Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bulgarasi de Februarie 2015 (2)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 851
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna fete,

 

Carmen welcome back! Ce tare faza cu iubi si trenul! Ohhh ce m-a emotionat Veruta, dragul pui mic! I-a fost dor de tine si era coplesita, asa ca te certa cum stia ea! Doamne ca perfecti sunt copiii astia! ma bucur din inima ca esti acasa, cu fetele tale minunate si cu iubi! Tin pumnii sa se termine cu bine auditul si lapticul sa revina in forta! Si multumim pt carticica, intotdeauna prompta! [pup]

 

Miha...de nevoie [yum] . Cum mai e Ioan? Tu cum esti cu examenele?

 

Soparlica ce frumoooosi sunteti! Tu esti slaba si luminoasa iar Alex are niste trasaturi ATAT de bine conturate! Este dulce foc! Iar tati mananca de post, doar lunar, asa e? :))) Ce frumos dormeau parisianca si bucuresteanul! Minunati!!!

 

Nadia sunteti MINUNATI!!! Pe cuvant de nu! Sa-i fie de bine botezul frumoasei cuminti Sofia iar voi sa fiti sanatosi si fericiti, pana la adanci batraneti!!! In a doua poza esti cu sora ta? Semanati! Esti ca o zana de frumoasa!!! [8**]

 

Numai mamici incredibil de slabe si frumoase aici...ma duc la colt sa sufar  [grasa]

 

Eu cica am mononucleoza. Asa se explica de ce imi este ATAT de rau, zici ca m-a calcat intercity-ul dus-intors; sper sa fiu strangatoare si sa tin boala doar pt mine, nu-mi imagnez ca Ley ar putea sa se simta asa...brrrr

 

Ai vostri balesc? Dar nu asa, balute ci baleeee asaaaa, care necesita cate un pachet mare de servetele/zi si cel putin 5-6 bavetele schimbate; culmea, i se vad f bine incisivii laterali de sus si caninii si acolo si tine degetelele toata ziua.

Altfel e o scumpaaaaaaaaaaa si nici nu pot s-o pup acum. Nu stim daca e o intamplare dar cand o intrebam: unde-i sisi? intoarce capul exclusiv spre sora ei! Altfel..aseara am dormit mai mult nu..din cauza de boala si din cauza ca domnitza se intoarce pe burta in somn, apoi inapoi pe spate si repeta treaba asta macar de 2-3ori/ora..deh, e bebelus mare ea si face asta continuu acum....

 

Va pup...mai vin, daca nu mor intre timp [hippi]

 

ps. deni, parca sambata aveti botezul? Sa aveti petrecere frumoasa si un Mihai exemplar!

ps2. fetele???? Iuli???

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmen, superba descriere! Ai niste copii minunati! [pup]

 

Nadia, sunteti minunati toti trei! Ai fost o mireasa tare frumoasa!! [pup]

 

Lory, maine mai am un examen, sambata altul saptamana viitoare inca unul si apoi licenta...

Insanatosire grabnica... sper sa iti revii cat mai repede!

 

Da, si al meu baleste... rau de tot. El are toti dintii evidenti si gingiile inflamate...si maxila superioara si cea inferioara.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bună fetele, 

 

Ne-am întors, suntem bine, doar foarte prinse cu treburi pana intram iar în ritm. 

 

V-Am citit din urma, mă bucur ca ați ajuns înapoi cu bine  Lory si Carmen. 

 

Felicitari Nadia, ai fost o mireasa foarte frumoasa ! Chiar ca sunteti slabe nene, nu stiu cum reușiți!  

 

 

Miha, bafta la examene si ma bucur ca sunteți bine. 

 

Asa cum v-a spus deja Soparlici, l-am vazut pe Alexutz care este un scump si un cumintel iar mamica lui incredibil de slaba si plăcută.  Am mai fi stat vreo săptămână la taclale daca nu trebuia sa plec,  asa de multe aveam de vorbit si sa stiti ca v-am simtit amândouă lipsa! !! 

Cu Andreiutz nu am reușit sa ne vedem , ea fiind prinsa cu pregătirile de nunta. 

 

Sper sa va cunosc pe toate personal pana la urma ! Vorbeam cu Mihaela ca ar fi dragut sa organizam o intalnire de cateva zile unde sa venim cu copilasii si eventual cu sotii cine vrea. 

 

Mi -ar fi de mare ajutor discutia aceea despre diversificare asa ca o aștept cu drag. 

 

Referitor là atotștiutorii în creșterea copilului din România, m-au stresat si pe mine cu lucruri de genul tinutul copilului în brațe alăptat prea des, etc.  Ceea ce nu am înțeles este de ce mă plâng ei dacă eu nu mă vait! 

 

Va las dragilor, mai vin!  

Pupici tuturor! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello!

