Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bulgarasi de Februarie 2015 (2)


Recommended Posts

Eyna, felicitari pentru... lapte!

 

Carmen, si arata foarte comod sistemul de purtare. Mie imi e frica sa il pun in ham... nu stiu de ce. Il mai tin cand am treaba, dar in general evit...desi devine tot mai greu.

 

Soparlica, felicitari! Sa va traiasca micul crestin!

 

A inceput sa doarma si mai putin noaptea. Acum se trezeste si din 20 de minute... varsa des, e usor subfebril, e iritat, nu vrea sa manance, mananca putin, nu doarme... simptomele clasice pentru eruptia dentara.

Sunt groaznic de obosita. Azi am crezut ca adorm la volan... in drum spre facultate. Am invatat printre picaturi, ca nu ii place deloc pustiului sa fac ceva cand sunt cu el... si cum nu doarme... a fost greu. Il mai tineau ai mei sa mai apuc sa mai citesc ceva... sunt groaznic de obosita. Tare mi-ar placea si mie o noapte de somn, dar nu imi pot imagina o noapte fara puiul meu. Asa ca astept sa se regleze el...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 851
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna fetele,

 

Mi-ati lipsit!

 

Multumesc pentru urari, dragele mele!

 

Alinut la muuulti ani! Sa fii sanatoasa, fericita si implinita alaturi de frumoasa ta familie! Distractie faina in tara si o Celinuta cuminte, iti doresc!

 

Andreut cum mai sunteti? Big boss cum e? Hai pune niste poze, sunteti tare frumosi!

 

Miha felicitari din inima! Manifestarile Ionutului sunt f agresive, eu sincer nu am prea auzit de asa treburi la dentitie dar nu inseamna ca nu se poate. Asta ai citit: http://www.babysleepsite.com/baby-sleep-patterns/4-month-sleep-regression/ ?

In orice caz, ai grija de tine! Stiu si te inteleg perfect, ca nu vrei sa-l lasi "singur" dar nu-i faci si nu-ti faci nici un bine, acumuland oboseala pana cand clachezi. Daca adormi la volan sau te imbolnavesti, Ioan va suferi enorm. Asa ca eu zic sa-l lasi cateva ore cu bunicii si tu sa dormi, fara sa te simti vinovata, pt ca nu ai de ce!

Te imbratisez cu tot dragul si-ti doresc sa va linistiti repede!

 

Eyna felicitari pt laptic! Parca te citesc mai linistita?!

 

Anuta cum e scumpa gogosica Irene? Voi cand aveti botezul?

 

Soparliciu sa va fie de bine botezul! E minunat Alex, ce scump, cu gurita larg deschisa!! Luni incepi jobul? Uf, pumnii stransi tare! Si da, eu cred ca-i va placea mult cu vaporasul si o sa doarma neintors!

 

Carmenus la multe lunite sanatoase si delicioase, minunatei Vera iar tie drum bun si distractie frumoasa! Tati se va descurca de minune cu fetele, sunt convinsa!

 

Fetele care va pregatiti de botez si de nunta, va doresc zile senine si petreceri frumoase!!

 

Noi suntem bine. A fost ok, nu musai usor dar ok. Leyu este la fel de adaptabila ca si surioara ei numai ca e foarte "rea" de foame si timpul meu pt muls f limitat, asa ca am fost intr-o continua cursa contra cronometru. Am facut si mastita, am zburat washington-dublin cu febra 39 dar na, ce sa-i facem.

Marmotel a plans cand am ajuns, atat de dor i-a fost. Cand i-am schimbat piticei scutecul, marmotel a scos un oftat adanc: ohhh, i even missed Leya's dirty nappies smell !

Altfel, acum ea are vacanta sapt asta si profitam sa stam impreuna! Eu am muuuulte, multe de facut, de organizat, de de de. Urmeaza o perioada foarte plina!

 

Cam asta! Sa aveti zile linistite!

 

Pupici!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lory, bine ai revenit!!! Ne-ai lipsit!

Multumesc pentru incurajari... 

 

Imi pare rau pentru incidentul nefericit. Nu ma asteptam la asemenea vesti. Sper din suflet ca acum te simti mai bine si ai scapat de infectie... 

 

Pupici si spor la tot ce ai de facut!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bun gasit!

Mihule Lory are dreptate. Eu spre surprinderea mea am motait cateva minute azi. Ii dadusem micutului sa suga si dupa vorba multa el s-a intors cu spatele sa se culce, iar mie mi se inchideau ochii de somn. Noroc ca eram pe marginea patului atarnata ca altfel...

 

Lory ma bucur ca au fost toate bune. Eu sunt cam speriata ca dimineata m-am trezit cu sanii moi si nu tari si plini ca pana acum. Puturosul s-a trezit la 5.30 si i-am dat sa pape de la sanul drept, apoi la 8 l-am pus la stangul si nu am mai muls. In plus, a cam mancat la ambii azi si a mai cerut si supliment. Mi-e frica sa nu raman fara.

La munca merg numai saptamana viitoare si apoi stau 2 saptamani in concediu.

 

Eyna ce apa ai baut ca la mine nu da roade.

 

Noi mergem maine dimineata la medicul de familie sa imi iau medicalul si o sa ii cer sa il masoare si sa il cantareasca. De crescut imi pare ca a crescut, de luat in greutate nu.

