Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bulgarasi de Februarie 2015 (2)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 851
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna dragelor!

Am scris si am scris si am scris si am aruncat tot pe ala Sambetei. Uite asa am niste dejete ce trebuiesc taiate ca sunt prea multe si umbla aiurea pe tableta.

In fine.

 

Miha v-am vazut pe FB. Adorabili! Sper sa intru si pe drive.

 

Carmen ce de treburi pe capul tau. Sa ai spor la toate si intalneala placuta!

Scrisesem care-i treaba cu puturosenia, dar am sters. Pe scurt: asa ne alintam noi astia marii dupa ce ne sarutam cand ne despartim, deci...unde-s 2 puturosi ii si al treilea. Cu toate ca ne strigam "un copil" (adica eu) si "un tatic" (adica sotul).

 

Noi suntem bine. Nu a facut febra dupa vaccin si nici alta reactie nu a avut.

Si azi e baietelul exemplar si speram ca va fi si in zilele ce vor urma ca si noi urmeaza sa avem oaspeti: fina cu finutul.

Maine vrem sa facem o excursie la Cetatea din Targoviste si cat or sta si omuletii pe la noi sa-i plimbaresc prin parcurile din Bucuresti. Asadar, daca dau bir cu fugitii sa nu ma urecheati!

 

Ma apuc si eu de curatenie si apoi o iau spre gara. Pup la voi!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Imi cer scuze fetelor daca v-am indus in eroare am prostul obicei de ai spune bebele meu sau bebelusul meu.Este fetita, se numeste Iarina si este nascuta prin cezariana pe data de 17 martie, la un spital privat din Bucuresti.Eu sunt Delia am 26 de ani, in prezent mamica fericita full time, in trecut asistent marketing.Acum alaptam exclusiv si ne dorim cat mai mult sa putem face asta.

Mai mult nu stiu ce sa va mai spun despre mine....daca mai aveti alte intrebari cu mare drag.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele mele dragi!

 

Am tot zis ca voi scrie si eu cateva randuri si tot nu am ajuns decat acum! 

V-am tot citit, tot din umbra  [batcap]  daaar nu ajung sa scriu  [alcool] .

 

Am verificat si eu drive-ul si sa lesin! S A  L E S I N ! Cat de duuuuulci, un kilometru de dulci copilasii nostri !  [pk]

 

Lory draga, ca tot strigai catalogul, acum sunt prezenta. V-am vazut pe drive. Voi sunteti o familie minune. Ley e incredibila! sa nu zic si de frumosul Marmot Olimpic ce faina e ! Se vede in ochii vostri iubirea  [il]  [il]  [il] .  Imi imbunati ziua, ce sa mai !

 

Carmen draga am citit episodul cu alergia! Saraca micuta Ver! Acum e bine si ma bucur enorm! Bravo tie mamicut, cum reusesti si tu, servici si mutls si sa te ocupi de frumoasa ta familie! Esti un MODEL!

 

Iuli, am citit de noile planuri! Bravo, mamica curajoasa! Baietii tai au un model si o forta! Sper sa fiti bine si cand ai timp sa ne mai impartasesti si noua cum sunteti. Pupicei  [flo2]  [flo2]  [flo2]

 

Miha, eu te admir fooooarte tare ! Ai un copil exemplar si frumos si dragalas si cate si mai cate. Ioan a ales cea mai buna mamica pentru el. Sunteti niste luptatori !

 

Ana, gogosica scumpa a ta e de admirat! Si voi in rand cu ea! Sunteti o familie asa faaaaaaaaaaina! Si au dreptate fetele; voi tot la terase, la plimbari. Ca in filme  [soricel]  hi hi.

 

Mica parizianca e frumoasa fooooc ! Am vazut pozele cu ea si domnul bucurestean Alex. SUPERBI! 