 

Lory, sa nu mai vad plecatori din-aia! Eu din astia vreau  [pup]  [pup] ! Nu am ce ierta, ca nu m-am suparat! Ba chiar ma speriasem ca te-am suparat eu pe tine! Si sper ca stii ca afinitatea e reciproca! Voi incerca pe viitor sa postez mai putine chestii care contin alte chestii non-mainstream :))) sa nu ne mai speriem pe-acilea! :)))))))

Si noi balim la greu! Eu cred (si uite cum imi calc zisa de mai sus :)))) ca nu are legatura cu dintii, ci cu faptul ca ei acum folosesc gura si la pipait, baga in ea toate alea, e normal sa baleasca mult, sa lubrifieze si chiar sa dezinfecteze obiectele in the process :))).

Asteptam linkul la Fantoma balerina si pupam cu foc Marmotul de otel, Pishcotul din soare si mama lor bolnavioara! [pup]

 

Carmen, bine ai revenit! Ce emotionanta revederea cu Vera! Sa-ti fie de bine reintalnirea cu oameni vechi si dragi, mi-ar placea si mie una! [pup]

 

Nadia, ce frumosi sunteti! Casa de piatra! Aratai ca o printesa! [il]

 

Eyna, si voi frumosi de picati, am vazut pozele de pe drive! [il]

 

Soparlica, tu esti tare frumoasa! Ai asa o feminitate si niste ochi de actrita, Ava Gardner like, dar mai subtirica! De Sprancenatul nu  mai zic, e ca o bombonica! Mie imi scapase faptul ca ai reinceput serviciul, nu stiu de ce aveam impresia ca mai sunt niste luni pana atunci... Iti doresc succesuri in campul muncii si acomodare usoara, si tie, si Alexului mic! Si laptic in continuare!

 

Alinutza, voi tot scumpe la vedere! Sa va fie de bine escapada in Ro!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ana, mai bine continua in stilul de pana acum si lasa perdelele! :)) De-asta e forum... sa ne impartasim reciproc parerile, realizarile samd... [pup] (ma bag si eu in discutie ca musca... in ciorba)

Cat priveste slingul, deocamdata nu e o placere nici pentru mine, nici pentru el...dar ma bazez pe faptul ca nu ne-am obisnuit inca. Partea urata e ca ma transpira cumplit ca e bumbac si eu oricum sunt cumplita la capitolul transpirat...ca la 25 grade sunt lesinata de caldura si leoarca. D-apoi la cele 30 de afara... :(

 

 

Acum bifam si noi toate activitatile de 4 luni! Gata, mi-a trecut supararea :))... toata noaptea a facut piruete in pat... in SOMN! Se prindea cu manutele de picioare si se legana. La un momentdat am crezut ca e treaz...cand lui de fapt cred ca ii canta cineva in somn..asa ca l-am ridicat sa il aduc mai langa mine ca ajunsese deja la marginea patului... si s-a trezit speriat si a inceput sa tipe, pana si-a dat seama ce se intampla. Mai mult, pe zi, in timp ce invatam, m-am trezit cu el brusc ca a sarit de pe spate (face asta mereu... ridica de burta si se arunca), direct pe burta, pe manute...si ma privea ca o pisicuta... acum oficial se roteste si de pe burta pe spate si de pe spate pe burta. A inceput sa ma strige prin casa... eu sunt UUU, mama e AAA... si cand povestim si radem avem ccc, ngh, agu, cu, ca, ba... 

A invatat motorul de la masina si azi cand am plecat la facultate... cum a auzit motorul a inceput sa tipe si era sa cada di pat, se ducea spre usa de la balcon... mi-a povestit mami ca nu s-a mai putut intelege cu el. Dupa cateva ore cand am ajuns si m-am dus la el s-a imbufnat si se uita in alta parte. Incercam sa il dragalesc si nu voia sa se uite la mine... il pupam pe obraz si intorcea imbufnat capul, se ascundea :)).

Am inceput lectura la cartea postata de Carmen... si asa ca am profitat sa fac aprovizionarea cu germeni de grau, orz, ovaz, carne de curcan, somon, avocado. Cand m-a vazut mama a zis ca am luat-o razna. Nu m-ar fi vazut pe mine sa mananc benevol asa ceva, d-apoi sa mai si cumpar! :)) Nu sufar nimic din ce am luat, dar daca ii face bine lui bebe... 

 

Va imbratisez!

 

PS: IUUULIII!!! Ma gandesc la tine mereu, sa stii! AStept cu nerabdare sa vii sa ne mai povestesti cum sunt puii...si cum e la lucru!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor! 

 Noi nu suntem chiar asa de harnici:) al meu bb s- a intors cu greu singur pe burta;)

Felicitari miha! Trece timpul si nu o sa mai poti tine pasul cu el:)

Azi a fost mai marait Gabriel si a avut si o secretie la un ochisor. Am tot sters cu ser si in seara asta nu mai avea. 

Restul fetelor? Cum mai sunteti? Ne-am cam imputinat aici la barfa:))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...