Duminica frumoasa sa aveti! Mai vin.

 

Pup

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dragele mele

 

Lory mulumim de complimente. Da si mie unghiile lui tati mi se par cele mai tari! Cred ca asta e "preview-ul" pentru cand o sa i le coloreze cu oja! Ca nu cred ca mai dureaza mult. Ce de poze ai pus si ce mai imi plac, toate toate! Am vazut filmul, i l-am aratat si lui iubi si nu ii venea sa creada ca Ley e mai mica decat Vera! E mobila toata! Peste doua luni alergi dupa ea prin casa de nu o sa te vezi! Si peste inca vreo doua o sa alerge ea dupa voi. E minunata, sincer. Imi place mult in poza cu marmotel si tati, cand tati si marmo rad cu gura pana la urechi si ea sta serioasa nevoie mare.

In poza cu voi patru marmotzica e asa de fericita! Bine toti sunteti fericiti dar marmotiza exteriorizeaza fericirea asta asa de frumos! Emana multa caldura si bucurie poza aia.

Iar poza aceea cu cei patru ai tai (tati, fetele si pisica), cu canapleaua plina de copii, carti, laptopuri, tablete, pisica pe o margine, emana asa un sentiment de "acasa". De cald, calm si camin. Cam asa e si la noi sa stii, iubi o ia pe Ver cu o mana, si cu cealalata face ceva pe net sau cauta ceva pe tableta....

Draga mea, cadourile sunt frumoase toate, ai tai toti frumosi, am recunoscut si tricoul "this is not a beer gut" [:-)))] [:-)))] [:-)))]. Intr-adevar ai avut o zi minunata :). Si meriti asa cum am spus, meriti toata bucuria si fericirea asta.

 

Sa ai drum bun, sa iti fie bine acolo unde mergi si piticot sa se comporte exemplar. Cum o introduci tu de mititica in lumea afacerilor :).

 

Draga mea, referitor la botez, sa stii ca nasa (care e si prietena mea cea mai buna, ne cunoastem si suntem prietene de la 10 ani) a spus ca avad in vedere faptul ca facem botezul asa de tarziu, ea o sa "se bage" la tinut lumanarea, si o sa o tina nasu pe Vera [:-)))] [:-)))] [:-)))]

 

Nadia, am vazut pozele. Tare frumosi sunteti toti trei! Sofia e dulce tare, zambarata si dulce foc! Bravo, sa va bucurati de familia voastra tanara si frumoasa.

 

Noi azi am avut o zi tare dragalasa, am mers la plaja cu fetele. Am construit castele de nisip, de fapt eu am incercat sa fac un castel, fiica-mea cea mare l-a darmat si m-a pus apoi sa il fac pe winnie the poe, taica-su' a trebuit sa il faca pe porcusorul lui winnie, si tot asa. A cazut in nisip si a inghitit o gura serioasa de nisip, de m-am speriat ca se inecase. Pana la urma am intors-o cu capul in jos, a vomitat dar cu siguranta a inghitit suficient nisip.

Ver a papat de doua ori (de la sursa) a dormit, a gangurit si cam asa.

 

Am mancat peste pe plaja, am alergat. A fost soare si vreo 18 grade. Asa ca per total o zi perfecta.

 

O sa pun niste poze maine.

 

Acum va pup, ca ma bag la film cu iubi. Maine suntem iar acasa, ca e liber si luni (asa cum v-am spus aici toate zilele libere sunt in mai).

 

Noapte buna dragele mele

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mai fetelor eu v-am spus ca sunt baba si uit, nu?

 

Eyna, am vazut si pozele voastre. Gabriel e frumos frumos, si tu de asemenea. Ce bine te prinde rosu! 

 

Lory - eu cu tine cred ca as sta la vorbe trei zile si trei nopti si tot as mai avea cate ceva de spus. Tare mi-ar placea sa ne cunoastem "pe viu"  [pup] . Dar pana una alta ma bucur mult ca te cunosc virtual :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...