Soparlica e o faina asa mandra la botezul puiului ei. Iar Alinutza cu Celine in brate, radiaza  [flo2]  [flo2]  [flo2]

 

Gabi, gogosicile tale sunt minunate! Felicitari pentru reusitii tai coplilasi!

 

Nadia, frumoasa mamica de Sofia, aratati extrem de bine amandoua. Sofia e totala si amuzanta si frumoasa foooooc!

 

Eyna, ma bucur ca esti bine acum! Gabriel are o mamica superba cu care se poate lauda  [bib] !

 

Andreea, dragaâ! si noi avem nunta in 11 iulie si inca nu am terminat cu invitatiile. Las ca pana in ziua nuntii, mai e timp  [alcool] . Dl Stef e un minunat si tzi-tzi ta e de invidiat! Va prieste si sper sa fiti la fel tot timpul de frumosi si sanatosi!

 

Eu v-as povesti despre noi dar ma striga Theo ( Toader atunci cand fac misto de el ). Revin sa va spun si despre noi!

 

Pupicei...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara mamici !

A fost foarte bine la festivitate,mandra de mine,de premiu :D

Mamaruta creste cu lapte praf de o saptamana,ni s-a recomandat sa vedem cum creste intr-o saptamana,a luat 150 g

Acum are 4520 g,continuam pe praf desi as fi vrut din toata inima sa-i dau al meu.

Acum invat non-stop,am slabit 5 kg,mai am 3 si sunt exact ca inaintea sarcinii,la atata stress reusesc.Va pup,multa sanatate si revin dupa acest pas important,sa-mi tineti pumnii !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmen, merci frumos!! [pup]

 

Delia, felicitari!! Sa iti traiasca micuta.... imi amintesc ca o mamica din maternitate ce nascuse inaintea mea numise fetita Iarina...a fost prima data cand am auzit acest nume... dar avand in vedere ca eu am nascut in ianuarie...si ea avea fetita nascuta prematur in decembrie... ma gandesc ca nu esti tu :)). 

 

Adelina, bine ai mai revenit! 

Iti multumesc pentru cuvintele frumoase! [pup]

Bine ca ne-ai luat la rand si nu ai zis cum mai sunteti voi!! :))) Asteptam. Oricum, ma gandesc ca sunteti bine! Voi verifica daca ai pus ceva poze... daca nu, sa faci bine sa pui! 11 iulie <3 ce frumooos! (ziua de nastere a mamei mele :)))

 

Oana, iubita, felicitari mamicuta puterinca!! Ma bucur ca a luat bine in greutate. Asta conteaza... nu fi trista, important e sa fie sanatoasa! Va fi bine! Spor la invatat si bafta la bac!!! Va trece repede, crede-ma! In comparatie cu ceea ce ai suportat si cu ce urmeaza in viata, bac-ul este un nimic! Crede-ma pe cuvant!

 

 

Eu deja nu mai stiu in ce pozitie sa mai stau la alaptat sa il intepenesc pe alergatorul meu :)))... deja e sport extrem alaptatul :)). Daca nu as avea ambitia asta sa ii dau laptele meu tare i-as baga un biberon in gura. Poate nu ar mai fi nici atat de agitat... dar... mai fac si eu sport ca si asa am 8 kg suplimentare care nu vor sa ma paraseasca odata. 

Ioan e indragostit de BabyTV, spre marea mea bucurie...ca apuc sa mananc dimineata! :)) Apoi il ia somnul, il culc... si cand se trezeste ne jucam. Nu mai punem desene. Doar dimineata avem program jumatate de ora de baby.

Deja am invatat toate cantecelele... i le cant la baie...si e taaare fericit :)).

 

INTREBARE: (mai ales pentru cele care au si copilasi mai mari) pe ce criterii se alege corect un scaun de masa? Voi ce modele aveti/intentionati sa achizitionati? Vreau sa ii iau si eu scaunul dar nu vreau sa mai iau porcarii ca am destule prin casa :)).
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna! 