 

O seara buna sa aveti!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Soparlica, bafta la medic! Acum se lungesc si par ca nu mai iau in greutate...dar nu e asa. Eu simt pe propria piele... e greu. Deja ma rupe de brate...

 

Asa baleste si asta mic. A facut tata odata prostia sa ii dea sa linga un ananas si mi-a facut bucurie pe urma... pana la gat. Cred ca v-am povestit. Zilele trecute mancam piure de cartofi si aceeasi poveste. I-a dat mami o lingurita si cand a vazut ca nu mai e a inceput sa tipe. I-a dat vreo 5 lingurite si tot ar mai fi vrut. I-am zis eu sa inceteze. El a fost fericit :)). 

 

Am trait ceva ciudat mai devreme... de la 17 si ceva urla intr-una de foame. I-am dat san continuu...am obosit. A mai dormit ceva...apoi iar. I-am facut baita...fericire... i-am pus un biberon full de lp (desi nu i-am mai dat de muuuuult, am deschis cutie noua acum...ca ala se invechise).... si i-a pus mama cu 2 masuri mai mult, cum a zis medicul de familie... a mancat vreo 80 ml... a inceput sa urle... nu ne-am mai inteles cu el... urla de zor. Parea mort de foame dar nu mai curgea prin biberon laptele de gros ce era... termometrul arata 28 grade...asa ca i-am dat cu seringa de la nurofen 10ml de apa. A fost incantat...apoi brusc iar urlat. Nu statea nici cum. I-am zis ca pare mort de somn... a inceput sa o caute pe mami. Urland. L-am pus la san si cu sanul in gura jos. A mancat 20 min... 3 jeturi de pe stangul...a adormit. Am dat sa na ridic, m-a simtit, a luat-o de la capat. L=am ridicat sa ragaie... ok, apoi iar. L-am pus jos, l-am leganat, iau cauta. L-am pus la san, a mai mancat 3 jeturi puternice si pe dreapta. Acum doarme... la cat a mancat... ma astept sa doarma cel putin pana la 3,,,dar parca vad ca la 23 juma e la program. Si apoi incepem din ora in ora pana la 4 si din jumate pana la 5.30-6 cand se trezeste definitiv. Ca de obicei.

Ma duc sa ma pun in pat, poate adorm... ca maine o iau de la capat...si am de invatat o materie oribila pt sambata... 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor! 

Soparlica am baut bucovina...dar nu cred a are importanta marca, am inteles ca la unele persoane apa minerala creste productia. La mine dupa o jumatate de zi in care am baut apa minerala deja aveam sanii gata sa explodeze:))

Lory sunt mai bine pentru ca mi-am schimbat atitudinea;)

Am asteptat mult pana sa ma hotarasc sa fac un copil, vroiam sa fim pregatiti din toate punctele de vedere..Sunt de 10 ani impreuna cu sotul , de 5 ani casatoriti si eu am 29. 

Am terminat studiile,examene si tot ce imi putea "fura" din timpul petrecut cu bb. Dar cred ca tocmai faptul ca aveam mereu proiecte si acum nu mai fac "nimic" mi-a influentat starea.

Acum incerc sa ma bucur de fiecare zi alaturi de copilul meu ca pentru asta am asteptat sa pot fi alaturi de el tot timpul.

M-am lungit cu vb..restul fetelor cum mai sunteti? Bulgarasii? E cam liniste pe aici...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor,semnez si eu condica de prezente :)

 

 

Ma bucur sa citesc ca sunteti bine si ca bulgarasii cresc mari si frumosi

 

 

Noi suntem relativ ok. Isabel a avut tratament 10 zile pt bacterie iar acum asteptam rezultatele de la coprocultura. Partea nasoala e ca nu a facut vaccinul de la 2 luni,in timp ce noi ne apropiem de frumoasa varsta de 4 luni :)

 

Gagica mea mica are multe achizitii(zic eu):se intoarce de pe burta pe spate si in continuare pe burta si tot asa pana se rostogoleste de-a lungul patului,zambeste la tzitzi,isi intoarce capul spre partea unde ii vorbeste cineva chiar si cand sta pe burta,se impinge in picioare cand o tin sa ragaie. Astea sunt ce am observat in ultimavreme dupa renumitul puseu de 3 luni care m-a facut sa ma gandesc la lapte praf. Noroc ca nu i-am dat.Pur si simplu aveam sanii fleasca. Plangea pitica la san ca nu avea ce sa pape,pt laptele se producea pe loc iar ea nu avea rabdare. Dupa vreo 2 zile s-a reglat lactatia. Am baut 4 plicuri de ceai pt stimulare pe zi si multa apa plata. In rest,noi ne mutam dintr-o parte in alta ca si tiganii cu cortul. Acuma stam la cel mai bun prieten al nostru(barbat ) si am gasit o garsoniera cu chirie,numai ca trebuie sa mai fac ceva modificari si abia apoi sa ne mutam. Am la mine hainele fetei,lucrurile&medicamentele ei si cateva hainute si pt mine :)). Abia astept sa ma mut o data sa imi aranjez lucrurile,sa imi caut hainele de vara si sa nu mai trebuiasca sa car toate lucrurile dupa mine. Aici unde stau momentan la prietenul meu,sta si mama&sora lui,care ma ajuta f mult cu Isabel. Acum a inceput si sesiunea,mai am vreo 5 examene. Indemnizatia o primesc abia in iulie,pana atunci datorii peste datorii. Cam atat despre situatia mea :) 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...