Am revenit:) 

Soparlica felicitari pt vaccin, ai mai scapat de unul:) noi asteptam sa vina si apoi sa il facem.

Delia te asteptam sa scrii doar de bine! :)

Adelina te asteptam cu poze sa iti vedem comoara asta daca nu ai pus deja ca nu am mai intrat pe drive...ca cel mai des intru de pe mobil si e mai dificil;)

Oana felicitari pt luarea in greutate a printesei dar si pt tine ca ai slabit atat.Spor la invatat si multa bafta la examene ! 

Miha deja vrei scaun?  Vrei sa incepi serios diversificarea?  Dar daca ma gandesc mai bine ar fi cazul sa incep sa intreb prietenele mamici ce scaun au avut sa am ideie ce sa ii iau si de unde. Eu alaptez in pat cu perne sa stau bine ca ii place sa se joace dupa ce se satura.  

Ma pun si eu la un somn de frumusete ca bb al meu doarme de ceva timp...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dragele mele

 

E rau cu scrisul de pe telefon, nici mie nu imi iese des. De fiecare data verific intai daca sunt logata, apoi scriu, pentru ca altfel prierd ce am scris. Sau ce mai fac e inainte de a transmite mesajul selectez tot si copiez, ca adesea se intampla sa dispara, dar atunci pot sa dau paste iar. Bine, eu de pe telefon scriu doar de la servici, cand ma mulg, in rest nu ca nu imi place. 

 

Adeeee, ce bine ca ai mai scris. Banuiam eu ca ne citesti "din umbra" dar daca ne citesti, mai scrie-ne din cand in cand. Asteptam si vestile despre voi :). Mai ai putin pana la nunta. Frumos! Ai terminat pregatirile, rochia, etc? 

 

Onutzule, bafta multa draga mea la bac! Si pentru Mara multi pupici, sa creasca mare si sa fie sanatoasa mititica!

 

Miha, ce bine va merge voua cu diversificarea! Bravo! Referitor a scaun, eu am luat tripp trapp de la stokke. Si tot pe asta o sa il iau si pentru Vera. Acum nu mai imi trebuie si pachetul de bebe, ca il am pe cel de la Emma. Ideea e ca e un scaun de lemn, nu are tavita in fata, deci trebuie sa il pui direct la masa. Mie asta mi-a placut la el, dar poate fi un dezavantaj daca vrei sa il hranesti pe bebe langa tine, nu la masa. Eu am luat si saltelutele pentru scaun dar astea sunt chiar optionale. E scump dar avantajul e ca il vei folosi pentru perioada urmatoare o gramada, pentru ca e complet ajustabil, deci ii schimbi platforma in functie de cum creste copilul. Mie una imi place (uite aici detaliile). Nu stiu cat costa in Romania, dar eu iti recomand sa il iei si daca il gasesti second hand, pentru ca e foarte durabil ca si produs. Am inteles ca se face in Romania si ca se poate si cumpara direct (uite aici ceva). 

 

Noi suntem bine, lapticul si-a revenit, Veru a crescut bine saptamana asta si raportam 7200 gr. La noi azi se sarbatoreste "ziua tatalui" asa ca iubi a primit de la Emma un tricou care are pe spate un circuit auto, pe care l-a colorat ea, si se poate juca cu masinuta pe spatelele lui (masaj gratuit), si de la Vera o cravata de carton cu amprenta piciorusului ei). Ne-am jucat de dimineata, am colorat, am facut puzzle, de toate. Acum ele dorm si eu o sa ma apuc de ceva de lucru (mai am 3 zile pana la vacanta si nu termin sigur).

 

Va pup si mai trec sa va citesc si sa va povestesc de noi. Zilele urmatoare sunt cam haos, ca sunt singura doua nopti si trebuie sa duc si sa iau de la cresa, plus ca sefu nu imi e la servici si m-a lasat cu o gramada de chestii pe cap. Asa ca sunt cam ocupata, dar sigur intru inainte de a pleca in vacanta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...